Bosch - patron


Suprapur KBR 16-42 kW - jeden kocioł do różnych typów instalacji

artykuł promocyjny


Suprapur o mocach od 16 do 42 kW to stojący kocioł kondensacyjny marki Junkers. Urządzenie to wyróżnia wysoka niezawodność oraz korzystna relacja jakości do ceny, co jest efektem zastosowania w jego konstrukcji wysokiej jakości komponentów, sprawdzonych w milionach urządzeń instalowanych w całej Europie.

 

 

Urządzenia kondensacyjne przekształcają zawartą w gazie energię, ale odzyskują też ciepło powstałe w procesie skraplania pary zawartej w spalinach. Dzięki tej technologii kocioł Suprapur osiąga klasę sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń na poziomie 93% (klasa efektywności A wg Dyrektywy ErP). W połączeniu z automatyką pogodową lub pokojową kocioł produkuje dokładnie tyle ciepła, ile aktualnie potrzeba dla zapewnienia ustawionej temperatury. Gwarantuje tym samym efektywny i oszczędny sposób dostarczania ciepła do każdego typu domu.

 

 

Jeden kocioł do różnych typów instalacji

 

Kocioł w wersji KSBR z pompą obiegową, wymuszającą obieg czynnika, doskonale sprawdza się w przypadku małych instalacji. Rozwiązaniem przeznaczonym do instalacji bardziej złożonych, w które wymagają zastosowania zewnętrznych pomp obiegowych, jest kocioł w wersji KBR. Obie wersje kotła w zależności od potrzeb można przezbroić na gaz płynny. Kocioł dostępny jest w kilku wariantach mocy od 16 do 42 kW. Doskonale nadaje się do wykorzystania w nowych oraz modernizowanych instalacjach grzewczych -  z powodzeniem zastąpi wysłużone konwencjonalne kotły stojące.

 

 

Wysoka jakość komponentów

 

Kocioł Suprapur wyposażono w wysokiej jakości komponenty, m.in. wymiennik z wysokiej jakości stopu aluminiowo-krzemowego z podwyższoną zawartością krzemu, który jest wyjątkowo odporny na korozję. Zastosowanie produkowanych seryjnie, sprawdzonych części korzystnie wpływa na koszt kotła. Suprapur oferuje więc optymalny stosunek ceny do jakości.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o. o. Bosch Home Comfort
tel. 801 600 801
www: bosch-homecomfort.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Efektywne ogrzewanie domów stanowi wyzwanie dla każdego inwestora. Priorytetem... ¬ więcej...
 
Regulator temperatury ONE - oszczędny i nowoczesny

Regulator temperatury ONE - oszczędny i nowoczesny

Regulator temperatury ONE jest dostępny w wersji bateryjnej oraz zasilanej napięciowo... ¬ więcej...
 
Kocioł na drewno - nowoczesne piece 5 klasy zasilane drewnem zgodne z Ekoprojektem

Kocioł na drewno - nowoczesne piece 5 klasy zasilane drewnem zgodne z Ekoprojektem

Palenie paliwami stałymi to gorący temat, a wybór kotła jeszcze nigdy nie był... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook