gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura  

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft      

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Magnetyzery Ecomag - istota działania w instalacji domowej

aktualizacja: 28-02-2017, 10:29 – artykuł promocyjny


Jakie korzyści można osiągnąć, dzięki zamontowaniu magnetyzera Ecomag w swoim domu? Najlepszą i najbardziej wiarygodną rekomendacją jest opinia klientów, którzy już stosują to urządzenie - poniżej obserwacje jednego z nich - Pana Michała:

"Odnośnie magnetyzerów wody Ecomag to po zainstalowaniu ich w początkowym czasie zaobserwowałem zmianę w smaku wody pobieranej z kranu, na początku nie był on za dobry a woda wydawała się jakby trochę mętna. W czasie kliku dni woda zmieniła swój smak. Na kranach i innych sanitariatach zaobserwowałem delikatny nalot, który bez problemu daję się usunąć przy pomocy ogólnie dostępnych środków. Najbardziej widoczna zmiana zaszła w pralce, która była obrośnięta kamieniem. Ze względu na dużą intensywność używania tego sprzętu tu zmiany były widoczne jako pierwsze. Cały osad z pokrywy bębna, ścianek, kieszeni na proszek i filtra uległ rozpuszczeniu, a pralka wygląda od środka jak nowa. Obawiałem się o pompę ale jakość wytrzymała ten eksperyment.

Najlepszym jednak efektem zaobserwowanej zmiany jest moja najmłodsza córka. Od zawsze miała ogromne problemu z suchą skórą. Użyliśmy chyba wszystkich dostępnych kremów, ale one dawały bardzo krótkotrwały efekt. Nadal po krótkim czasie skóra rąk, pleców i brzucha stawała się bardzo sucha. To powodowało świąd i bardzo intensywne drapanie się dziecka, nawet w nocy podczas snu.

Po zamontowaniu magnetyzerów po około 2-3 tygodniach suchość skóry u dziecka ustąpiła. Nie stosowaliśmy, w tym czasie żadnego innego leczenia lub środków farmakologicznych.

Co do domowej instalacji gazowej to po zakończonym sezonie grzewczym nie robiłem jeszcze dokładnego podsumowania, ale ze wstępnych obliczeń wyszło mi około 8% oszczędności na paliwie gazowym w kotle CO. Najbardziej zdziwiony wyglądem czystej komory spalania kotła był serwisant. Wiedział, że kocioł ma 5 lat, a wg niego wyglądał w środku jak nowy i tak też wychodziło z pomiarów spalania na jego analizatorze."

 

Magnetyzery do wody Ecomag są montowane na instalacji stalowej, z tworzywa i miedzi o średnicy od DN 1/4 do DN 14 cali

Pan Michał przedtem stosował zmiękczacz jonitowy, a w przypadku wody o dużej zawartości kwaśnych węglanów wapnia i magnezu po zastosowaniu soli (NaCl) powstają znaczne ilości kwaśnego węglanu sodu NaHCO3. Ma on własności korozyjne. Pod wpływem temperatury ulega rozkładowi na węglan sodu Na2CO3 i może drażnić skórę. W przypadku takiej wody np. dla ochrony wymiennika kotła oprócz zmiękczania powinno się stosować również dawkowanie fosforanów lub …… magnetyzer Ecomag.

Po zamontowaniu Ecomaga Pan Michał ma obecnie bez osadów m.in. pralkę i wymiennik kotła od strony wody, nie tylko od strony palnika.

Opinie klientów potwierdzają , że „magnetyczna” woda jest przyjazna dla skóry.

Więcej na www.akra.pl

Kontakt w sprawie produktów:

AKRA Sp. z o. o.
tel. 22-858-34-04
www: akra.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet