gorące tematy

tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas    logo igloo     

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

NTS Energy


Pompy ciepła, wentylacja - kompleksowe instalacje grzewcze

artykuł promocyjny


Na polskim rynku rosną wymagania klientów dotyczące instalacji grzewczych. Dziś poszukiwane są nie tylko ekologiczne i tanie w eksploatacji systemy dystrybucji energii, bazujące na przykład na pompach ciepła. Liczy się też kompleksowość obsługi, wiedza i fachowość. Na miarę takich potrzeb dopasowana jest oferta firmy NTS-Energy, która nie tylko produkuje pompy ciepła, ale także proponuje pełną obsługę inwestycji w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnych, ogrzewania płaszczyznowego, wentylacji i rekuperacji.

 

pompa ciepła

 

 

Pompy ciepła gruntowe i powietrzne - czy warto?

 

O tym, że pompy ciepła są jednym z najtańszych źródeł ogrzewania, nie trzeba nikogo przekonywać. Wielu klientów obawia się jednak wysokich kosztów inwestycji.

- Jest to zrozumiałe, ale warto pamiętać, że takie pompy ciepła wykorzystują naturalne darmowe źródła ciepła zgromadzonego w ziemi lub powietrzu.

Optymalnie dobrane urządzenie szybko zamortyzuje koszty związane z zakupem systemu grzewczego - mówi inż. Michał Malinowski z firmy NTS-Energy.

 

pompa ciepłapompa ciepła

 

Zaletą pomp ciepła jest również brak dodatkowych kosztów związanych z koniecznością doprowadzenia gazu. Nie trzeba budować komina, wydzielać osobnego pomieszczenia na kotłownię lub na postawienie zbiornika na propan-butan, zaoszczędzając cenną przestrzeń. Na tym etapie budowy jest to już spora oszczędność. Jedyne czego potrzebujemy, to zasilania energią elektryczną.

Dużym atutem są względy bezpieczeństwa - brak procesu spalania jak w kotłach eliminuje ryzyko wybuchu czy pożaru, a do atmosfery nie są wydzielane żadne szkodliwe substancje. Decydując się na ogrzewanie pompą ciepła stajemy się ekologiczni ale też niezależni od zmieniających się cen gazu czy oleju opałowego, co sprawia, że wydatki są zawsze pod kontrolą.

 

 

Gruntowe pompy ciepła - grzanie lub chłodzenie

 

Firma NTS-Energy jest producentem gruntowych pomp ciepła ETNA, znanych i cenionych na polskim i europejskim rynku. Nowością w ofercie są pompy ETNA II GWS - nowoczesne urządzenia grzewczo-chłodzące, powstające na bazie najlepszych komponentów i podzespołów w montowni pod Wrocławiem.

- Model ten od swojego poprzednika - pompy ETNA GWS - różni się nie tylko bardziej nowoczesnym designem. Zastosowaliśmy tu programator i płytę główną firmy Siemens. Nowe pompy pracują ciszej niż modele oferowane dotychczas, a ich głośność wynosi mniej niż 30 dB - mówi mgr inż. Konrad Taras, projektant urządzeń.

ETNA II wyposażona jest w sprężarkę hermetyczną typu scroll, która dzięki wtryskowi pary umożliwia pracę w wyższych temperaturach skraplania. Jako jeden z niewielu producentów na rynku, NTS-Energy wyposaża swoje pompy w dwukierunkowy elektroniczny zawór rozprężny (EEV). Co daje zastosowanie tego innowacyjnego rozwiązania? Zawór rozprężny w bardzo precyzyjny sposób moduluje przepływ czynnika chłodniczego. W efekcie, inaczej niż w przypadku zwykłych zaworów termostatycznych, funkcjonowanie całego układu dopasowywane jest do aktualnych warunków pracy.

pompa ciepłapompa ciepła

 

Przekłada się to na korzyści ekonomiczne, ponieważ w porównaniu do pomp ciepła z termostatycznymi zaworami rozprężnymi, pompy wyposażone w elektroniczny zawór rozprężny generują oszczędność energii na poziomie 25-26% oraz wyższy współczynnik COP. Standardowo na pokładzie pompa elektroniczna dolnego i górnego źródła sterowana sygnałem PWM.

Pompy ciepła ETNA II GWS nie posiadają zasobnika ciepłej wody użytkowej, jednak nie ma przeszkód, aby dobudować do nich wolnostojący zbiornik o dowolnej pojemności.

- Obok produkcji własnych urządzeń, oferujemy również pompy ciepła powietrze-woda i gruntowe innych renomowanych producentów, m.in. Nibe, Daikin, Danfoss, Dimplex, Samsung, Mitsubishi, Panasonic, dzięki czemu w każdym wypadku jesteśmy w stanie zaoferować klientom rozwiązanie najbardziej dopasowane do ich potrzeb. Nasze usługi wykonujemy kompleksowo, rozpoczynają się one fazą projektową i rozrysowaniem schematów instalacji, poprzez wykonanie odwiertów w przypadku pomp ciepła gruntowych, budowę kotłowni, montaż ogrzewania płaszczyznowego, wentylacji na uruchomieniu kończąc - podkreśla inż. Michał Malinowski.

 

ogrzewanie podłogowepompa ciepła

 

 

Klimakonwektory - grzejniki rewersyjne, czyli fancoile

 

W ofercie NTS Energy znajdują się również klimakonwektory, które są coraz częściej wybierane jako dystrybutory ciepła/chłodu, współpracujące z pompą ciepła. Wielofunkcyjny, zaawansowany programator pozwala na łatwe sterowanie urządzeniem, które może pracować w trzech trybach: EKO (100% energii pochodzi wówczas z pompy ciepła), KOMFORT (praca z wykorzystaniem kontroli prędkości wentylatora oraz mocy elementu grzewczego w celu zapewnienia optymalnej temperatury) oraz QUIET (praca z wykorzystaniem kontroli prędkości wentylatora, aby zminimalizować poziom hałasu, co umożliwia montaż klimakonwektora np. w sypialni).

 

klimakonwektor NTSklimakonwektor NTS

 

Montowane na ścianie klimakonwektory są propozycją dla tych klientów, którzy nie chcą instalować systemu ogrzewania podłogowego, a jednocześnie zależy im na efektywnej dystrybucji ciepła zimą i chłodu latem.

 

 

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła - rekuperatory

 

W XXI wieku drożejące ceny energii sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na wykorzystywanie jej odnawialnych źródeł. Innym aspektem tego zagadnienia jest coraz większy nacisk kładziony na to, aby energii nie marnować, uniemożliwiając straty ciepła, co w budownictwie znajduje swoje odzwierciedlenie w postaci coraz lepiej zaizolowanych i szczelnych budynków. Co zrobić, aby w tego typu obiektach zapewnić właściwą wymianę zużytego powietrza na świeże, skoro zwykła wentylacja grawitacyjna w tym wypadku nie wystarcza? Rozwiązaniem jest montaż centrali wentylacyjnych z odzyskiem ciepła, czyli rekuperatorów, które w firmie NTS-Energy dostępne są w wersji z wymiennikiem przeciwprądowym, krzyżowym lub entalpicznym, w którym oprócz ciepła odzyskiwana jest również wilgoć.

 

centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła NTSrekuperator NTS

 

Rekuperatory mogą współpracować z różnymi urządzeniami, które wspomagają system wentylacyjny, poprawiają komfort klimatyczny oraz zwiększają zyski energetyczne. Mogą to być np. gruntowe wymienniki ciepła, urządzenia jonizująco-oczyszczające, nagrzewnice wtórne, sterowniki bezprzewodowe i przewodowe czy czujniki dwutlenku węgla i wilgotności.

W ofercie NTS-Energy dostępne są centrale wentylacyjne AERIS, R-Vent, Tesla, Chigo, które uwzględniają specyfikę klimatu w Polsce.

- Szczególną popularnością cieszy się system połączenia przez dodatkowy wymiennik lamelowy pompy ciepła i rekoperatora  który w zależności jaką wodę produkuje pompa ciepła to dochładza lub dogrzewa powietrze - wyjaśnia inż. Michał Malinowski.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.nts-energy.pl, lub www.powierzchnia.nts-energy.pl oraz na internetowym forum firmy: www.forum-nts-energy.pl

Kontakt w sprawie produktów:

NTS-Energy Sp. z o.o. dystrybutor pomp ciepła Hitachi
tel. 71 70 71 001
www: www.hitachi-pl.pl
www.nts-energy.pl
mail: wyślij wiadomość





Zobacz także
Mój Prąd 5.0 i marka Daikin w ofercie E.ON Foton - oszczędzaj na rachunkach za energię z modelami pomp ciepła objętymi programem dofinansowania Mój Prąd 5.0
 
Z tymi pompami ciepła zaoszczędzisz nawet 20% energii

Z tymi pompami ciepła zaoszczędzisz nawet 20% energii

Właściciele nowych bądź modernizowanych domów, którzy chcą zastosować... ¬ więcej...

 
Pompa ciepła niskotemperaturowa a wysokotemperaturowa - różnice

Pompa ciepła niskotemperaturowa a wysokotemperaturowa - różnice

Pompy ciepła niskotemperaturowe i wysokotemperaturowe są ekologiczne i zaliczane... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet













Facebook