gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Vacumat Eco - szybkie i oszczędne odpowietrzanie

aktualizacja: 06-12-2016, 05:46 – artykuł promocyjny


Wydajność instalacji chłodniczych i grzewczych w dużym stopniu uzależniona jest od jakości wody.  Duża zawartość tlenu powoduje, iż dana instalacja działa mniej efektywnie. Vacumat Eco to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie firmy Flamco, które wyróżnia zdolność odgazowania przez okrągłą dobę. Dzięki temu zapewnia siedmiokrotnie szybsze usuwanie gazów oraz osiem razy wyższą ekonomiczność w porównaniu do podobnych produktów.

 

Vacumat Eco

 

Szybkie usuwanie gazów pozwala ograniczyć uszkodzenia instalacji do minimum, co z kolei przekłada się na eliminację niepotrzebnych awarii i kosztownych napraw oraz wydłużenie żywotności instalacji. Dodatkową korzyścią z zastosowania Vacumat Eco jest znaczna oszczędność energii.

 

 

Tworzenie podciśnienia bez wrzenia

 

Co wyróżnia Vacumat Eco spośród podobnych produktów tego typu? Nowe urządzenie firmy Flamco wyposażone jest w czujniki oraz ekonomiczną pompę z regulacją prędkości. Vacumat Eco dokonuje ciągłego pomiaru ciśnienia i temperatury wody w instalacji, a następnie automatycznie dobiera najbardziej efektywną wartość podciśnienia pod kątem optymalnego odgazowywania. Usuwa ono rozpuszczone gazy, nie doprowadzając do wrzenia wody. Tworzenie podciśnienia bez wrzenia pozwala zapobiec powstaniu zakłóceń w procesie odgazowania przez ewentualnie uwalnianą parę wodną. W ten sposób wyeliminowano typowy problem zmniejszania ilości wody w instalacji, którą należało ciągle uzupełniać. Dodatkowo proces wrzenia pochłania duże ilości energii i powoduje niepotrzebny hałas. Vacumat Eco generuje tylko 52 decybele hałasu, co jest porównywalne z pracą cichej zmywarki. To znaczna różnica w porównaniu do obecnej generacji odgazowywaczy próżniowych dostępnych na  rynku. Unikanie wrzenia jest zatem bardziej efektywne, ekonomiczne i ciche.

 

Vacumat Eco

 

 

Ułatwienie dla instalatora i użytkownika

 

Czujniki Vacumat Eco na bieżąco mierzą temperaturę i ciśnienie w instalacji. Dzięki specjalnie stworzonemu oprogramowaniu, obsługującemu nową technologię precyzyjnego odpowietrzania, użytkownik zyskuje  i zapewnia pełny wgląd w jakość wody i wydajność instalacji.

Ogromne znaczenie ma fakt, iż monitorowanie instalacji jest w pełni automatyczne i dostosowywane do obecności gazów. W sytuacji, gdy instalacja zostanie odpowietrzona, Vacumat Eco sprawdza wydajność odgazowania i dokonuje regulacji tylko w razie potrzeby. Stan czuwania jeszcze bardziej zmniejsza zużycie energii. Vacumat Eco zapewnia podgląd wydajności odgazowania na wyświetlaczu i jest zabezpieczony wewnętrznym filtrem. Ostrzeżenie pojawia się jak tylko powstanie wymaganie oczyszczenia filtra.

Działanie urządzenia Vacumat Eco można precyzyjnie dopasować do potrzeb użytkownika. To tylko kwestia ustawień. Użytkownik może wybierać pomiędzy trzema nastawami. Ustawienie minimalne jest dostępne w przypadku większości instalacji i zużywa najmniej energii. Zapewnia odgazowywanie instalacji do zawartości 15 ml gazu na litr cieczy. Ustawienie średnie zapewnia sprawniejsze odgazowywanie (do zawartości 12 ml gazu na litr cieczy), ale zużywa również nieco więcej energii. Ustawienie maksymalne zapewnia optymalne odgazowywanie na poziomie 8 ml/l (zgodnie z VDI 2035 i 4708). 

 

Kontakt w sprawie produktów:

Flamco Sp. z o.o.
tel. +48 61 65 65 955
www: flamcogroup.com/pl
mail: info@flamco.pl


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet