Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

Systemy oświetleniowe szyte na miarę

artykuł promocyjny


Wnętrza ekskluzywnych apartamentowców, prestiżowych galerii czy nowoczesnych biurowców mają zachwycać swoją bryłą i urzekać funkcjonalnością. W oświetleniu tych wnętrz, ze względu na mały udział światła dziennego, ogromną role odgrywają odpowiednio dobrane oprawy i źródła. Światło stanowi czwarty wymiar architektury. Jego odpowiednia aranżacja podnosi walory estetyczne, kreuje rzeczywistość i podkreśla rangę tych budowli. W przypadku takich realizacji nie można mówić o żadnych kompromisach.

Na potrzeby takich projektów firma ES-SYSTEM posiada w swojej ofercie rozwiązania niestandardowe, tworzone na zamówienie. Oprawy realizowane są według wytycznych projektanta, a długoletnie doświadczenie firmy pozwala zastosować odpowiednią technologię tak, aby cała instalacja była wydajna, funkcjonalna i przede wszystkim energooszczędna. Realizacje skrojone na miarę potrzeb za każdym razem tworzą nową, niepowtarzalną jakość, która zachwyca spójną i przemyślaną konstrukcją.

 

 

LUNA IRREGULAR - dostosuj kształt do swoich potrzeb

 

Nobel Tower to siedziba Centrum Zaawansowanych Technologii. Miejsce, w którym budowane są trwałe relacje nauki z biznesem i wytyczane są innowacyjne kierunki rozwoju gospodarczego. Tak nowoczesna organizacja musi mieć odpowiednią przestrzeń dla swojej aktywności. Budynek Nobel Tower jest wyjątkowy. Fasada utrzymana w chłodnych odcieniach bieli i stali opleciona jest delikatną, amorficzną tkanką. Ten sam motyw został wykorzystany wewnątrz budynku. Korytarze oświetlane są nieregularnymi oprawami, nawiązującymi kształtem do fasady budynku. Taki efekt był możliwy dzięki zastosowaniu systemu LUNA IRREGULAR. Dyfuzor w postaci rozpraszającej błony termonapinalnej pozwala nadać oprawom dowolnym kształt. Dzięki pełnej personalizacji wszystkie parametry systemu, takie jak temperatura barwowa, moc czy strumień świetlny mogą zostać dostosowane do wymagań klientów i potrzeb danej realizacji.

 

 

System MILANEO - idealna harmonia pomiędzy systemem oświetleniowym a bryłą budynku

 

System Milaneo to unikatowe rozwiązanie oświetleniowe, które zostało wdrożone specjalnie na potrzeby Galerii Handlowej w Stuttgardzie. Specyfika budowy centrum handlowych to prawdziwe wyzwanie dla producenta systemów oświetleniowych. Ogromna przestrzeń podzielona na strefy, różnorodne, kolorowe witryny sklepowe i zamysł architekta, który chce stworzyć spójną przestrzeń handlową niejednokrotnie są niemożliwe do pogodzenia. System MILANEO dzięki swej konstrukcji w przemyślany i nienachalny sposób łączy poszczególne piętra i przestrzenie tworząc zwięzłą, tematycznie połączoną bryłę. Oprawa może przybrać dowolny kształt i długość. Dzięki temu zostaje wkomponowana w sufit na całej jego długości, a nawet łączy ze sobą piętra. Parametry systemu można również dowolnie dobierać – w zależności od potrzeb, które stawia przed projektantem realizacja.

 

 

System OPEN - nieskończone możliwości aranżacji

 

Rewitalizacja lub adaptacja zabytków w całkiem nowe przestrzenie użytkowe jest niezwykle trudnym zadaniem. Trzeba mieć na uwadze charakter budowli, ich historię i dotychczasową strukturę. Nie można za bardzo ingerować w bryłę. Prace te wymagają wielu kompromisów. W takich przypadkach doskonale sprawdzi się system OPEN. Jego delikatna, nienachalna konstrukcja idealnie wpasuje się w przestrzeń zabytkowych wnętrz lub stanie się nowoczesnym akcentem po ich rewitalizacji. System OPEN może przyjąć dowolny kształt nadając projektowi niespotykany wygląd. Dodatkowym atutem personalizacji opraw jest dostosowanie ich parametrów technicznych do wymagań przedsięwzięcia. Dzięki temu pomieszczenie jest tak oświetlone, aby można było optymalnie wykorzystać jego funkcje.

Prace nad niestandardowymi projektami wymagają dużego wyczucia, doświadczenia i wiedzy. Pogodzenie wizji projektanta z odpowiednim oświetleniem przestrzeni nierzadko jest bardzo trudnym zadaniem. Firma ES-SYSTEM ma w portfolio wiele realizacji tworzonych we współpracy z czołowymi - krajowymi i zagranicznymi - pracowniami architektonicznymi. W swojej ofercie posiada również szereg opraw, które można w pełni personalizować. Oto przykłady wybranych, niestandardowych realizacji:

 

Es-SystemEs-System

Es-SystemEs-System

Es-SystemEs-System
Oświetlenie galerii handlowej Galeria Katowicka ES-SYSTEMOświetlenie galerii handlowej ES-SYSTEM

Oświetlenie hali sportowej Kraków Arena ES-SYSTEM

Kontakt w sprawie produktów:

ES-SYSTEM
tel. +48 12 656 36 33, +48 12 295 80 00
www: www.essystem.pl
mail: essystem@essystem.pl


All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook