gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Grupy pompowe Esbe z zaworem progresywnym

aktualizacja: 24-02-2016, 12:20 – artykuł promocyjny


Grupy pompowe ESBE wyróżnia niespotykana na rynku uniwersalność oraz bardzo nowoczesny wygląd, doceniony nagrodą RedDot2015. Są to więc produkty, które pomogą znacząco skrócić czas montażu instalacji i wydatnie poprawią jej estetykę.

Dzięki zastosowaniu uniwersalnych zaworów mieszających możliwe jest stosowanie jednego typu grupy pompowej do zasilania układu o dowolnej mocy nieprzekraczającej parametrów maksymalnych dla grupy pompowej. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie pomagające przy stosowaniu tych urządzeń - nie są potrzebne dobory i nie ma potrzeby wybierać urządzenia spośród wielu wariantów wielkości armatury.

 

grupy pompowe Esbe

KORZYŚCI:

 

  • uniwersalność - grupa pompowa do zasilania układu o mocy do 60kW, zastosowanie specjalnego zaworu progresywnego VRG430 eliminuje ryzyko przewymiarowania
  • wysoka precyzja regulacji
  • kompletne wyposażenie wraz z izolacją termiczną
  • szybki i prosty montaż
  • estetyczny wygląd - design nagrodzony RED DOT AWARD 2015


Więcej informacji na stronie: www.esbe.eu/pl/pl-pl/produkty/grupy-pompowe

Grupy pompowe serii GRA i GRC to urządzenia wyposażone w trójdrogowy zawór mieszający o progresywnej charakterystyce i siłownik elektryczny (GRA) lub siłownik ze sterownikiem pogodowym (GRC).

Serce grup GRA i GRC to obrotowy zawór mieszający VRG430 o progresywnej charakterystyce.

 

grupy pompowe Esbe

Rys. x. Charakterystyka zaworu progresywnego VRG430.

 

Analizując wykres po prawej stronie możemy odczytać dla przepływu 1m>3/h stopień otwarcia zaworu o kvs = 4 (druga czerwona linia liczona od dołu wykresu), który wynosi ok. 22%. Dla tego samego przepływu stopień otwarcia zaworu VRG430 wynosi ok. 40% (zawór posiada kvs = 8). Odczytując tym razem wartość przepływu dla 20% otwarcia tych dwóch zaworów otrzymujemy następujące wielkości: dla zaworu VRG430 jest to ok. 0.3m3/h, a dla zaworu VRG130 o kvs = 4 jest to 0,8m3/h. Co oznacza więc charakterystyka progresywna w praktyce? Zawór z charakterystyką progresywną działa płynniej, a co za tym idzie jego dokładność regulacji jest wyższa w stosunku do standardowych zaworów (uniknięcie wahadłowej pracy zaworu). W przypadku przewymiarowania zaworu, charakterystyka progresywna zapewni znacznie lepsze warunki pracy niż w przypadku standardowego zaworu obrotowego. Podsumowując, zawory progresywne VRG430, to wysoka precyzja regulacji oraz niskie ryzyko przewymiarowania.
 

grupy pompowe Esbe

Grupy GRA i GRC przeznaczone są do instalacji ogrzewczych wymagających regulacji temperatury czynnika grzewczego. Grupy pompowe serii GRA mogą pracować w funkcji urządzeń sterowanych sygnałem zewnętrznym podawanym do siłownika ARA661. Grupy pompowe serii GRC są wyposażone w sterowniki pogodowe i pracują niezależnie od źródła ciepła realizując program zasilania układu grzewczego wg zaprogramowanej krzywej grzewczej. Grupy pompowe szczególnie polubią osoby oczekujące wysokiej precyzji regulacji, minimalnego czasu instalacji oraz kompletnego, gotowego do działania urządzenia. W odróżnieniu od innych podobnych urządzeń na rynku grupy pompowe są wyposażone we wszystkie potrzebne elementy oraz wyprzedzają konkurencję precyzją regulacji i zakresem zastosowania dzięki zaworowi progresywnemu VRG430.

Dzięki unikalnej charakterystyce zaworu obrotowego grupa pompowa GRA100 może z powodzeniem pracować w instalacjach do mocy grzewczej równej 60kW (V = 2,6m3/h, Δt = 20K, Δpinst. = 15kPa) zachowując wysoką precyzję regulacji temperatury czynnika grzewczego.

 

 

Montaż grup pompowych w instalacji grzewczej

 

Kontakt w sprawie produktów:

Esbe Hydronic Systems Sp. z o.o.
tel. (48 61) 851 07 28
www: www.esbe.eu/pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet