gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura  

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft      

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Filtry przepływowe sposobem na skuteczne uzdatnienie wody

aktualizacja: 17-02-2016, 13:58 – artykuł promocyjny


Coraz więcej Polaków zwraca uwagę na jakość wody płynącej z ich kranów. Znaczna część mieszkańców naszego kraju skarży się na jej smak i zapach oraz wysoki stopień twardości. Nadmierne odkładanie się kamienia w urządzeniach gospodarstwa domowego, takich jak: pralki, zmywarki, ekspresy do kawy, czy czajniki elektryczne, to problem, z którym boryka się większość Polaków. Kąpiel w twardej wodzie może podrażnić naszą skórę.

 


Jak skutecznie uzdatnić wodę w naszych domach?

 

W celu uzdatnienia wody przeznaczonej do picia czy przygotowywania posiłków, wystarczy zastosować dzbanki z filtrami. Trudniejszym zadaniem jest eliminacja twardej wody stosowanej do pralek i zmywarek do naczyń, jak również do kąpieli domowników. W tym przypadku z pomocą przychodzą systemowe filtry przepływowe Dafi, które skutecznie uzdatnią wodę w całym domu. Mogą być z powodzeniem montowane w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych - bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do domu. Aby uzyskać jak najlepsze efekty filtrowania zalecane jest punktowe umieszczenie filtrów, np. koło zmywarki, pralki, umywalki. Filtry przepływowe można łączyć szeregowo. W zależności od rodzaju złoża, mają zdolność usuwania z wody soli odpowiedzialnych za jej twardość, azotanów, chloru, metali ciężkich, zanieczyszczeń mechanicznych (piasek, drobne zawiesiny, tłuszcze, produkty korozji i inne zanieczyszczenia wymywane z instalacji wodnej).

 

filtry przepływowe Dafi

 

 

Rodzaje filtrów

 

Zanim zdecydujemy się na montaż filtrów do wody, powinniśmy najpierw zrobić badania, aby wiedzieć jakie filtry należy zastosować. Producent filtrów Dafi oferuje cztery rodzaje wymiennych wkładów filtrująco - uzdatniających: węglowy, z żywicą jonowymienną, polipropylenowy oraz filtr do usuwania azotanów.

 

filtry przepływowe Dafi węglowyfiltry przepływowe Dafi z żywicą jonowymiennąfiltry przepływowe Dafi polipropylenowyfiltry przepływowe Dafi azotanowy

(1)                          (2)                          (3)                               (4)

 

  • Filtr węglowy (1) usuwa z wody chlor i jego pochodne, czyli główne czynniki odpowiedzialne za powstanie kamienia. Dzięki niemu możemy także wyeliminować zanieczyszczenia mechaniczne oraz różne substancje organiczne, które przedostają się np. z nieszczelnej instalacji.
  • Jeśli chcemy skutecznie usunąć kamień z wody, to powinniśmy zastosować dodatkowy filtr żywiczny (2), którego głównym składnikiem jest żywica jonowymienna. Ten rodzaj filtrów pozwala usunąć z wody sole wapnia i magnezu, odpowiedzialne za jej twardość.
  • W celu usunięcia z wody zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak: piasek, drobne zawiesiny, tłuszcze oraz produktów korozji tworzącej się wewnątrz instalacji sanitarnej, powinniśmy zastosować filtr polipropylenowy (3). Jest on polecany przede wszystkim dla wody pochodzącej ze starych instalacji wodociągowych oraz z miejsc, gdzie często występują przerwy w jej dostawie.
  • W domach, w których do wody mogą przedostawać się azotany pochodzące z okolicznych pól i nieszczelnych szamb, zaleca się montaż przepływowych filtrów Dafi do usuwania azotanów (4). Czynnym składnikiem tych filtrów jest anionowa żywica jonowymienna.

 

Filtry Dafi można zamontować pojedynczo lub w dowolnych konfiguracjach. W przypadku wszystkich konfiguracji filtrów zaleca, aby jako pierwszy zastosowany został wkład polipropylenowy. Skutecznie usunie on zanieczyszczenia mechaniczne (piasek, żwir czy rdzę), które mogą powodować zapychanie kolejnych filtrów.

 

 

Woda bez kamienia - korzyści z zastosowania filtrów DAFI

 

Głównym zadaniem filtrów Dafi jest usuwanie z wody substancji szkodliwych, co przyczynia się tym samym do poprawy jej jakości i smaku. Ponadto eliminują one z wody sole odpowiedzialne za jej twardość. Woda zmiękczona zmniejsza ilość zużywanych środków czystości, a także zabezpiecza sprzęt gospodarstwa domowego przed wytrącaniem się w nich kamienia kotłowego, zwiększając ich sprawność i żywotność.
 

filtry przepływowe Dafifiltry przepływowe Dafifiltry przepływowe Dafifiltry przepływowe Dafi

duża wydajność filtrowania  doskonała zdolność filtracji   prosta, solidna konstrukcja gwarancja wieloletniego działania


Dzięki eliminacji z wody użytkowej osadów wapnia - potocznie nazywanego kamieniem, uniemożliwimy rozwój bakterii Legionella w instalacjach i zasobnikach. Ponadto zastosowanie filtrów Dafi pozwoli ograniczyć koszty ogrzewania. Montując filtr żywiczny przed doprowadzeniem wody do kotła i grzejników sprawimy, że zmniejszy się ilość kamienia odkładanego w tych urządzeniach. Pozwoli to podwyższyć ich wydajność, a tym samym zredukować nasze wydatki.

Kontakt w sprawie produktów:

FORMASTER S.A.
tel. 41 346 48 00, 41 345 04 01, 800 703 048
www: dafi.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet