gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Magnetyzery do wody Ecomag - oszczędność energii, troska o zdrowie

aktualizacja: 22-01-2018, 11:39 – artykuł promocyjny


W zasobach polskiego internetu znajdują się tysiące wizytówek firm proponujących chemiczne uzdatnianie wody, w których wody średniotwarde i twarde (z węglanami wapnia i magnezu) przedstawiane są jako zagrożenie dla zdrowia człowieka i urządzeń. Proponowane są dwie podstawowe metody: wymiana jonowa (tzw. zmiękczacze) lub odwrócona osmoza (OR).

 

Czyści i chroni instalację przed osadami!

magnetyzer do wody Akra

 


Czy woda z wodociągu wymaga zmiękczania przez odbiorców poprzez usuwanie z niej minerałów do kanalizacji?


Prezentujemy jedynie opinie i sugestie państwowych Stacji Sanitarno - Epidemiologicznych i systematycznie kontrolowanych przez nie wodociągów. Ich zadaniem jest ochrona zdrowia Polaków.

Jakość wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w Polsce spełnia normy podane w załączniku do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r., a jej twardość można sprawdzić ma stronie Państwa wodociągów.

 

sieć wodociągowa

Sieć wodociągowa

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie :

„....Twardość wody nie ma najmniejszego wpływu na tworzenie kamieni lub piasku w nerkach czy w woreczku żółciowym. Ich powstawanie wynika z zaburzeń metabolizmu i nie ma żadnego związku z zawartością wapnia i magnezu w diecie. Wapń, główny składnik wpływający na twardość nie ma żadnego szkodliwego wpływu na zdrowie. Ze względów sanitarnych, preferuje się raczej wodę względnie twardą…. Wody bardzo miękkie (poniżej 90 mg CaCO3/dm3) są szkodliwe dla człowieka. Z organizmu wypłukiwane są sole wapnia, co powoduje problemy z układem kostnym, zaburza prawidłową pracę mięśni, w tym mięśnia sercowego .......”


Podobne informacje podają: Stacja Sanitarno-Epidemiologiczne w Gdyni

„..Twarda woda traktowana jako zło przez producentów filtrów oraz zmiękczaczy do wody jest znacznie lepsza dla naszego organizmu niż woda miękka. ….Woda poddana procesowi odwróconej osmozy (OR) nie powinna być .. spożywana przez ludzi…”

i Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w  Zgierzu, Zduńskiej Woli, Zamościu, itd., wodociągi w Poznaniu, Łodzi, Kielcach, Lublinie, Płocku, Polskie Towarzystwo Magnezologiczne im. prof. Juliana Aleksandrowicza ........ :

".......Im woda twardsza tym większa  zawartość Ca 2+ i Mg 2+, a przecież obecność związków wapnia  i magnezu w wodzie jest wskazana z uwagi na zdrowie człowieka. Szacuje się, że w typowej dziennej diecie przeciętnego Polaka brakuje 30 % tych bardzo potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu biopierwiastków. Ich niedobory w diecie można znacznie zniwelować pijąc wodę zawierającą te minerały. Ludzie korzystający z wody twardej mają na ogół niższe ciśnienie krwi, powolniejszy rytm serca oraz niższy poziom cholesterolu od konsumentów wody miękkiej. Wapń i magnez są niezbędne w diecie. Pierwiastki te są znacznie łatwiej przyswajalne z wody niż pożywienia. Magnez zawarty w wodzie wchłania się 30 razy lepiej niż zawarty w pożywieniu. Dodatkowo proces przetwarzania żywności (np. gotowanie) powoduje 30-75% utratę tego pierwiastka.

Aby codziennie dostarczyć wapń, którego nasz organizm potrzebuje, woda z kranu jest najprostszym rozwiązaniem .....".

 

Natomiast w lutym 2014 roku Polska Agencja Prasowa podała informację o  badaniach wody z niską zawartością wapnia wykonanych przez uniwersytet w Michigan (USA) pt." Niedobór wapnia sprzyja rakowi jelita grubego" . Tytuł pracy amerykańskiej dostępnej w internecie: Zebrafish help decode link between calcium deficiency and colon cancer.

Stacje SANEPID-u  podkreślając pozytywny wpływ wody z minerałami informując jednocześnie, że podczas podgrzewania tworzą one osady nazywane kamieniem na instalacji i urządzeniach. Już warstwa o grubości 1 mm powoduje stratę około 10 % energii cieplnej przy podgrzewaniu.

 

Najzdrowsza jest więc woda zawierająca dużo związków wapnia i magnezu, z których jednak nie będą powstawały osady na urządzeniach i instalacji.


Dlatego firma Akra chce zainteresować Państwa nakładkowymi (szybki montaż bez przecinania instalacji), bezprądowymi i opatentowanymi magnetyzerami do wody ECOMAG®.

Rozpuszczają one stare osady i nie pozwalają na tworzenie się nowych w instalacji i na urządzeniach. Nie zmieniają jednocześnie zawartości minerałów w wodzie
. Zawiera ona dalej niezbędny dla zdrowia wapń i magnez. Ecomagi® nie generują ścieków i nie potrzebują systematycznie świeżej soli (NaCl), której składnik - jony sodu - zastępuje w wodzie jony wapnia (Ca2+) i magnezu (Mg2+) usuwane niestety do kanalizacji.

Ecomagi® otrzymały :

  • po raz trzeci (poprzednio w 1997, 2007r.) atest Państwowego Zakładu Higieny HK/W/0931/01/2013(…zapobiegają wytrącaniu się osadów węglanowych i produktów korozji w instalacjach służących do przesyłania wody  przeznaczonej do spożycia przez ludzi…);
  • pozytywną decyzję Urzędu Dozoru Technicznego CERT i Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji  S.A.;
  • jak również potwierdzenie skuteczności usuwania starych osadów podczas badań Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Techniki Instalacyjnej  Instal oraz  pozytywne opinie użytkowników.

 

Magnetyzery Akra montowane są na instalacji stalowej, z tworzywa i miedzi:

  • W mieszkaniach - czysta instalacja, pralki, zmywarki, podgrzewacze i armatura;
  • W budownictwie jedno- i wielorodzinnym: czyste są nie tylko instalacje, ale i kotły, wymienniki, zasobniki, pompy, automatyka;
  • W biurowcach, hotelach, polach golfowych, centrach handlowych, basenach, szpitalach  na instalacjach wodnych : chronią  kotły (wymienniki), zasobniki, nawilżacze klimatyzacji;
  • W miejskich i gminnych Stacjach Uzdatniania Wody, sieciach wodociągowych mleczarniach, hutach szkła i żelaza, elektrowniach, rolnictwie, itd.

magnetyzer do wody Akra

Mieszkanie 1 szt. ME1 na wodzie zimnej i 1 szt. na ciepłej

magnetyzer do wody Akramagnetyzer do wody Akra

 Dom jednorodzinny, woda średniotwarda,
2 szt. ME1 Ecomag
Wspólnota Mieszkaniowa magnetyzery ME3

Opinie niektórych użytkowników znajdują się na stronie www.akra.pl

Typ magnetyzera Ecomag zależy od średnicy, która może wynosić od  DN 1/2 do DN 14 cali, a ilość sztuk/pierścieni od składu wody i długości instalacji.

 

Ecomag

Ecomagi zamontowane na rurociągu wody nadosadowej o średnicy zewnętrznej
355mm w elektrowni w Połańcu

 

Na stronie www.akra.pl znajdują się również informacje o magnetyzerach Ecomag® do gazu i oleju opałowego, które są montowane m.in. w budownictwie i przemyśle.
 

Kontakt w sprawie produktów:

AKRA Sp. z o. o.
tel. 22-858-34-04
www: akra.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Odwrócona osmoza jest nowoczesną technologią polegającą na wytwarzaniu najwyższej... ¬ więcej...

 
Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczania wody nie tylko całkowicie likwiduje problem kamienia kotłowego.... ¬ więcej...

 
Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni jest wiodącym producenta ciepła... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet