gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Zdalne sterowanie domowym ogrzewaniem

aktualizacja: 22-02-2016, 07:53 – artykuł promocyjny


W zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu lub na zewnątrz systemy automatyki pokojowej czy pogodowej sterują ogrzewaniem w domu. Jest to bardzo wygodny sposób dla użytkowników, ale niekiedy niewystarczający. Wielu klientów chce posiadać takie rozwiązania dzięki, którym będą mogli kontrolować urządzenia grzewcze pod swoją nieobecność. Warto przyjrzeć się uważnie jak wygląda takie zdalne sterowanie ogrzewaniem i kiedy może okazać się przydatne?

Tego typu rozwiązanie wybierają te osoby, które dużo czasu spędzają poza domem, a ich tryb życia jest nieregularny. Nie są oni w stanie zaprogramować kotła w taki sposób, aby zapewnić właściwą temperaturę w domu wtedy, gdy w nim przebywają, a obniżyć, gdy nikogo nie ma. Taki zdalny monitoring systemu grzewczego może być także ciekawym rozwiązaniem dla osób lubiących nowinki techniczne i korzystających z urządzeń mobilnych.

 

Zdalne sterowanie to oszczędność


Główną zaletą korzystania z systemów zdalnego sterowania ogrzewaniem jest oszczędność. W każdej chwili i z każdego miejsca można sprawdzić temperaturę urządzenia, dowolnie ją zmienić, a także sprawdzić, czy piec nie uległ awarii.

Moduł sterujący podłącza się do kotła - Naprzeciw oczekiwaniom Klientów wychodzi nowość w ofercie firmy De Dietrich - system zdalnego sterowania ogrzewaniem De Dietrich Home Control. System składa się z modułu podłączanego do kotła oraz aplikacji instalowanej na urządzeniach mobilnych, tablet lub smartfon z systemem operacyjnym Android (wersja na IOS w przygotowaniu). System jest przeznaczony do samodzielnego montażu - mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager De Dietrich Technika Grzewcza.


Moduł DDHC do łączenia się z Internetem wykorzystuje sygnał GPS, a zatem wymaga instalacji karty SIM dowolnego operatora z usługą dostępu do Internetu, a także dostępności sieci i sygnału GPS danego operatora w pomieszczeniu, gdzie zainstalowany jest kocioł. Należy tę dostępność koniecznie sprawdzić przed instalacją, bo tylko w ten sposób będzie zagwarantowana właściwa praca systemu.

 

Intuicyjna obsługa

 

Korzystanie z samej aplikacji DDHC na urządzeniu mobilnym jest intuicyjne, ale mimo to wymaga od użytkownika minimalnej wiedzy technicznej w zakresie funkcjonowania kotła podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z systemu automatyki pokojowej czy pogodowej. Program umożliwia zmianę podstawowych ustawień kotła: nastawianie żądanej temperatury, od czytywanie temperatur, wybór obiegu c.o. itp. De Dietrich Home Control steruje ogrzewaniem przy pomocy aplikacji mobilnej
Program dostarcza wiadomości o usterkach lub komunikaty o błędach. Za jego pomocą można ponadto dokonywać bardziej skomplikowanych ustawień: programowania tygodniowego, trybów - dzień, noc, poza domem, wakacje. Można też zmieniać zdalnie temperaturę, wybierając opcję „będę za”, tak aby kocioł włączył c.o. czy c.w.u. przed naszym powrotem do domu. Wszelkie tryby i ustawienia można dowolnie modyfikować.


System dostępny jest wyłącznie w komplecie z kotłami marki De Dietrich i umożliwia zdalne sterowanie kotłami Innovens MCA, Modulens G AGC i Modulens O AFC, a także pompami ciepła HPI Evolution.

De Dietrich Home Control jest narzędziem dedykowanym dla użytkowników domowych. Dla użytkowników kotłowni komercyjnych producent przewidział system De Dietrich Project Control z jeszcze bardziej rozbudowanymi funkcjonalnościami.
 

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet