gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Zdalne sterowanie domowym ogrzewaniem

aktualizacja: 22-02-2016, 07:53 – artykuł promocyjny


W zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu lub na zewnątrz systemy automatyki pokojowej czy pogodowej sterują ogrzewaniem w domu. Jest to bardzo wygodny sposób dla użytkowników, ale niekiedy niewystarczający. Wielu klientów chce posiadać takie rozwiązania dzięki, którym będą mogli kontrolować urządzenia grzewcze pod swoją nieobecność. Warto przyjrzeć się uważnie jak wygląda takie zdalne sterowanie ogrzewaniem i kiedy może okazać się przydatne?

Tego typu rozwiązanie wybierają te osoby, które dużo czasu spędzają poza domem, a ich tryb życia jest nieregularny. Nie są oni w stanie zaprogramować kotła w taki sposób, aby zapewnić właściwą temperaturę w domu wtedy, gdy w nim przebywają, a obniżyć, gdy nikogo nie ma. Taki zdalny monitoring systemu grzewczego może być także ciekawym rozwiązaniem dla osób lubiących nowinki techniczne i korzystających z urządzeń mobilnych.

 

Zdalne sterowanie to oszczędność


Główną zaletą korzystania z systemów zdalnego sterowania ogrzewaniem jest oszczędność. W każdej chwili i z każdego miejsca można sprawdzić temperaturę urządzenia, dowolnie ją zmienić, a także sprawdzić, czy piec nie uległ awarii.

Moduł sterujący podłącza się do kotła - Naprzeciw oczekiwaniom Klientów wychodzi nowość w ofercie firmy De Dietrich - system zdalnego sterowania ogrzewaniem De Dietrich Home Control. System składa się z modułu podłączanego do kotła oraz aplikacji instalowanej na urządzeniach mobilnych, tablet lub smartfon z systemem operacyjnym Android (wersja na IOS w przygotowaniu). System jest przeznaczony do samodzielnego montażu - mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager De Dietrich Technika Grzewcza.


Moduł DDHC do łączenia się z Internetem wykorzystuje sygnał GPS, a zatem wymaga instalacji karty SIM dowolnego operatora z usługą dostępu do Internetu, a także dostępności sieci i sygnału GPS danego operatora w pomieszczeniu, gdzie zainstalowany jest kocioł. Należy tę dostępność koniecznie sprawdzić przed instalacją, bo tylko w ten sposób będzie zagwarantowana właściwa praca systemu.

 

Intuicyjna obsługa

 

Korzystanie z samej aplikacji DDHC na urządzeniu mobilnym jest intuicyjne, ale mimo to wymaga od użytkownika minimalnej wiedzy technicznej w zakresie funkcjonowania kotła podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z systemu automatyki pokojowej czy pogodowej. Program umożliwia zmianę podstawowych ustawień kotła: nastawianie żądanej temperatury, od czytywanie temperatur, wybór obiegu c.o. itp. De Dietrich Home Control steruje ogrzewaniem przy pomocy aplikacji mobilnej
Program dostarcza wiadomości o usterkach lub komunikaty o błędach. Za jego pomocą można ponadto dokonywać bardziej skomplikowanych ustawień: programowania tygodniowego, trybów - dzień, noc, poza domem, wakacje. Można też zmieniać zdalnie temperaturę, wybierając opcję „będę za”, tak aby kocioł włączył c.o. czy c.w.u. przed naszym powrotem do domu. Wszelkie tryby i ustawienia można dowolnie modyfikować.


System dostępny jest wyłącznie w komplecie z kotłami marki De Dietrich i umożliwia zdalne sterowanie kotłami Innovens MCA, Modulens G AGC i Modulens O AFC, a także pompami ciepła HPI Evolution.

De Dietrich Home Control jest narzędziem dedykowanym dla użytkowników domowych. Dla użytkowników kotłowni komercyjnych producent przewidział system De Dietrich Project Control z jeszcze bardziej rozbudowanymi funkcjonalnościami.
 

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kolektor 50 kW z wbudowanym sprzęgłem z płynną regulacją przepływu

Kolektor 50 kW z wbudowanym sprzęgłem z płynną regulacją przepływu

Dwukomorowy rozdzielacz z płynnie regulowaną, wbudowaną komorą zwrotnicy hydraulicznej... ¬ więcej...

 
Czy możliwe jest ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeń?

Czy możliwe jest ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeń?

Należąca do spółki BDR Thermea marka Baxi Heating w Wielkiej Brytanii i Irlandii... ¬ więcej...

 
Kotły na pellet typu Bio-Max

Kotły na pellet typu Bio-Max

Od wielu lat w sezonie grzewczym zauważalne jest drastyczne pogorszenie jakości powietrza,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet