gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura  

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft      

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Darmowa woda do picia w szkołach - poidełka, zdroje, fontanny

aktualizacja: 23-02-2016, 09:25 – artykuł promocyjny


Od 1 września weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Nowe przepisy zakazują sprzedaży niezdrowego jedzenia w szkołach i przedszkolach, a także wprowadzają wiele zmian w zakresie zasad przyrządzania posiłków serwowanych przez szkolne stołówki. W slepikach nie kupimy już chipsów, batoników, napojów energetyzujących, jedzenia instant i fast food, słodkich napojów oraz niektórych ciastek. Rozporządzenie określa ponadto jakie wartości odżywcze powinny zawierać produkty dostępne w szkolnych sklepikach, a także radykalnie ogranicza ilość barwników oraz cukru i soli na 100 g.  Zamiast śmieciowego jedzenia w szkołach mają pojawić się produkty mleczne oraz DARMOWA WODA DO PICIA. Dzięki temu uczniowie będą mieli zapewniony nieograniczony, bezpłatny dostęp do wody pitnej.

 


Zdrowa i krystalicznie czysta woda dla wszystkich uczniów

 

Nowe przepisy nakładają na placówki oświatowe obowiązek zapewnienia uczniom dostępu do czystej wody pitnej. Jak zrobić to w sposób łatwy, bezpieczny, a przy tym niedrogi i nie generujący wysokich kosztów abonamentowych? Firma AQUAPHOR wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dyrektorów szkół, oferując specjalne poidełka, nazywane też  źródełkami, czy zdrojami, dzięki którym najwyższej jakości świeżo przefiltrowana woda jest dostępna dla uczniów za darmo, w nieograniczonej ilości, z zachowaniem niezbędnych zasad higieny.

Co istotne, poidełka podłączane są bezpośrednio do sieci wodociągowej. Najwyższej jakości woda pitna dostępna jest więc bez abonamentu, bez plastikowych butli, a nawet bez konieczności korzystania z plastikowych kubeczków.

 

 

Dystrybutory do wody z filtrami uzdatniającymi AQUAPHOR

 

Poidełka AQUAPHOR zapewniają czystą wodę bezpośrednio z sieci wodociągowej. Dzięki umieszczonemu wewnątrz zdroju trójstopniowemu filtrowi AQUAPHOR Kryształ B Eco z wkładem z membraną kapilarną, pochodząca z niego woda jest krystalicznie czysta i świeża. Membrana kapilarna poza działaniem bakteriostatycznym jest w stanie zatrzymać bakterie pochodzące z wodociągu (dzięki ultrafiltracji do 0,1 mikrona). Woda, oczyszczona przez poidełko posiada właściwości hipoalergiczne i antyoksdacyjne. Obudowa urządzenia wykonana jest ze spożywczej stali nierdzewnej bez ostrych krawędzi, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania przez najmłodszych konsumentów. Dodatkowo, do zdroju można zamontować dołączoną do zestawu baterię, która umożliwi nabieranie świeżo przefiltrowanej  wody np. do czajnika, czy kubeczka. Poidełko posiada atest PZH, który gwarantuję najwyższą jakość urządzenia.

Zdrój wody AQUAPHOR odpowiada za usunięcie z wody aktywnego chloru, metali ciężkich, związków organicznych, produktów ropopochodnych, fenoli, soli wapnia i magnezu (twardość wody), jak również pomaga pozbyć się bakterii i wirusów (w zależności od zastosowanych wkładów).

 

 

 

Poidełka do szkoły - czy warto je kupić?

 

  • WYGODA

Poidełko  nie wymaga wymiany butli z wodą, a woda nigdy się nie kończy. Nie trzeba dźwigać ciężkich butli ani ich składować.
 

  • ESTETYKA

Wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej poidełko cieszy oko elegancką prostotą, która sprawia, że urządzenie idealnie wkomponowuje się w każdy wystrój.
 

  • EKOLOGIA

Woda jest oczyszczona za pomocą trójstopniowego filtra AQUAPHOR Kryształ Eco z membraną kapilarną, co daje pewność, że jest krystalicznie czysta, pozbawiona metali ciężkich i związków organicznych bez używania plastikowych butelek pet. Brak rozrzuconych plastikowych kubeczków wokół poidełka  ułatwia utrzymanie czystości i porządku.
 

  • BEZPIECZEŃSTWO

Ergonomiczny kształt, brak ostrych krawędzi i odporność na uderzenia sprawiają, że poidełko jest całkowicie bezpieczne dla dzieci.
 

  • OSZCZĘDNOŚĆ

Użytkowanie poidełka  jest nieporównywalnie tańsze od korzystania z wymiennych butli z wodą – nawet do 8 tys. litrów krystalicznie czystej wody bez wymiany wkładów.
 

  • PROFESJONALIZM

Elektroniczny licznik w odpowiednim momencie przypomina o konieczności wymiany wkładów filtrujących.
 

  • ZDROWIE

Wchodzący w skład zestawu filtr AQUAPHOR Kryształ Eco skutecznie usuwa z wody bakterie Escherichia coli 1257 i Lamblia intestinails, co potwierdzają niezależnie przeprowadzone badania.

 

dystrybutor do wody, poidełko - Aquaphorkolorowy dystrybutor do wody, poidełko - Aquaphor

 

Jako opcja do przedszkoli oraz dzieci z klas I-III AQUAPHOR oferuje poidełka w wersji kolorowej.

 

kolorowy dystrybutor do wody, poidełko - Aquaphor

Kontakt w sprawie produktów:

Aquaphor Poland Sp. z o.o.
tel. +48 22 870 24 32
www: aquaphor.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet