gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Miloo Electronics    iValo
NORLYS

Design Light

Aurora Technika Świetlna

    Karlik     SmartLight

polecamy

Oświetlenie basenu, fontanny, oczka wodnego

artykuł promocyjny


Sezon letni to okres, który sprzyja budowie basenu, fontanny lub oczka wodnego. Każdy projektant, oprócz funkcjonalności basenu, oczka chciałby dodatkowo uzyskać efekt dekoracyjny. Taką możliwość dają oprawy oświetleniowe marki Smartlight do pracy pod wodą. Wykorzystane w nich najnowsze diody LED, zarówno jednokolorowe, jak również RGB pozwolą uzyskać pożądany efekt, a nawet zaskoczyć odbiorcę.

 

Basen

 

 

Dobór opraw

 

Oprawy powinniśmy odpowiednio dobrać do obiektu, w którym mają być zamontowane. Dla obiektów już istniejących polecamy oprawy Tuna oraz Volcano. Wyposażone są one w uchwyty, stojaki, które możemy zamontować na dnie, bez konieczności ingerowania w podłoże lub ściany boczne. Oprawy posiadają pełną szczelność IP68, wykonane są ze stali szlachetnej 316L, utwardzanej, która nie ulega korozji i jest odporna na przebarwienia i porastanie glonami. Oprawy mogą być wyposażone w diody jednokolorowe oraz w diody technologi RGB3in1, co oznacza, że każde oczko diodowe może świecić kolorami, co zapewnia spektakularny efekt zmian kolorów i możliwość uzyskania dowolnej palety barw. Przejścia kolorów są płynne i zapewniają równomierne świecenie każdej z opraw.

 

fontannakaskada

 

Dla realizacji, kiedy jesteśmy jeszcze na etapie projektu basenu, fontanny lub oczka możemy dobrać oprawy do wbudowania. Seria opraw BALI to najnowsza rodzina lamp 4, 6, 12, 18 diodowych. Charakteryzują się wysoką szczelnością są podwójnie uszczelniane, mogą pracować w wodzie o głębokości 5 metrów. Oprawy BALI posiadają atest PZH i mogą być instalowane w obiektach publicznych takich jak baseny, SPA, hotele itp. Wraz z oprawami dostarczane są puszki montażowe które pozwalają na instalację opraw w dnie lub w ścianach. Cała oprawa wykonana jest ze stali szlachetnej 316L, utwardzanej która nie ulega korozji. Lampy te są również odporne na środki chemiczne stosowane do dezynfekcji i oczyszczania wody.

Bali

 

BALI 12
 • Obudowa: Odlew aluminiowy
 • Front: Stal nierdzewna 316
 • Kabel zasilający: 3×1,0 mm2 L=2m Jeden kolor
 • Kabel zasilający: 4×1,0 mm2 L=2m (RGB)
 • Szkło hartowane: 9mm
 • Puszka montażowa: Stal nierdzewna

Szczególnie atrakcyjnym obiektem z oświetleniem Smartlight mogą być fontanny. Odpowiednie sterowanie, połączenie scen świetlnych z muzyką, nastrojem mogą spowodować efektowne przedstawienie gry światłem. Dla tego typu inwestycji przeznaczone są oprawy typu SYCYLIA, które montuje się na dysze z wodą. Średnica otworu nakręcania na dyszę to 3/4 Cala.

SYCYLIA
 • Obudowa: Stal nierdzewna
 • Front: Stal nierdzewna 316L
 • Kabel zasilający : 4x 1,0mm2  L=2m (RGB)
 • Szkło hartowane: 8 mm
dysze Sycylia

 

Dobrym rozwiązaniem są również oprawy VOLCANO, szczególnie do niewielkich fontann miejskich, gdzie musimy podświetlić taflę wody.

Vulcano

 

VULCANO
 • Obudowa: Stal nierdzewna
 • Front: Stal nierdzewna 316L
 • Kabel zasilający : 4x 1,0mm2  L=2m (RGB)
 • Szkło hartowane: 5mm
 • Tripod w komplecie
 • Zanurzenie: max 1m

Ważną informacja dla inwestorów, użytkowników lamp pod wodę stanowi ostrzeżenie o łatwym przegrzaniu lampy. Lampy wyposażone w diody LED potrzebują chłodzenia, szczególnie oprawy z IP68. Środowisko wodne, w których są stosowane to idealne miejsce pracy. Poza wodą lampy mogą pracować maksymalnie 15 minut. Takie ostrzeżenie znajduje się w każdej instrukcji oraz na korpusach lamp.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Smartlight
tel. +48 22 435 83 02
www: www.smartlight.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Współczesne systemy sterowania oświetleniem - zarys historyczny pionierskich zastosowań

Współczesne systemy sterowania oświetleniem - zarys historyczny pionierskich zastosowań

Już od zarania naszej cywilizacji człowiek nieustannie dążył do wyeliminowania... ¬ więcej...

 
Zanieczyszczenie światłem

Zanieczyszczenie światłem

Życie roślin i zwierząt na naszej planecie zawsze było podporządkowane naturalnemu... ¬ więcej...

 
Profesjonalne systemy iluminacji budynków typu SMARTLIGHT w bogatym wydaniu architektonicznym

Profesjonalne systemy iluminacji budynków typu SMARTLIGHT w bogatym wydaniu architektonicznym

Smartlight to marka której nazwa zobowiązuje do wprowadzania rozwiązań oświetlenia... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet