gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Woda bez kamienia - teraz to proste

aktualizacja: 27-06-2017, 10:29 – artykuł promocyjny


Twarda woda to niezwykle popularny problem, który dotyczy zdecydowanej większości mieszkańców naszego kraju. Powoduje powstawanie uciążliwych osadów na bateriach, kafelkach i sanitariatach. Stopniowo niszczy instalacje grzewcze, armaturę oraz urządzenia AGD. Twarda woda wymaga ponadto stosowania większych ilości środków myjących, czyszczących i piorących. Przyczynia się również do wzrostu kosztów ogrzewania. Poza tym negatywnie wpływa także na nasze zdrowie.

 

filtry przepływowe Dafi

 

Woda wodociągowa bowiem, zanim trafi do naszych domów, poddawana jest procesowi uzdatnienia chlorem, co powoduje, iż często ma nieprzyjemny posmak i wysoki stopień twardości. Uzdatnienia wymaga także woda pochodząca z własnych ujęć, która może zawierać szkodliwe dla zdrowia azotany pochodzące z okolicznych pól i nieszczelnych szamb, metale ciężkie i substancje organiczne.

 

 

Zdrowa, smaczna i czysta woda prosto z kranu

 

Rozwiązaniem, dzięki któremu wyeliminujemy z wody substancje szkodliwe oraz nie dopuścimy do tworzenia się kamienia kotłowego, są systemowe filtry przepływowe Dafi. Stanowią one najskuteczniejszy sposób poprawy jakości wody bezpośrednio w punkcie jej poboru - montuje się je bowiem bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do domów. Dzięki temu skutecznie uzdatniają wodę w całym domu. Celem uzyskania najlepszego efektu filtrowania zalecane jest punktowe umieszczenie filtrów, np. koło zmywarki, pralki, umywalki, itp. W zależności od stopnia zanieczyszczenia wody filtry przepływowe można łączyć szeregowo.

 

filtry przepływowe Dafi

 

Producent filtrów Dafi oferuje cztery rodzaje wymiennych wkładów filtrująco-uzdatniających: węglowy, z żywicą jonowymienną, usuwający azotany, polipropylenowy. Aby wiedzieć, jakie filtry powinniśmy zastosować, warto najpierw zrobić badania i poznać stopień zanieczyszczenia wody.

 

 

Wybór filtra

 

Najpopularniejszy na naszym rynku filtr węglowy pozwala usunąć chlor i jego pochodne, czyli główne czynniki odpowiedzialne za powstanie kamienia. Pozwala on także na eliminację zanieczyszczeń mechanicznych oraz różnych substancji organicznych, które przedostają się np. z nieszczelnej instalacji.

 

filtry przepływowe Dafi węglowyfiltry przepływowe Dafi z żywicą jonowymienną

                 węglowy                 z żywicą                  
                              jonowymienną

Filtr z żywicą jonowymienną pozwala usunąć z wody sole wapnia i magnezu, odpowiedzialne za twardą wodę, dzięki czemu woda straci nieprzyjemny posmak, a w urządzeniach domowych nie będzie się gromadził osad mineralny. Zastosowanie tych filtrów to również doskonały sposób na ograniczenie kosztów za ogrzewanie. Montaż wkładu żywicznego przed doprowadzeniem wody do kotła i grzejników zmniejszy bowiem odkładanie się kamienia w tych urządzeniach, podwyższając ich wydajność i zmniejszając nasze wydatki.

W celu usunięcia z wody zanieczyszczeń mechanicznych takich jak piasek, drobne zawiesiny, tłuszcze oraz produktów korozji tworzącej się wewnątrz instalacji sanitarnej, powinniśmy zastosować filtr polipropylenowy. Szczególnie polecany jest on dla wody pochodzącej ze starych instalacji wodociągowych oraz z miejsc gdzie często występują przerwy w dostawie.

 

filtry przepływowe Dafi polipropylenowyfiltry przepływowe Dafi azotanowy

  polipropylenowy         azotanowy    

 

W ofercie firmy Formaster znajdziemy przepływowy filtr Dafi do usuwania azotanów, którego składnikiem czynnym jest anionowa żywica jonowymienna. Jest to rozwiązanie przeznaczone głównie do domów jednorodzinnych, gdzie do wody przedostają się azotany pochodzące z okolicznych pól i nieszczelnych szamb. Zbyt wysokie stężenie tego składnika może powodować problemy żołądkowe, a także anemię i sinicę u małych dzieci.

W przypadku wszystkich konfiguracji filtrów producent zaleca stosowanie jako pierwszego wkładu polipropylenowego. Skutecznie usunie on zanieczyszczenia mechaniczne (piasek, żwir czy rdzę), które mogą powodować zapychanie kolejnych filtrów.

 

Korzyści ze stosowania przepływowych filtrów do wody Dafi:

 

filtry przepływowe Dafifiltry przepływowe Dafifiltry przepływowe Dafifiltry przepływowe Dafi

duża wydajność filtrowania  doskonała zdolność filtracji   prosta, solidna konstrukcja gwarancja wieloletniego działania

    

  • Zdrowa, smaczna i czysta woda prosto z kranu
  • Doskonała zdolność filtracji oraz duża wydajność filtrowania, co przekłada się na oszczędność energii i zużycia środków czystości
  • Zapobiegają tworzeniu się kamienia kotłowego w urządzeniach gospodarstwa domowego (takich jak pralki, zmywarki, ekspresy do kawy, czajniki elektryczne, żelazka itp.
  • Funkcjonalna, prosta i solidna konstrukcja - w miarę zużywania wymienia się tylko poszczególne elementy zestawu doczyszczającego
  • Gwarancja wieloletniego działania
     

Podsumowując, filtry przepływowe Dafi to rozwiązanie pełne korzyści, podnoszące standard życia, a przy tym łatwe w zaadaptowaniu i codziennym użytkowaniu.
 

Kontakt w sprawie produktów:

FORMASTER S.A.
tel. 41 346 48 00, 41 345 04 01, 800 703 048
www: dafi.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Odwrócona osmoza jest nowoczesną technologią polegającą na wytwarzaniu najwyższej... ¬ więcej...

 
Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczania wody nie tylko całkowicie likwiduje problem kamienia kotłowego.... ¬ więcej...

 
Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni jest wiodącym producenta ciepła... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet