zwiń

systemy grzewcze pompy ciepła


gorące tematy


tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kondensacyjny energooszczędny kocioł grzewczy SAYMON-Kroll typu BK

aktualizacja: 18-01-2018, 10:01 – artykuł promocyjny


Kotły grzewcze typu BK to połączenie maksymalnej wydajności energetycznej i dbałości o środowisko. W przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów kondensacyjnych uzyskują one ekstremalnie wysoką sprawność, minimalizując przy tym zużycie paliwa i redukując temperaturę spalin (ok. 20–45oC). Jest to możliwe, dzięki kocioł kondensacyjny Saymon typu BKprocesowi stałej kondensacji także przy wysokich temperaturach obiegowej wody kotłowej rzędu 80/60 oC oraz odzyskowi szczątkowej energii cieplnej ze spalin.

W dobie rosnących cen paliw, niecałkowite spalanie i zbyt gorące spaliny nie tylko są stratą energetyczną i ekonomiczną, ale są też szkodliwe dla środowiska oraz obciążają atmosferę. Dlatego też kotły grzewcze SAYMON typu BK stanowią idealny system grzewczy. Wykorzystują one bowiem ukrytą energię resztkową zawartą w spalinach do pozyskania ciepła. Dodatkowo neutralizują powstające w procesie spalania związki siarki, nie dopuszczając tym samym do ich emisji przez komin do atmosfery.
 

System niezależnego nawiewu powietrza: czerpanie powietrza niezbędnego do spalania paliwa odbywa się przez system podwójnych rur kominowych, tym samym wyklucza to konieczność wentylacji kotłowni. Dodatkowo zmniejsza to straty cieplne i poprawia bilans energetyczny budynku. 
Odprowadzanie spalin: ekstremalnie niska temperatura spalin pozwala na zastosowanie komina z tworzywa sztucznego.
Paliwo: zależnie do zastosowanego palnika wentylatorowego plaiwem może być olej opałowy lub gaz. Poprzez zastosowanie wtórnego wymiennika ciepłacelem odzysku ciepła szczątkowego oraz urządzenia neutralizującego kondensat korzystanie z oleju opałowego zawierającego siarkę nie stanowi już problemu dla środowiska.

 

Temperatura spalin jest decydująca - wybitna technologia przyjazna dla środowiska

 

Kondensacja pary wodnej w spalinach, zgodnie z tabelarycznymi danymi punktu roy, odpowiednio do ilości wody powstająceh w procesie spalania paliwa, następuje przy temperaturze dla oleju opałowego 47°C, natomiast dla gazu ziemnego 57°C.

Schładzanie spalin następuje zarówno poprzez kotłową wodę powrotną, jak i poprzez czerpanie świeżego powietrza do spalania dzięki systemowi podwójnych rur kominowych. W wyniku tego temperatura spalin zawsze obniżona zostaje poniżej 47°C. Zapewnia to stałą kondensację niezależnie od temperatury wody powrotnej w instalacji grzewczej.  

Gorące spaliny, powstające w komorze spalania paliwa, przechodzą przez dwa niezależne systemy wymiennikowe, co zapewnia najwyższe wykorzystanie energii. W pierwszym wymienniku kondensacyjnym następuje ochłodzenie spalin do ok. 70°C. W drugim wymienniku krzyżowym następuje odzysk ciepła resztkowego zawartego w parze wodnej, poprzez obniżenie temperatury spalin poniżej punktu rosy. Podczas tego procesu kondensacji pozyskuje się dodatkową energię. Odzyskana energia dostarczana jest ponownie systemowi poprzez podgrzanie powietrza nawiewanego przeznaczonego do spalania.  

 

Schemat technologii grzewczo-kondensacyjnej i funkcjonowania kotła Saymon typu BK

Schemat technologii grzewczo-kondensacyjnej i funkcjonowania kotła Saymon typu BK.
Najniższa temperatura temperatura spalin i kondensacja ciągła przy spalaniu oleju i gazu.

 

Stopień kondensacji zasadniczo nie jest więc uzależniony od temperatury powrotnej wody obiegowej w instalacji kotłowej, ale od temperatury zewnętrznej powietrzadostarczanego do spalania. Oznacza to, że kondensacyjny kocioł grzewzy typu BK wykazuje optymalną sprawność również wtedy, gdy jest największe zapotrzebowanie na ciepło, a mianowicie zimą, przy najniższej temperaturze zewnętrznej.  

Ciągły proces kondensacyjny powoduje wypłukiwanie związków siarki zawartych w spalinach. Kondensat poddawany jest neutralizacji. Proces odsiarczania spalin wnosi wyraźny wkład w ochronę środowiska redukując "kwaśne deszcze". 

 

Kondensacyjny kocioł grzewczy typu BK gwarantuje stałą, energooszczędną i ekologiczną eksploatację.

 

Kondensacyjny kocioł grzewczy typu BK wyposażony jest w wysokowydajny wentylatorowy palnik olejowy lub gazowy.  

Korpus komory spalania i wymiennika kondensacyjnego kotła wykonane są z wysokogatunkowej stali.   Odpowiednio wyprofilowana droga spalin zapewnia optymalną wymianę ciepła pomiędzy spalinami a wodą kotłową.  

Estetyczna obudowa palnika zapewnia dodatkową izolację i bardzo cichą eksploatację. Natomiast prosta w demontażu obudowa kotła zapewnia łatwą obsługę i konserwację.  

Sterowanie cyfrowe i automatyka optymalizująca pracę kotła gwarantują bezpieczną eksploatację.  

Pompa wody obiegowej, zawór mieszającu czterodrogowy (w typach od BK 50 dl BK 100), wysokogatunkowy materiał izolacyjny, wchodzą w skład standardowego wyposażenia kotła.  

 

Saymon - kocioł kondensacyjny typu BK

Tylna część kotła z perfekcyjną izolacją i pojemnikiem, wypełnionym granulatem
uwodnionego tlenku magnezu, do neutralizacji kondensatu.

 

Wtórny wymiennik odzysku ciepła resztkowego, to modularny, kompaktowy wymiennik z wysokogatunkowego tworzywa, wysposażony w zawór płukania przeciwprądowego. W wymienniku tym dodatkowo odzyskana zostaje znaczna część ukrytej energii zawartej w spalinach. W procesie wymieny krzyżowej spaliny zostają wychładzane poniżej 47°C przez powietrze nawiewowe.  

Kocioł jest produktem zapewniającym oszczędność miejsca, przyjaznym i prostym w obsłudze. Wszystkie podzespoły, łącznie z palnikiem olejowym lub gazowym, znajdują się w jednej obudowie. jakość zastosowanych rozwiązań technicznych opiera się na wieloletnich doświadczeniach w dziedzinie konstrukcji i produkcji urządzeń grzewczych. Całkowita organizacja procesu, począwszy od projektu poprzez produkcję, aż do dystrybucji, podlega certyfikowanej kontroli jakośći w systemie ISO 9001. Kocioł posiada również certyfikat TUV i oznaczenie CE.

 

Energooszczędny kocioł kondensacyjny - dane techniczne:

kocioł kondensacyjny Saymon typu BK - dane techniczne

Stan 2016 r. 

Kontakt w sprawie produktów:

P.H.U Saymon Sp. z o.o.
tel. (58) 664 92 96
www: saymon.eu
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

OneFlow® WATTS to system ograniczający powstawanie osadów w... ¬ więcej...

 
Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Czarny scenariusz zaczyna się spełniać. Nikt już nie ma złudzeń co do nadchodzących... ¬ więcej...

 
Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Logamax plus GB172iT to kocioł z możliwością komfortowego dopasowania. Zapewnia... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet