gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Akcesoria do centralnego odkurzacza

aktualizacja: 08-02-2021, 10:06 – artykuł promocyjny


Przy instalacji centralnego odkurzania warto przemyśleć również zakup innych elementów będących dodatkowym wyposażeniem tego bardzo wygodnego systemu sprzątającego. Część akcesoriów dostajemy w komplecie z jednostką centralną. Należą do nich wąż, rura teleskopowa oraz szczotka uniwersalna i ssawki. Niektórzy producenci dołączają również torbę do przechowywania akcesoriów lub uchwyty. Resztę należy skompletować według własnego uznania i potrzeb.

Zestaw do sprzątania Husky

fot.: TopVac - zestaw do sprzątania Husky       

Koszt dokupienia dodatkowych akcesoriów jest niewielki, a może nam znacznie ułatwić wiele czynności. Do dodatkowego wyposażenia układu, które pozwoli nam na jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze porządki należą:
 

  • szczotki specjalistyczne


Uzupełnienie standardowego zestawu zawierającego typową szczotkę o te dedykowane do zadań specjalnych pomoże nam w łatwiejszym usuwaniu sierści. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla właścicieli czworonogów. Oprócz możliwości wyczesywania samych zwierząt możemy też w łatwy sposób pozbyć się sierści z tapicerki i dywanów.

fot.: Comfort System - ssawka do zwierząt, z długimi wypustkami oraz zestaw do pielęgnacji zwierząt z wężem Flexi

fot.: Comfort System - szczotka  do sierści zwierząt   Podobnie jest z miejscami trudno dostępnymi. Tu z pomocą przyjdą specjalnie wyprofilowane szczotki, które dedykowane są do grzejników, żaluzji i rolet.

fot.: Comfort System - ssawka szczelinowa i szczelinowa elastyczna

Jeśli mamy w domu dywany i to zwłaszcza te z wysokim włosiem powinniśmy zaopatrzyć się w tzw. turboszczotkę, którą dokładniej i szybciej przeczyścimy całe runo.

Z kolei do podłóg drewnianych i innych twardych najlepiej jest dokupić szczotki z długim włosem.

W sprzedaży dostępne są również zestawy garażowe dedykowane do sprzątania samochodów. W skład takiego zestawu wchodzą wyprofilowane końcówki ułatwiające dotarcie do wąskich szczelin, wąż oraz szczotki do tapicerki.

Zestaw Samochodowy do odkurzacza centralnego

fot.: Comfort System - zestaw samochodowy

  • Separatory

Jest to dodatkowe wyposażenie, którego nie może zabraknąć w domu z instalacją grzewczą wykorzystującą kominek. Dzięki takiemu urządzeniu bez większych problemów wyczyścimy palenisko z popiołu i pozostałości po spalaniu. Takie sprzątanie nie powoduje unoszenie się kurzu i najdrobniejszego popiołu, ponieważ całość trafia bezpośrednio do odkurzacza. Separator jest urządzeniem, które z jednej strony wpinamy do układu centralnego odkurzania a z drugiej znajduje się dodatkowy wąż wykorzystywany do zbierania zanieczyszczeń.

Separator do popiołu i gruzu Cobra Inox

fot.: Comfort System - separator do popiołu i gruzu Cobra Inox

Dużym atutem jest również możliwość posprzątania gruzu i pyłu. Takie rozwiązanie docenią posiadacze warsztatów i majsterkowicze, którzy w domu wykonują różne prace związane z powstawaniem tego typu nieczystości. W zależności od naszych potrzeb powinniśmy zatem wybrać separator pyłu lub popiołu.

 

Przeczytaj więcej: Separator popiołu     

 

  • Innowacyjny wąż

Wąż to jedna z podstawowych części instalacji, która warunkuje wygodę pracy. Jego długość to standardowe 7, 9 lub 12 metrów, którą w zależności od powierzchni domu oraz ilości gniazd dobieramy indywidualnie. W sprzedaży pojawiły się dodatkowe modele węży, np. rozciągane lub w specjalnej otulinie chroniącej meble i rogi ścian przed zniszczeniem.Coraz popularniejsze stają się systemy chowanego węża, który po prostu znika w ścianie. Umożliwia to specjalnie zaprojektowana instalacja PVC, do której chowa się cały przewód ssący.

Hide a HoseNowoczesny system węża chowanego w ścianie Hide-A-Hose!Nowoczesny system węża chowanego w ścianie Hide-A-Hose!

fot.: TopVac

Szufelka automatyczna to dodatkowy element, który najczęściej montowany jest w kuchni, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością okruchów i drobnych zanieczyszczeń, które lądują na podłodze. Wyciąganie tradycyjnego odkurzacza jest kłopotliwe a system automatyczny montuje się w szafce pod zlewem i zawsze jest pod ręką.


Dom z odkurzaczem centralnym - dowiedz się koniecznie:

 


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: TopVac, Comfort System


Zobacz także
Jaki odkurzacz wybrać - centralny, tradycyjny czy robot sprzątający

Jaki odkurzacz wybrać - centralny, tradycyjny czy robot sprzątający

Sprzątanie to konieczność. Jedni to lubią, inni robią, bo muszą. Są systemy,... ¬ więcej...

 
Odkurzacz centralny DUOVAC z 25-letnią gwarancją!

Odkurzacz centralny DUOVAC z 25-letnią gwarancją!

Na Polskim rynku jest duży wybór odkurzaczy centralnych. Czym tak naprawdę... ¬ więcej...

 
HUSKY AUTOMATIC - seria odkurzaczy centralnych z automatycznym odpływem zanieczyszczeń do kanalizacji

HUSKY AUTOMATIC - seria odkurzaczy centralnych z automatycznym odpływem zanieczyszczeń do kanalizacji

Husky, światowy lider w systemach centralnego odkurzania prezentuje jednostki centralne... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet