www.centrumklima.pl


Świece dymne Bjornax

aktualizacja: 26-02-2016, 06:51 – artykuł promocyjny


Firma Wigmors wprowadziła do swojej oferty szeroką gamę świec dymnych (i nie tylko) firmy Bjornax. Świece to wygodne i skuteczne narzędzie do badania przepływu powietrza oraz szczelności urządzeń czy instalacji, wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach - w tym w klimatyzacji, wentylacji oraz chłodnictwie. Mogą być ponadto wykorzystane do testowania systemów kominowych, systemów oddymiania oraz alarmów przeciwpożarowych, badania szczelności cystern, do ćwiczeń służb ratunkowych, wojska czy straży pożarnej, w modelarstwie, fotografii oraz w branży filmowej. etc.

 

Świece dymne Bjornax

Świece dymne Bjornax

 

Proszek dymny, zapałki i długopisy dymowe - wytwarzające mniejszą od świec ilość dymu -doskonale nadają się natomiast do badania szczelności komór nad- i podciśnieniowych, testowania czujników dymu, wylotów wentylacyjnych, systemów wyciągowych itp.

 

Świece dymne Bjornax

 

 

Rodzaje świec dymnych:

 

 • Standardowe świece dymne - do większości zastosowań w branży HVACR, nie wymagających szczególnych właściwości innych świec. Wytwarzają biały, dobrze widoczny w świetle dziennym, dym.
 • Świece Pure („czystego dymu”) - nie zawierają w składzie chlorku amonu a ich dym - zbudowany z suchych, stałych cząstek - nie pozostawia po użyciu zabrudzeń ani substancji oleistych. Dzięki tym zaletom świece Pure bez obaw mogą być używane w pomieszczeniach „wrażliwych”, jak serwerownie, laboratoria, pomieszczenia czyste itp.
   
 • Świece zapachowe - do testowania szczelności bardzo długich systemów wentylacyjnych i rurociągów (gdzie potrzebne byłoby wytworzenie bardzo dużej ilości dymu) oraz wszędzie tam, gdzie wyciek może znajdować się w miejscu trudnym do zobaczenia. W takich przypadkach wygodniej posłużyć się węchem.
   
 • Świece wytwarzające dym kolorowy - doskonałe do stosowania w miejscach, gdzie widoczność białego dymu jest ograniczona. Cechą świec kolorowych jest również pozostawianie zabarwienia w miejscu ulatniania się - co umożliwia precyzyjną lokalizację nieszczelności nawet wtedy, gdy dym przestanie juz być widoczny (jednak z tego samego powodu należy unikać stosowania ich w pomieszczeniach mieszkalnych czy biurowych). Dostępne są różne kolory dymu.
   

kolorowe świece dymne Bjornax


Wszystkie świece dostępne są w różnych wielkościach, zapewniających czas dymienia od ok. 45 sekund do 3-4 minut oraz ilość dymu od 2,5 do 55 m3.
 

 

Waga 1 świecy

3g 9g 18g 60g

Czas dymienia

45 sek. 65 sek.

3-4 min.

3-4 min.

Ilość dymu

2,5 m3

8,5 m3

17 m3

55 m3

Opakowanie 10 szt. 10 szt. 5 szt. 5 szt.

 


Inne produkty Björnax:

 

 • „Długopisy” dymowe Pen-Smoke - idealne do testowania czujników dymu, systemów wyciągowych, do badania wycieków, ciągu oraz modelu przepływu powietrza na wlotach i wylotach systemów wentylacyjnych, a także do wielu innych zastosowań. Jeden wkład może być zapalany i gaszony wielokrotnie i wystarcza łącznie na ok. 30 minut dymienia. Podobnie do świec serii Pure długopisy są źródłem „czystego” dymu.
   

długopis Bjornax

 • Zapałki dymne - posiadają zastosowanie analogiczne do „długopisów”. Po zapaleniu dymią ok. 25 sekund. Nie kapią ani nie iskrzą a po wypaleniu szybko się ochładzają. Nie zawierają cynku, gumy ani naftalenu. Patyczek jest niepalny.
   

zapałki dymne Bjornax

 • Proszek dymny FP-Smoke - niezwykle wygodne w użyciu źródło nietoksycznego, przyjaznego dla środowiska dymu. Do zainicjowania dymienia nie potrzeba źródła zapłonu ani płomienia. Wystarczy jedynie ścisnąć butelkę. Lekkie ściśnięcie dostarcza ilość dymu wystarczającą do testowania ciągu bądź też szczelności komór nad- i podciśnieniowych. Kilkukrotne, silne ściśnięcie dostarcza do ok. 4 m3 dymu. Jest źródłem „czystego” dymu.
   

Proszek dymny FP-Smoke

Przedstawicielem Björnax w Polsce jest firma Wigmors.

Szczegółowe informacje w katalogu

Kontakt w sprawie produktów:

Wigmors
tel. (71) 326 50 00
www: www.wigmors.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet