gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Czy woda oczyszczona za pomocą filtrów odwróconej osmozy jest zdrowa?

aktualizacja: 24-02-2016, 12:36 – artykuł promocyjny


Woda stanowi podstawę naszego życia. W dzisiejszych czasach niemal wszystkie źródła wody pitnej są zanieczyszczone i dlatego muszą być poddawane obróbce antropogenicznej lub technologicznej. Intensywność tej obróbki uzależniona jest stopnia zanieczyszczenia wody i jej źródła. Niekiedy woda poddawana jest filtracji całościowej, czyli dogłębnemu oczyszczeniu. W przypadku, gdy woda zanieczyszczona jest w niewielkim stopniu, jej obróbka sprowadza się jedynie do podstawowego uzdatnienia.

 

Co zawiera woda, którą pijemy

 

Woda pitna do domów i mieszkań może być dostarczana z wodociągów miejskich lub też może pochodzić z własnych ujęć. Woda pozyskiwana tą drugą metodą cechuje się zazwyczaj niską jakością. Może zawierać zbyt dużo żelaza oraz manganu. Często jet ona również zanieczyszczona pestycydami bądź herbicydami. Woda pochodząca ze scentralizowanych systemów wodociągowych również może charakteryzować się podwyższoną zawartością jonów żelaza, czy związków chloru. Zdarzają się także przypadki, kiedy w wodzie występuje flora, w postaci pierwotniaków, bakterii, czy wirusów.

Najłatwiejszym sposobem rozwiązania problemu z niedostateczną jakością wody pitnej jest montaż domowego filtra do wody, który zapewnia pewien stopień jej demineralizacji. Zanim jednak podejmiemy decyzję odnośnie wyboru konkretnego rozwiązania, powinniśmy najpierw sprawdzić skład naszej wody, dzięki czemu dowiemy się dlaczego jest ona niedobra, niesmaczna. W przypadku własnych ujęć wody, możemy wykonać profesjonalne badanie. Natomiast gdy korzystamy z wody wodociągowej możemy posiłkować się danymi, przedstawionymi przez lokalne zakłady wodociągowe, które wykonują aktualne pomiary.

 

 

Oczyszczanie wody filtrami odwróconej osmozy

 

Filtry odwróconej osmozy są rozwiązaniem, które zapewnia najskuteczniejszą filtrację wody. Ich zastosowanie pozwala usunąć z wody sole mineralne, a także oczyścią ją z zanieczyszczeń organicznych (w tym związków chloru i fluoru) oraz z mikroorganizmów i jonów metali ciężkich.

Przemysłowe filtry odwróconej osmozy usuwają  z wody także rozpuszczone w niej minerały, dzięki czemu woda staje się miękka. Ma ona niską zawartość soli wapnia i magnezu i jest zupełnie nieszkodliwa dla zdrowia. Powstaje zatem pytanie, czy zakup systemu na wzór filtra przemysłowego do domu jednorodzinnego, działkowego, a tym bardziej do kuchni to dobry pomysł? Głównym argumentem przemawiającym za instalacją filtra odwróconej osmozy jest fakt, iż zyskujemy krystalicznie czystą, w 100 % uzdatnioną wodę, która nie zawiera żadnych szkodliwych substancji ani zanieczyszczeń. Cechuje się ona co prawda niską zawartością soli mineralnych. Jednak panujące w opinii publicznej przekonanie, iż woda oczyszczona za pomocą filtra odwróconej osmozy nie jest zdrowa dla naszego organizmu, jest nieprawdziwe.
Decydując się na montaż filtra odwróconej osmozy trzeba się jedank liczyć nie tylko z kosztem jego zakupu, ale również instalacji. Ponadto z powodu strat wody ponoszonych przy korzystaniu z filtrów odwróconej osmozy zazwyczaj więcej trzeba płacić za wodę wodociągową.

 

 


Jaki wybrać filtr?

 

Z uwagi na fakt, iż człowiek pozyskuje wszystkie niezbędne do życia mikroelementy z pożywienia, to w przypadku wody przeznaczonej do spożycia najważniejszą kwestią jest jej krystaliczna czystość. Dlatego też , gdy chcemy spożyć wodę rzeczywiście mineralną, to zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup butelki wody mineralnej (najlepiej szklanej) niż gaszenie pragnienia wodą z rozpuszczonymi w niej „minerałami”, pochodzącymi ze starych rur wodociągowych.

 

Aquaphor Morion - zestaw

 

Doskonałą propozycję dla osób dbających o zdrowie lub ceniących smak dobrej herbaty, jest domowy filtr do wody AQUAPHOR DWM Morion. Działa on na zasadzie odwróconej osmozy. Dodatkowo wyposażony jest w najnowszy system automatyki. Filtr DWM Morion usuwa z wody szkodliwe zanieczyszczenia, a także pozbawia ją jednocześnie nieprzyjemnego zapachu i posmaku. Dodatkowo można go kupić z wkładem mineralizującym, który to pozwoli na podwójną mineralizację wody osobom, które boją się pić wodę bez minerałów.

Ponadto filtry AQUAPHOR Morion zapewniają dwukrotnie niższy odrzut wody do kanalizacji w porównaniu do tradycyjnych filtrów odwróconej osmozy.

 

Aquaphor MorionAquaphor Morion

 

Niebywałą zaletą DWM Morion jest fakt, iż nie zajmuje on zbyt dużej ilości miejsca - mieści się on w jednej małej szafce pod zlewozmywakiem.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Aquaphor Poland Sp. z o.o.
tel. +48 22 870 24 32
www: aquaphor.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Odwrócona osmoza jest nowoczesną technologią polegającą na wytwarzaniu najwyższej... ¬ więcej...

 
Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczania wody nie tylko całkowicie likwiduje problem kamienia kotłowego.... ¬ więcej...

 
Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni jest wiodącym producenta ciepła... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet