gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Utrzymanie czystości wody grzewczej

aktualizacja: 20-12-2021, 07:08 – artykuł promocyjny


Czystość wody grzewczej jest obecnie istotnym warunkiem efektywnej i bezawaryjnej pracy nowoczesnych instalacji. Dlatego standardowe wyposażenie systemowe obejmuje także armaturę do ciągłego usuwania z wody powietrza i zanieczyszczeń.

 

Kombinacja odpowietrznika i odmulacza TacoVent Twin firmy Taconova spełnia jednocześnie dwie funkcje
i zdecydowanie skraca czas montażu

 

Taconova uzupełnia swoją ofertę armatury o separatory powietrza i mułu. Asortyment firmy obejmuje zarówno pojedyncze elementy, jak i ich kombinacje. Jedną z nowości jest armatura kombinowana TacoVent Twin. Dwie główne funkcje tego rozwiązania to separacja powietrza i mułu za pomocą technologii pierścieni „I-Ring“. Wsypywane luzem kształtki w postaci pierścieni „I-Ring” jako wypełnienie obudowy armatury, oddzielają z przepływającego medium zarówno powietrze jak i zanieczyszczenia.

Wpływa to w istotny sposób na przedłużenie żywotności armatury, rurociągów czy pomp. Odseparowanie niepożądanych elementów z wody grzewczej zapewnia ponadto optymalny transfer ciepła, podwyższając tym samym efektywność energetyczną całej instalacji.

Technologia zastosowana w armaturze TacoVent Twin wywodzi się z przemysłu rafineryjnego, gdzie sprawdza się już od dziesięcioleci. „Zalety metody separacji za pomocą pierścieni „I-Ring“ to niewielki spadek ciśnienia w układzie przy jednoczesnej wysokiej efektywności separacji. Oznacza to również, że nie są tutaj wymagane niepotrzebnie wysokie wydajności pomp" - wyjaśnia René Freudrich, Główny Product Manager Taconova Group AG.

 

Korpus elementu armatury, stanowiącego kombinację separatora powietrza i mułu TacoVent Twin firmy Taconova, jest wypełniony pierścieniami „I-Ring“. Separują one z przepływającej wody grzewczej powietrze ku górze, a zanieczyszczenia ku dołowi

 

Funkcję odpowietrzania spełnia sprawdzony odpowietrznik pływakowy, który już od wielu lat stosuje się także w standardowym modelu automatycznym TacoVent HyVent. Kiedy powietrze unosi się ku górze i jest automatycznie usuwane przez zawór odpowietrzający, odseparowane zanieczyszczenia i inne cząstki opadają do dolnej części obudowy, skąd są usuwane w kontrolowany sposób przez zawór opróżniania.

 

 

Rozszerzony asortyment armatury

 

Kombinowany separator powietrza i mułu to kolejna nowość poszerzająca gamę produktów Taconova z kategorii armatury, prezentowana na targach ISH 2015. TacoVent Twin jest dostępny w wymiarze DN 20. Asortyment odpowietrzników powietrza Taconova obejmuje separatory o średnicach od DN 20 do DN 100, natomiast osobny odmulacz jest dostępny w zakresie średnic DN 20 - DN 32.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Taconova Polska Sp. z o.o.


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet