Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Wentylatory dachowe Alnor

aktualizacja: 17-03-2015, 10:48 – artykuł promocyjny


Wentylator dachowy to urządzenie, które służy do odprowadzenia z pomieszczeń odpowiedniej ilości powietrza zanieczyszczonego, tak aby utrzymywać jego jakość na prawidłowym poziomie. Wykorzystuje ono panujące warunki atmosferyczne, takie jak wiatr i temperatura do poprawy warunków swojej pracy.

Wentylator dachowy stosowany jest jako element instalacji wywiewnej w układach wentylacji mechanicznej, w której świeże powietrze doprowadzane jest poprzez nawiewniki lub specjalne otwory nawiewne, a czasem również przez wentylator. Wentylator dachowy wykorzystywany jest także do wspomagania wentylacji naturalnej w instalacjach hybrydowych. W sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na świeże powietrze, następuje uruchamianie wentylatora wspomagającego naturalny ciąg powietrza.

Wybierając wentylator dachowy do konkretnego zastosowania należy zwrócić uwagę na szereg istotnych parametrów. Główne z nich to wydajność oraz spręż dyspozycyjny, rodzaj wyrzutu powietrza, materiał wykonania obudowy oraz wirnika, sposób zasilania, generowany hałas, czy  maksymalna temperatura transportowanego medium. Poszczególne modele różnią się między sobą kombinacją tych parametrów.

 

wentylatory dachowe Alnor

wentylatory dachowe Alnor

 

Zalety wentylatorów dachowych:

  • nie wymagają dodatkowego pomieszczenia do instalacji
  • tania i prosta konserwacja
  • urządzenie wykorzystujące panujące warunki atmosferyczne, takie jak wiatr i temperatura do poprawy warunków swojej pracy,
  • brak konieczności montażu czerpni i wyrzutni powietrza, co zmniejsza koszty całej instalacji
  • możliwość wykorzystania panujących warunków atmosferycznych, takie jak wiatr i temperatura do poprawy warunków pracy wentylatora


Wadą w stosunku do systemów wentylacji grawitacyjnej są dodatkowe koszty ponoszone przez administratora budynku związane z zużyciem energii elektrycznej koniecznej do napędu wentylatorów. Minimalizowane jest to jednak poprzez co raz oszczędniejsze silniki stosowane przez producentów, konstrukcje wentylatorów połączone z ogniwami fotowoltaicznymi, z których pozyskiwana jest energia elektryczna konieczna do napędu silnika oraz wydajne sterowanie prędkością obrotową poprzez zastosowanie falowników napięcia.

Różnorodność rozwiązań obecnie dostępnych na rynku pozwala na dobór wentylatora dachowego do każdego projektu, łącząc zalety poszczególnych typów urządzeń z wymaganiami stawianymi przez projektantów.

Zobacz więcej informacji na temat wentylatorów dachowych
 

Kontakt w sprawie produktów:

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.
tel. (22) 737 40 00
www: www.alnor.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej...

 
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet