zwiń
gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Pompy ciepła z dopłatami

aktualizacja: 23-09-2020, 06:06 – artykuł promocyjny


Na pompę ciepła można uzyskać dofinansowanie. Wystarczy skorzystać z jednej z akcji promocyjnej by cieszyć się tą ekonomiczną i przyjazną środowisku instalacją we własnym domu. Co trzeba zrobić? Poniżej przedstawiamy możliwości dostępne na rynku.

 

Sprawdź >> Dotacja Czyste Powietrze - wymień kocioł, zainstaluj pompę ciepła, ociepl dom

 

Jak zdobyć dofinansowanie do pompy ciepła - przegląd możliwości

 

Dofinansowanie na instalację pompy ciepła może być przyznane w ramach nowelizacji Prawa Ochrony Środowiska z 21 grudnia 2010 r. Zgodnie z jej zapisami na taki sposób promocji mogą liczyć m.in. osoby fizyczne, a środki pochodzą z budżetu gminy lub powiatu. Tryb udzielania dotacji zależy od regionu, w którym będzie realizowana inwestycja, gdyż ustawa nie określa szczegółów postępowania.

 

  • Dofinansowanie z NFOŚiGW

W latach 2013–2018 można ubiegać się o takie dofinansowanie (wydatkowanie środków z nim związanych trwa do 31.12.2022 r.) w ramach działań NFOŚiGW. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest jednostką, za pośrednictwem której możemy skorzystać z funduszu wspierającego inwestycje proekologiczne. Polega to na częściowej spłacie kapitału kredytu bankowego zaciągniętego na budowę/zakup domu/mieszkania. Wśród kosztów podlegających dofinansowaniu jest m.in. właśnie zakup pompy ciepła, a dotacja trafi do beneficjenta jeśli budynek spełni wymagania określonego standardu energetycznego. NFOŚiGW wdraża oraz odpowiada za realizcję program PROSUMENT.
 

  • Zielony kredyt/EKOkredyt

Zielonych kredytów z dopłatą od 11 do 50 tysięcy złotych brutto udzielają również instytucje finansowe, takie jak: Bank Polskiej Spółdzielczości, SGB-Bank, Bank Ochrony Środowiska, Bank Zachodni, Getin Noble Bank, Nordea Bank, Deutsche Bank.
 

  • Fundusz Termomodernizacji i Remontów (FTiR)

W ramach tzw. "premii termomodernizacyjnej", którą od 19 marca 2009 r przyznaje FTiR inwestor może liczyć nawet na zwrot 20% wykorzystanego kredytu na dostsowanie mieszkania lub budynku do określonego standardu energetycznego. O premię można się ubiegać w Banku Gospodarki Krajowej oraz w Banku Ochrony Środowiska.
 

  • Program "Czyste powietrze"

Osoby fizyczne mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego – na nowe, ekologiczne źródło ciepła lub na zakup i montaż nowego źródła ciepła. W programie szczególny nacisk kładzie się na rozwiązania przyjazne środowisku, a pompy ciepła spełniają te kryteria idealnie.Chcesz wiedzieć więcej o pompie ciepła - przeczytaj koniecznie Pompa ciepła

 

 

Programy dofinansowania pomp ciepła Hewalex

 

Dofinansowanie zależy od regionu Polski i wynika z różnych potrzeb i możliwości poszczególnych obszarów naszego kraju. Duże znaczenie dla promocji ekologicznych źródeł ogrzewania ma także Ustawa o OZE z dnia 1 lipca 2016r mająca na celu podjęcie wszelkich działań na rzecz ograniczenie lub uniknięcie emisji do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów oraz wzrost udziału energii pochodzącej z OZE w końcowym zużyciu energii.

Pompy ciepła z dopłatami

W ofercie firmy Hewalex znajduje się kilka rodzajów pomp ciepła przeznaczonych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, podgrzewania wody basenowej, a także do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń w budynku. Pompy ciepła w budynkach modernizowanych mogą współpracować z konwencjonalnym źródłem ciepła (tradycyjny kocioł) w tzw. układzie hybrydowym.

Poznaj całą ofertę >> Hewalex

 

Programy dofinansowania Buderus

 

Wybierając pompy ciepła Buderus możemy zdecydować się na model typu powietrze-woda, glikol-woda (gruntowe) lub powietrzny do podgrzewania c.w.u. Niektóre posiadają dodatkowo wbudowany zasobnik na ciepłą wodę.

 

Aktualna lista programów dofinansowania >> Buderus

 

Promocje Dimplex


Marka Dimplex oferuje pompy ciepła Dimplex dostępne są w atrakcyjnych cenowo pakietach z osprzętem lub w zestawie z innymi urządzeniami >>  sprawdź szczegóły

Pakiet do Programu Czyste Powietrze 

fot.: Glen Dimplex - pakiet promocyjny 


 

Poznaj obszerny przegląd dostępnych na rynku pomp ciepła wraz z charakterystyką poszczególnych urządzeń >> Pompy ciepła - przegląd oferty producentówOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Dimplex, Hewalex, Buderus

Zobacz także
Komputerowe wspomaganie doboru i projektowania układów z pompami ciepła

Komputerowe wspomaganie doboru i projektowania układów z pompami ciepła

Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój techniki pomp ciepła. Urządzenia... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła Versati III GREE dostępne w Alfaco

Pompy ciepła Versati III GREE dostępne w Alfaco

Versati III marki GREE to pompy ciepła do ogrzewania domu i wody użytkowej oraz chłodzenia... ¬ więcej...

 
Jesienna Szwedzka Dotacja - do 5 000 zł dotacji do pomp ciepła NIBE

Jesienna Szwedzka Dotacja - do 5 000 zł dotacji do pomp ciepła NIBE

Kolejna edycja popularnego programu wsparcia finansowego do zakupu pomp ciepła właśnie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet