gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Pompy ciepła z dopłatami

aktualizacja: 20-05-2022, 12:48 – artykuł promocyjny


Na pompę ciepła można uzyskać dofinansowanie. Wystarczy skorzystać z jednej z akcji promocyjnej by cieszyć się tą ekonomiczną i przyjazną środowisku instalacją we własnym domu. Co trzeba zrobić? Poniżej przedstawiamy możliwości dostępne na rynku.

 

Sprawdź >> Dotacja Czyste Powietrze - wymień kocioł, zainstaluj pompę ciepła, ociepl dom

 

Jak zdobyć dofinansowanie do pompy ciepła - przegląd możliwości

 

Dofinansowanie na instalację pompy ciepła może być przyznane w ramach nowelizacji Prawa Ochrony Środowiska z 21 grudnia 2010 r. Zgodnie z jej zapisami na taki sposób promocji mogą liczyć m.in. osoby fizyczne, a środki pochodzą z budżetu gminy lub powiatu. Tryb udzielania dotacji zależy od regionu, w którym będzie realizowana inwestycja, gdyż ustawa nie określa szczegółów postępowania.

 

  • Dofinansowanie z NFOŚiGW

W latach 2013–2018 można ubiegać się o takie dofinansowanie (wydatkowanie środków z nim związanych trwa do 31.12.2022 r.) w ramach działań NFOŚiGW. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest jednostką, za pośrednictwem której możemy skorzystać z funduszu wspierającego inwestycje proekologiczne. Polega to na częściowej spłacie kapitału kredytu bankowego zaciągniętego na budowę/zakup domu/mieszkania. Wśród kosztów podlegających dofinansowaniu jest m.in. właśnie zakup pompy ciepła, a dotacja trafi do beneficjenta jeśli budynek spełni wymagania określonego standardu energetycznego. NFOŚiGW wdraża oraz odpowiada za realizcję program PROSUMENT.
 

  • Zielony kredyt/EKOkredyt

Zielonych kredytów z dopłatą od 11 do 50 tysięcy złotych brutto udzielają również instytucje finansowe, takie jak: Bank Polskiej Spółdzielczości, SGB-Bank, Bank Ochrony Środowiska, Bank Zachodni, Getin Noble Bank, Nordea Bank, Deutsche Bank.
 

  • Fundusz Termomodernizacji i Remontów (FTiR)

W ramach tzw. "premii termomodernizacyjnej", którą od 19 marca 2009 r przyznaje FTiR inwestor może liczyć nawet na zwrot 20% wykorzystanego kredytu na dostsowanie mieszkania lub budynku do określonego standardu energetycznego. O premię można się ubiegać w Banku Gospodarki Krajowej oraz w Banku Ochrony Środowiska.
 

  • Program "Czyste powietrze"

Osoby fizyczne mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego – na nowe, ekologiczne źródło ciepła lub na zakup i montaż nowego źródła ciepła. W programie szczególny nacisk kładzie się na rozwiązania przyjazne środowisku, a pompy ciepła spełniają te kryteria idealnie.

Wymiana kopciuch i termomodernizacja - ile dotacji mogę uzyskać?

fot.: SolsumChcesz wiedzieć więcej o pompie ciepła - przeczytaj koniecznie Pompa ciepła

 

 

Programy dofinansowania pomp ciepła Hewalex

 

Dofinansowanie zależy od regionu Polski i wynika z różnych potrzeb i możliwości poszczególnych obszarów naszego kraju. Duże znaczenie dla promocji ekologicznych źródeł ogrzewania ma także Ustawa o OZE z dnia 1 lipca 2016r mająca na celu podjęcie wszelkich działań na rzecz ograniczenie lub uniknięcie emisji do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów oraz wzrost udziału energii pochodzącej z OZE w końcowym zużyciu energii.

Pompy ciepła z dopłatami

W ofercie firmy Hewalex znajduje się kilka rodzajów pomp ciepła przeznaczonych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, podgrzewania wody basenowej, a także do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń w budynku. Pompy ciepła w budynkach modernizowanych mogą współpracować z konwencjonalnym źródłem ciepła (tradycyjny kocioł) w tzw. układzie hybrydowym.

Poznaj całą ofertę >> Hewalex

 

Programy dofinansowania Buderus

 

Wybierając pompy ciepła Buderus możemy zdecydować się na model typu powietrze-woda, glikol-woda (gruntowe) lub powietrzny do podgrzewania c.w.u. Niektóre posiadają dodatkowo wbudowany zasobnik na ciepłą wodę.

 

Aktualna lista programów dofinansowania >> Buderus

 

 

FRANCUSKA DOTACJA 2.0 od Auer

 

Francuska dotacja 2.0 obejmuje zakup kotła pulsacyjnego 20 kW lub pompy ciepła HRC 11 XS. Warto się spieszyć, szczegóły dostępne na stronie organizatora akcji >> link.

FRANCUSKA DOTACJA 2.0 od Auer

 

Promocje Dimplex


Marka Dimplex oferuje pompy ciepła Dimplex dostępne są w atrakcyjnych cenowo pakietach z osprzętem lub w zestawie z innymi urządzeniami >>  sprawdź szczegóły

Pakiet do Programu Czyste Powietrze 

fot.: Glen Dimplex - pakiet promocyjny 


 

Poznaj obszerny przegląd dostępnych na rynku pomp ciepła wraz z charakterystyką poszczególnych urządzeń >> Pompy ciepła - przegląd oferty producentówOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Dimplex, Hewalex, Solsum, Auer,uderus


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet