gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Pompy ciepła do c.w.u. nowej generacji

aktualizacja: 04-10-2021, 09:57 – artykuł promocyjny


Buderus widząc konieczność skoncentrowania swojej uwagi na ochronie środowiska oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów pracuje nad rozwiązaniami, które spełniają powyższe wymagania. Jednym z nich jest pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody bazująca na pozyskiwaniu ciepła z powietrza.
 

pompa ciepła Buderus do c.w.u. Logatherm WPT 270/2W nowej generacji urządzeń Logatherm WPT 270/2 położono nacisk na poprawienie efektywności działania, aby podgrzewanie wody było jeszcze tańsze. Współczynnik COP osiąga wartości nawet do 4,3 co oznacza, że uzyskujemy ponad 4 razy więcej energii niż zużywamy w czasie pracy. Dużo uwagi poświęcono również współpracy pompy z innymi urządzeniami. Pompa ciepła jest przystosowana do współpracy z instalacją fotowoltaiczną wykorzystując maksymalnie momenty, kiedy produkowana jest darmowa energia elektryczna wykorzystywana do zasilania urządzenia. W przypadku podłączenia kolektorów słonecznych, poprzez wbudowaną w zasobnik wężownicę o dużej powierzchni, sterownik kontroluje czy wytwarzają one ciepło. Jeżeli tak, kolektory słoneczne mają pierwszeństwo podgrzewania zasobnika nad pompą ciepła. W sterowniku przewidziano także możliwość współpracy z dowolnym kotłem grzewczym. Pozwala to na wyznaczenie temperatury powietrza lub wody w zasobniku, przy której kocioł ma przejąć podgrzewanie c.w.u.

Pompa ciepła dostępna jest w dwóch wersjach. Logatherm WPT270/2 I-S to urządzenie mogące pracować do temperatury powietrza +5°C i do którego można podłączyć kanały powietrzne o łącznej długości 30m. Natomiast Logatherm WPT 270/2 A-S pracuje do temperatury powietrza nawet -10°C - a łączna długość kanałów powietrznych do podłączenia to aż 70m! W obu przypadkach, można czerpać powietrze praktycznie z dowolnego miejsca np. spoza budynku, z pomieszczeń sąsiadujących lub z pomieszczenia, w którym ustawione jest urządzenie. Dodatkowo, schłodzone przez pompę ciepła powietrze, może być wykorzystane do chłodzenia wybranych pomieszczeń.

Każda z pomp ciepła wyposażona jest w zasobnik, o pojemności 270 litrów, zabezpieczony anodą, pokryty termoglazurą. W czasie podgrzewania wody, zasobnik ładowany jest warstwowo, co pozwala na uzyskanie równiej temperatury w całym jego przekroju, a jej maksymalna wartość to +60°C przy podgrzewaniu wyłącznie pompą ciepła.

Panel sterowniczy wyposażony jest w duży czytelny wyświetlacz LCD. Wśród wielu funkcji oferowanych przez regulator możliwe jest ustawienie m. in.: programu tygodniowego pracy, programu wakacyjnego, trybu dezynfekcji termicznej oraz sprawdzenie zużycia energii i temperatur pracy.

Pompy ciepła drugiej generacji Logatherm WPT 270/2 pozwalają na całkowitą integracją z innymi źródłami ciepła. Oba urządzenia są niezawodne i objęte są 5-letnią gwarancją. Dodatkowe informacje o produktach znajdują się na stronie www.buderus.pl oraz w prospektach produktowych.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
tel. Infolinia 801 777 801
www: www.buderus.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet