gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Pompy ciepła do c.w.u. nowej generacji

aktualizacja: 04-10-2021, 09:57 – artykuł promocyjny


Buderus widząc konieczność skoncentrowania swojej uwagi na ochronie środowiska oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów pracuje nad rozwiązaniami, które spełniają powyższe wymagania. Jednym z nich jest pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody bazująca na pozyskiwaniu ciepła z powietrza.
 

pompa ciepła Buderus do c.w.u. Logatherm WPT 270/2W nowej generacji urządzeń Logatherm WPT 270/2 położono nacisk na poprawienie efektywności działania, aby podgrzewanie wody było jeszcze tańsze. Współczynnik COP osiąga wartości nawet do 4,3 co oznacza, że uzyskujemy ponad 4 razy więcej energii niż zużywamy w czasie pracy. Dużo uwagi poświęcono również współpracy pompy z innymi urządzeniami. Pompa ciepła jest przystosowana do współpracy z instalacją fotowoltaiczną wykorzystując maksymalnie momenty, kiedy produkowana jest darmowa energia elektryczna wykorzystywana do zasilania urządzenia. W przypadku podłączenia kolektorów słonecznych, poprzez wbudowaną w zasobnik wężownicę o dużej powierzchni, sterownik kontroluje czy wytwarzają one ciepło. Jeżeli tak, kolektory słoneczne mają pierwszeństwo podgrzewania zasobnika nad pompą ciepła. W sterowniku przewidziano także możliwość współpracy z dowolnym kotłem grzewczym. Pozwala to na wyznaczenie temperatury powietrza lub wody w zasobniku, przy której kocioł ma przejąć podgrzewanie c.w.u.

Pompa ciepła dostępna jest w dwóch wersjach. Logatherm WPT270/2 I-S to urządzenie mogące pracować do temperatury powietrza +5°C i do którego można podłączyć kanały powietrzne o łącznej długości 30m. Natomiast Logatherm WPT 270/2 A-S pracuje do temperatury powietrza nawet -10°C - a łączna długość kanałów powietrznych do podłączenia to aż 70m! W obu przypadkach, można czerpać powietrze praktycznie z dowolnego miejsca np. spoza budynku, z pomieszczeń sąsiadujących lub z pomieszczenia, w którym ustawione jest urządzenie. Dodatkowo, schłodzone przez pompę ciepła powietrze, może być wykorzystane do chłodzenia wybranych pomieszczeń.

Każda z pomp ciepła wyposażona jest w zasobnik, o pojemności 270 litrów, zabezpieczony anodą, pokryty termoglazurą. W czasie podgrzewania wody, zasobnik ładowany jest warstwowo, co pozwala na uzyskanie równiej temperatury w całym jego przekroju, a jej maksymalna wartość to +60°C przy podgrzewaniu wyłącznie pompą ciepła.

Panel sterowniczy wyposażony jest w duży czytelny wyświetlacz LCD. Wśród wielu funkcji oferowanych przez regulator możliwe jest ustawienie m. in.: programu tygodniowego pracy, programu wakacyjnego, trybu dezynfekcji termicznej oraz sprawdzenie zużycia energii i temperatur pracy.

Pompy ciepła drugiej generacji Logatherm WPT 270/2 pozwalają na całkowitą integracją z innymi źródłami ciepła. Oba urządzenia są niezawodne i objęte są 5-letnią gwarancją. Dodatkowe informacje o produktach znajdują się na stronie www.buderus.pl oraz w prospektach produktowych.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
tel. Infolinia 801 777 801
www: www.buderus.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pompy ciepła Mitsubishi Electric - innowacyjny sposób na oszczędność energii

Pompy ciepła Mitsubishi Electric - innowacyjny sposób na oszczędność energii

Pompy ciepła są bazą ochronną dla naszego klimatu, przetwarzają większość energii... ¬ więcej...

 
Powietrzne pompy ciepła Mitsubishi Electric - QAHV CO2 - źródło ciepłej wody użytkowej w budynkach wielorodzinnych i w przemyśle
 
Dlaczego warto postawić na pompę ciepła monoblok?

Dlaczego warto postawić na pompę ciepła monoblok?

Segment powietrznych pomp ciepła rozwija się bardzo dynamicznie. Urządzenia te są... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet