gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Pompa ciepła Venus inverter - spełnione marzenie o komfortowym i tanim ogrzewaniu

aktualizacja: 04-10-2021, 09:35 – artykuł promocyjny


Komfort cieplny we własnym domu jest dla większości osób bardzo istotną kwestią. Koszty ogrzewania tradycyjnymi metodami stale rosną. Surowce i opłaty abonamentowe, materiały opałowe i konserwacje kotłów stanowią bardzo duży odsetek w domowym budżecie. Coraz więcej osób decyduje się na instalację nowoczesnych i ekologicznych pomp ciepła. To wybór, który procentuje przez długie lata niską ceną pozyskania energii cieplnej i wysokim komfortem użytkowania.

Na tle oferowanych powietrznych pomp ciepła wyróżnić należy pompę Venus inverter. Fabryki Pomp Ciepła NTS-Energy z Wrocławia. Urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami. Pompa Venus inverter została zaprojektowana tak, by jak najlepiej współpracować z różnego typu systemami grzewczymi. Można zainstalować ją w dowolnej lokalizacji i zyskać niezależność od dostępności instalacji gazowych. Pompa powietrzna sprawdzi się nawet na małej działce.

Urządzenie wykorzystuje krzywą grzewczą. Takie rozwiązanie gwarantuje niezmienny komfort grzewczy. System stale monitoruje temperaturę na wyjściu z pompy i reguluje ją w oparciu o temperaturę zewnętrzną.

 

krzywa grzewcza

 

Pompa Venus inwerter może również monitorować temperaturę wewnątrz pomieszczeń i regulować ją zgodnie z nastawą.

 

 

Urządzenie poza ogrzewaniem, może także schładzać pomieszczenia w zależności od pory roku i zapotrzebowania. Automatyka zapewnia niemal bezobsługowe przejście z okresu grzewczego na okres chłodzenia.

Funkcja wakacyjna
pozwala na podtrzymywanie minimalnej zadanej temperatury podczas dłuższej nieobecności domowników dla zminimalizowania kosztów energii. Tuż przed powrotem użytkowników, pompa podnosi temperaturę i ogrzewa pomieszczenia zgodnie z nastawą.

Urządzenie posiada również funkcję snu. W wybranych godzinach praca pompy jest cicha i jeszcze bardziej ekonomiczna.

Wiele osób decyduje się na wybór taryfy energii elektrycznej, która oferuje tańszą energię w określonych przedziałach czasowych. Pracę pompy Venus inverter można odpowiednio zaprogramować dla jeszcze większej oszczędności pieniędzy. W godzinach szczytu, gdy energia jest najdroższa, pompa nie będzie z niej korzystać.

Praca pompy ciepła poniżej określonej temperatury zewnętrznej może być nieekonomiczna. Urządzenie można zaprogramować tak, by automatycznie wyłączyło się, gdy zajdzie taka potrzeba. System grzewczy będzie wówczas wspomagany przez inne źródło ciepła np. kocioł gazowy kondensacyjny. Pompy Venus inverter działają ze znakomitą sprawnością aż do -25 °C.

Pompa ciepła Venus inverter sprawdza się znakomicie w zapewnianiu komfortu CO i CWU. Urządzenie oferuje inteligentny, dwustopniowy system podgrzewania wody - podczas małego zapotrzebowania na ciepło, woda może mieć wyższą temperaturę, a podczas większego zapotrzebowania na ogrzewanie, zapewniona zostanie określona minimalna temperatura wody.

Niezawodność i wysoką sprawność urządzenia zapewniają markowe i sprawdzone podzespoły:

  • Wentylator firmy Panasonic DC.

  • Sprężarka inwertorowa Matsuhita DC

  • Kontroler Carell EEV + EVD
     

Od marca 2015 w pompach Ventus inverter o mocy 15 kW będą montowane sprężarki Mitsubishi Zubadan. Uczyni to urządzenia o tej mocy jeszcze lepszymi w swojej klasie.
 

 

Warto podkreślić także wysoką sprawność i wygodę korzystania z automatyki urządzenia. Dotykowy panel sterujący jest wygodny w obsłudze. System może być łatwo aktualizowany dzięki portowi USB, w który jest wyposażone urządzenie. Pompa może zostać zintegrowana z urządzeniami zewnętrznymi, sterownikami i programatorami.

Korzystanie z pompy ciepła jest synonimem wygody i niskich kosztów eksploatacji. Trudno sobie dziś wyobrazić nowoczesny dom energooszczędny lub pasywny z kopcącym piecem i składzikiem węgla w pomieszczeniu gospodarczym. Korzystanie z pompy powietrznej to nie tylko oszczędność i wygoda na etapie użytkowania, ale także redukcja kosztów podczas budowy domu. Urządzenie Venus inverter nie zajmuje dużo miejsca, jest estetyczne i nie wymaga montażu w

dużej kotłowni. Wystarczy małe pomieszczenie gospodarcze lub nawet kawałek wolnej ściany w przedpokoju, by móc zainstalować pompę powietrzną i cieszyć się tanim ogrzewaniem domu.

Zewnętrzna jednostka także nie zajmuje wiele miejsca, jest estetyczna i nie zaburza wizualnego odbioru budynku.

To czyni pompę powietrzną Venus inverter bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które poza komfortem cenią sobie również nienaganną estetykę.

Kontakt w sprawie produktów:

NTS-Energy Sp. z o.o. dystrybutor pomp ciepła Hitachi
tel. 71 70 71 001
www: www.hitachi-pl.pl
www.nts-energy.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet