Kamery do inspekcji kanałów wentylacyjnych

artykuł promocyjny


PASCAL s.c. jest bezpośrednim importerem i dystrybutorem produktów uznanej niemieckiej firmy Wöhler, specjalizującej się w produkcji urządzeń pomiarowych, inspekcyjnych i techniki czyszczenia kanałów spalinowych i wentylacyjnych.

 

Kamery do rur i kanałów z możliwością dokumentacji inspekcji


Do przeprowadzenia kontroli rur, kanałów, przewodów spalinowych i wentylacyjnych, pustych przestrzeni, a także elementów maszyn już od Ø10mm służą systemy inspekcji video oraz videoendoskopy. W ofercie firmy Wöhler znajduje się bogaty zestaw kamer i akcesoriów, które umożliwią wykonanie inspekcji w sposób szybki i profesjonalny. Dodatkowo urządzenia te pozwalają zarejestrować przebieg kontroli i miejsca usterki w postaci filmu lub zdjęć, dzięki czemu możliwa jest szczegółowa analiza stanu instalacji w dowolnym, dogodnym miejscu i czasie.

 

kamera inspekcyjna Wöhler VIS 350

 

Na szczególną uwagę zasługuje kamera inspekcyjna Wöhler VIS 350 z możliwością nagrywania, która jest już znanym i sprawdzonym systemem inspekcji video. Jednak dzięki z wyposażeniu jej w nowe funkcje, zyskała ona jeszcze szerszy obszar możliwości jej zastosowania. Stanowi ona idealne rozwiązanie nie tylko do inspekcji kanałów i szachtów wentylacyjnych oraz kominów, ale dzięki wodoodpornej głowicy o średnicy 40mm zdaje ona również egzamin w przypadku kanałów kanalizacyjnych (od Ø 60mm), rynien i rur spadowych oraz innych trudnodostępnych, zalewanych wodą miejsc. Głowica kamery wyposażona została w obiektyw umożliwiający obrót zakresie 360° oraz uchył w zakresie 180° z doświetleniem w postaci 12 białych diod LED, dzięki czemu umożliwia dokładne zbadanie kanału, a w szczególności pęknięć, spawów czy uszczelek. Giętki drążek o długości 20m lub 30m pozwala na inspekcję zarówno pionowych i jak i poziomych kanałów, sufitów podwieszanych, instalacji podtynkowych.
 

kamera inspekcyjna Wöhler VIS 350

kamera inspekcyjna Wöhler VIS 350

Optymalne doświetlenie, obrotowa głowica
Dzięki optymalnemu doświetleniu nawet w całkowitej ciemności kamera pokazuje ostre obrazy z badanego przewodu. Obrotowa w zakresie 360° i uchylna w zakresie 180° głowica pozwala na dokładną inspekcję wnętrza kanału.
Zintegrowany nadajnik sygnału
Głowica kamery Wöhler VIS 300/VIS 350 posiada nadajnik sygnału, dzięki czemu precyzyjne ustalenie jej położenia za pomocą lokalizatora Wöhler L 200 jest wyjątkowo łatwe.

 

Zaletą kamery Wöhler VIS 350 jest zintegrowany zapis video na karcie pamięci SD, co sprawia, że każdą inspekcję można udokumentować. Ponadto dzięki sygnałowi radiowemu wysyłanemu przez głowicę kamery, szybko i sprawnie, przy pomocy lokalizatora L200, można zlokalizować samo miejsce usterki. System został także wyposażony w nową funkcję HOME resetującą położenie głowicy do ustawienia obiektywu na wprost.
Nowy ulepszony monitor z systemem Crystal Clear Screen daje świetnej jakości obraz. Praktyczną funkcją jest także wskazanie na monitorze stopnia nachylenia głowicy kamery oraz kierunku przesuwu, w górę lub dół przewodu.
 

kamera inspekcyjna Wöhler VIS 350

kamera inspekcyjna Wöhler VIS 350

Moduł zapisu video (Wöhler VIS 350) umożliwia nagrywanie filmów i robienie zdjęć oraz ich odtwarzanie na ekranie monitora kamery. Przesył na PC odbywa się za pomocą złącza USB lub karty SD. Funkcja HOME, orientacja głowicy
Przycisk HOME (Wöhler VIS 350) kieruje obiektyw na wprost dla łatwej orientacji, a ikona położenia głowicy pozwala ustalić, gdzie jest góra i dół badanego przewodu i pod jakim kątem głowica kamery jest przesuwana do przodu lub do tyłu.

 

 

Zalety kamery Wöhler VIS 350

 

 • idealna do rur, kanałów kanalizacyjnych, szachtów i kominów od Ø 60mm
 • obrotowo-uchylna wodoodporna głowica kamery Ø 40mm
 • ulepszony monitor kamery 7” z systemem CCS (Crystal Clear Screen)
 • wskazuje na monitorze położenie głowicy (kąt i kierunek przesuwu)
 • funkcja Home kieruje obiektyw na wprost dla łatwej orientacji
 • posiada zintegrowany nadajnik sygnału do współpracy z lokalizatorem L200
 • oferuje mobilność do 4 godzin - wytrzymałe akumulatory z 12 mies. gwarancją
 • giętki drążek z włókna szklanego o dł. 20 lub 30m

 

kamera inspekcyjna WOhler Vis 350

fot.: zastosowanie kamery Wöhler VIS 350 do inspekcji wentylacji

 

 

Obszary zastosowania kamery Wöhler VIS 350 w inspekcji kanałów:

 

 • ocena stopnia zabrudzenia kanału i wyboru metody czyszczenia,
 • określenie długości i przebiegu instalacji,
 • lokalizacja możliwych usterek,
 • dokumentacja inspekcji kanału w postaci filmu video lub zdjęć.
   
kamera inspekcyjna Wöhler VIS 350

kamera inspekcyjna Wöhler VIS 350

Dzięki użyciu 20m lub 30m drążka oraz obrotowo-uchylnej kolorowej głowicy kamery nic nie ujdzie uwadze w przyłączach domowych Dokładna lokalizacja dzięki falom radiowym
przechodzącym przez beton oszczędza czas i pieniądze podczas naprawy.
kamera inspekcyjna Wöhler VIS 350 kamera inspekcyjna Wöhler VIS 350
Pokonywanie łuków o kącie do 87° w rurach spalinowych jest dla obrotowo-uchylnej głowicy (360°/180°) wyjątkowo proste. Oprócz cyfrowego pomiaru długości wysuniętego drążka (metromierz) na wyświetlaczu pokazywane jest położenie głowicy - kąt nachylenia i kierunek przesuwu.


Kamera VIS 350 została wyróżniona prestiżowym tytułem „Najlepszy produkt roku 2014” w międzynarodowym konkursie X Plus Award.
 

Kamera VIS 350 została wyróżniona prestiżowym tytułem ?Najlepszy produkt roku 2014? w międzynarodowym konkursie X Plus Award

 

Zobacz film - Inspekcja kanału za pomocą VIS 350


 

Kontakt w sprawie produktów:

PASCAL S.C.
tel. 601 98 27 98, 663 98 06 98, 693 98 27 98
www: www.pascalpolska.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Niezawodne narzędzia pomiarowe do systemów wentylacyjnych od Testo

Niezawodne narzędzia pomiarowe do systemów wentylacyjnych od Testo

Profesjonalna technologia pomiarowa od Testo pozwala na szybkie i nieskomplikowane pomiary... ¬ więcej...
 
Podesty serwisowe marki Niczuk. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Podesty serwisowe marki Niczuk. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Podesty serwisowe marki Niczuk są niezwykle praktyczne – dzięki lekkiej, modułowej... ¬ więcej...
 
Niezawodne narzędzia pomiarowe dla profesjonalistów od wentylacji. Nowości od Testo

Niezawodne narzędzia pomiarowe dla profesjonalistów od wentylacji. Nowości od Testo

Chcesz regulować systemy klimatyzacji i wentylacji, sprawdzić przepływ w kanałach... ¬ więcej...
 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.  Systherm Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji     ebm Papst       VBW   bartosz logo Wienkra    AUX        Uniwersal   Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      armacell logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook