gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Sterowanie instalacją grzewczą - komfort i wygoda

aktualizacja: 21-08-2015, 08:49 – artykuł promocyjny


Dobór odpowiednich funkcji w systemie grzewczym podwyższa komfort jego użytkowania. Głównym założeniem zawsze jest optymalizacja pracy, która przekłada się na dostoswanie pracy kotła do realnego zapotrzebowania na ciepło. Aby to osiągnąć potrzbujemy systemu regulacji, ale nie tylko.
 

Konsola Diematic de Dietrich

fot.: DIEMATIC iSystem

Dobrze dobrany system grzewczy oraz jego automatyka pozwalają na uzyskanie warunków, w których czujemy się najlepiej. Prosty i funkcjonalny nadzór nad temperaturą w naszych domach pozwala uniknąć niekontrolowanych wydatków i rosnących rachunków. Pełna regulacja kotła gwarantuje ustawienie optymalnych parametrów. Wiąże się to z wieloma udogodnieniami, wynikającymi z dostosowania jego pracy do rzeczywistego zapotrzebowania.

 

Termostat w pokoju

 

Nowoczesne funkcje sterowników w instalacjach grzewczych zapewniają regulację i programowanie temperatury w tzw. pomieszczeniu wiodącym, w którym zostały zamontowane. Każdy użytkownik może wyznaczyć optymalną dla siebie temperaturę dzienną i nocną, czyli kiedy przebywa w domu, poza nim lub śpi. Może również zaprogramować tryb utrzymywania stałej temperatury komfortu lub temperatury obniżonej na okres dłuższej nieobecności.

Termostat pokojowy programowalny modulujacy OpenTherm

fot.: Termostat pokojowy programowalny modulujacy OpenTherm

Zaawansowane konstrukcje termostatów pozwalają na komunikowanie się z nimi przy pomocy aplikacji mobilnych jak również potrafią zliczać ilość zużytej energii pierwotnej. Uzupełnienie układu o czujnik pogodowy dodatkowo optymalizuje pracę kotła w zależności od temperatury zewnętrznej.

 

Konsole sterownicze, czyli mózg kotła

 

iSystem De DietrichSterowane mikroprocesorowo konsole zostały wyposażone w fabrycznie zintegrowane regulacje pogodowe. Dzięki temu nie wymagają żadnych dodatkowych ustawień. Ich główną zaletą jest prostota obsługi. Pozwalają w każdej chwili zmienić temperaturę, programy grzewcze oraz wiele innych parametrów wpływających na komfort domowników. Dużym udogodnieniem jest wyświetlacz, który komunikuje się z użytkownikiem w wybranym języku.

 

Samouczące się systemy

 

Dzięki zamontowaniu w pomieszczeniach czujników pokojowych lub zdalnego sterowania dialogowego, konsole same dopasowują wysokość temperatury. Ich zadaniem jest opracowanie tzw. krzywej grzania, która wyznacza - po wskazaniu temperatury bazowej - rzeczywiste zapotrzebowanie na ciepło oraz ciepłą wodę użytkową.
Konsole sterowania są również wyposażone w wejścia 0-10 V, które umożliwiają sterowanie kotła przez układ zewnętrzny.

 

Sterowanie w rozwiązaniach De Dietrich

 

Urządzenia wchodzące w skład oferty produktowej De Dietrich, zostały wyposażone w funkcje sterowania. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu cieplnego ich użytkownikom oraz nadzoru nad pracą systemu grzewczego.
 

Konsola Diematic 3

fot.: Konsola Diematic 3

Konsola DIEMATIC 3 lub DIEMATIC iSystem jest zdolna do sterowania obiegu kotłowego z oddziaływaniem na palnik jednostopniowy, dwustopniowy lub modulujący. Również wydzielone obiegi instalacyjne są sterowne według odrębnie zadanych parametrów Po podłączeniu opcjonalnego „czujnika c.w.u.”, konsola jest również gotowa do sterowania wytwarzaniem ciepłej wody użytkowej nawet w dwóch niezależnie podłączonych podgrzewaczach - mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager, De Dietrich - Konsole sterownicze DIEMATIC 3 / DIEMATIC iSystem mogą być wyposażone opcjonalnie w zdalne sterowanie dialogowe CDI (lub bezprzewodowe CDR), lub zdalne sterowanie uproszczone z czujnikiem pokojowym. Konsole dają możliwość sterowania kaskadami od 2 do 10 kotłów.


 

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet