zwińgorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

System sterowania ogrzewaniem podłogowym ALTECH

aktualizacja: 09-10-2017, 09:01 – artykuł promocyjny


Ogrzewanie podłogowe w ostatnim czasię cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów, którzy wybierają system ogrzewania swojego domu lub też decydują się na mopdernizacją starej instalacji grzewczej. Aby móc się w pełni cieszyć komfortem, jaki zapewnia to rowiązanie, należy odpowiednio zaplanować sterowanie tym systemem. Z uwagi na dużą bezwładność, ogrzewanie podłogowe jest bardzo trudne do wysterowania.

 

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

 

Do kontrolowania temperatury w pomieszczeniach służą regulatory temperatury. Aby je zainstalować i podłączyć musimy najpierw zrobić instalację elektryczną w poszczególnych pomieszczeniach. Bardzo ważną rzeczą jest dobór odpowiednich, dedykowanych do tego typu ogrzewania regulatorów temperatury oraz pozostałych elementów systemu sterującego. System sterowania ogrzewaniem podłogowym ALTECH zawiera różne typy regulatorów temperatury dedykowanych do ogrzewania podłogowego modele: ALTHERT22, ALTHERT32, ALTHERT52, listwę sterującą ALTHKL06, moduł sterowania pompą ALTHPL06 oraz siłowniki termoelektryczne do rozdzielacza ALTHC30 M30x1.5.

 

 

System sterowania

 

Większość standardowych regulatorów temperatury dostępnych na naszym rynku działa na zasadzie włącz / wyłącz. Zastsowanie tego typu regulatorów w ogrzewaniu podłogowym może prowadzić do przegrzania pomieszczenia lub jego wychłodzenia. Może to doprowadzić do braku stabilności temperatury w pomieszczeniu (rys. 1).

 

(rys. 1)                                                    (rys. 2)

 

Modele regulatorów ALTHERT22, ALTHERT32 oraz ALTHERT52 marki Altech są konkretnie dedykowane do systemów ogrzewania podłogowego. Zawierają one w sobie systemy (PWM, VP) i odpowiednie algorytmy pracy, które są w stanie utrzymać temperaturę w pomieszczeniu, gdzie zostało zastosowane ogrzewanie podłogowe (rys. 2).

 

 

System PWM kontroluje długość czasu pracy oraz częstotliwość otwarcia i zamknięcia użytych siłowników w odniesieniu do przyrostu temperatury w pomieszczeniu. Efektem tego jest dodatkowa oszczędność, komfort oraz brak przegrzania lub wychłodzenia danego pomieszczenia. System VP chroni siłowniki. Raz w tygodniu otwiera je i zamyka, nawet jeżeli system w danym tygodniu nie pracuje (okres poza sezonem grzewczym). Zastosowanie kompletnego systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym a także zainstalowanie w każdym pomieszczeniu regulatora temperatury, daje realne oszczędności sięgające nawet 40%. Przykład zastosowania systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym.


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Tadmar Sp. z o.o.

Zobacz także
Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Planujesz bardziej rozbudowaną instalację, w której musisz połączyć różne... ¬ więcej...

 
Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Grupa SBS nie ustaje w podwyższaniu jakości oferowanych produktów. Świadczy... ¬ więcej...

 
Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Z końcem ubiegłego wieku ogrzewanie podłogowe uważane było za luksus i rozwiązanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet