zwiń


gorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

System sterowania ogrzewaniem podłogowym ALTECH

aktualizacja: 09-10-2017, 09:01 – artykuł promocyjny


Ogrzewanie podłogowe w ostatnim czasię cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów, którzy wybierają system ogrzewania swojego domu lub też decydują się na mopdernizacją starej instalacji grzewczej. Aby móc się w pełni cieszyć komfortem, jaki zapewnia to rowiązanie, należy odpowiednio zaplanować sterowanie tym systemem. Z uwagi na dużą bezwładność, ogrzewanie podłogowe jest bardzo trudne do wysterowania.

 

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

 

Do kontrolowania temperatury w pomieszczeniach służą regulatory temperatury. Aby je zainstalować i podłączyć musimy najpierw zrobić instalację elektryczną w poszczególnych pomieszczeniach. Bardzo ważną rzeczą jest dobór odpowiednich, dedykowanych do tego typu ogrzewania regulatorów temperatury oraz pozostałych elementów systemu sterującego. System sterowania ogrzewaniem podłogowym ALTECH zawiera różne typy regulatorów temperatury dedykowanych do ogrzewania podłogowego modele: ALTHERT22, ALTHERT32, ALTHERT52, listwę sterującą ALTHKL06, moduł sterowania pompą ALTHPL06 oraz siłowniki termoelektryczne do rozdzielacza ALTHC30 M30x1.5.

 

 

System sterowania

 

Większość standardowych regulatorów temperatury dostępnych na naszym rynku działa na zasadzie włącz / wyłącz. Zastsowanie tego typu regulatorów w ogrzewaniu podłogowym może prowadzić do przegrzania pomieszczenia lub jego wychłodzenia. Może to doprowadzić do braku stabilności temperatury w pomieszczeniu (rys. 1).

 

(rys. 1)                                                    (rys. 2)

 

Modele regulatorów ALTHERT22, ALTHERT32 oraz ALTHERT52 marki Altech są konkretnie dedykowane do systemów ogrzewania podłogowego. Zawierają one w sobie systemy (PWM, VP) i odpowiednie algorytmy pracy, które są w stanie utrzymać temperaturę w pomieszczeniu, gdzie zostało zastosowane ogrzewanie podłogowe (rys. 2).

 

 

System PWM kontroluje długość czasu pracy oraz częstotliwość otwarcia i zamknięcia użytych siłowników w odniesieniu do przyrostu temperatury w pomieszczeniu. Efektem tego jest dodatkowa oszczędność, komfort oraz brak przegrzania lub wychłodzenia danego pomieszczenia. System VP chroni siłowniki. Raz w tygodniu otwiera je i zamyka, nawet jeżeli system w danym tygodniu nie pracuje (okres poza sezonem grzewczym). Zastosowanie kompletnego systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym a także zainstalowanie w każdym pomieszczeniu regulatora temperatury, daje realne oszczędności sięgające nawet 40%. Przykład zastosowania systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym.


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Tadmar Sp. z o.o.

Zobacz także
Innowacyjny mosiężny zawór trójdrogowy od Finish-A

Innowacyjny mosiężny zawór trójdrogowy od Finish-A

Obecnie jedną z najbardziej popularnych instalacji wybieranych przez polskich inwestorów... ¬ więcej...

 
Zestawy mieszające ze sprzęgłem hydraulicznym

Zestawy mieszające ze sprzęgłem hydraulicznym

Zestawy mieszające ze zwrotnicą hydrauliczną to gotowe części instalacji, które... ¬ więcej...

 
Grupy pompowe i rozdzielacze KELLER

Grupy pompowe i rozdzielacze KELLER

W ofercie marki KELLER bardzo duże znaczenie odgrywają produkty i urządzenia tworzące... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet