zwińgorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe Keller

aktualizacja: 22-02-2016, 08:42 – artykuł promocyjny


Coraz więcej osób budując czy remontując dom zamiast klasycznych grzejników wybiera ogrzewanie podłogowe. Jest ono niedrogie w eksploatacji i zdrowe (nie powoduje powstawania „stref przegrzania”), a cała konstrukcja jest niewidoczna, co znacznie ułatwia aranżację pomieszczenia. Ciekawym przykładem takiego rodzaju ogrzewania jest system Keller, oparty o rurę jednorodną Keller z powłoką antydyfuzyjną EVOH.Jak on działa?

 

 

 

Najważniejsze zalety systemu Keller

 

Pierwszym z wyróżników ogrzewania podłogowego Keller jest jego trwałość, szacowana na nawet 50 lat. Warto także podkreślić odporność, uzyskaną dzięki użyciu wysokiej jakości polietylenu z antydyfuzyjną osłoną EVOH, oraz aż 10-letnią gwarancję producenta. Inne niewątpliwe plusy opisywanego rozwiązania grzewczego to:

  • oszczędność materiału montażowego - rury instalacyjne dostępne są aż w 600-metrowych zwojach, co ogranicza ilość marnowanych „końcówek”;
  • łatwość i szybkość układania - zapewniona dzięki dużej elastyczności rur i zastosowaniu specjalnych rozwijaków;
  • pewne przytwierdzenie do podłoża - uzyskane za pomocą idealnie dobranych spinek mocujących z podwójnym grotem, płyt styropianowych oraz folii izolacyjnej wzmacnianej polipropylenową tkaniną;
  • bezpieczeństwo użytkowania - zastosowanie rur jednorodnych eliminuje ryzyko zagniecenia pętli grzewczych przy wylewkach, zaś pamięć kształtu znacznie ogranicza niebezpieczeństwo przewężeń czy zaślepień rur przy znacznym obciążeniu (np. nadepnięciu);
  • energooszczędność - rury Keller mają średnicę 17 mm, dzięki czemu uzyskuje się większą ilość ciepła przy zminimalizowanych oporach przepływu.

 

 

Budowa systemu Keller

 

Na system ogrzewania Keller składają się rury, izolacje, rozdzielacze, pompy, automatyka, szafki instalacyjne, narzędzia i inne akcesoria.

 

 

Polietylen PE-RT, z którego wykonane są rury jednorodne Keller, jest odporny na wysokie temperatury oraz, dzięki specjalnej powłoce, także nadyfuzję tlenu. Pozwala on na uzyskanie wysokiej długoterminowej wytrzymałości, czyli stabilności ciśnieniowej i cieplnej systemu.

Izolacyjne, styropianowe płyty IZOROL-PP z folią wzmacnianą polipropylenową tkaniną pozwalają na mocne zakotwienie (za pomocą takera) spinek mocujących grzewczą rurę. W połączeniu z taśmą brzegową, posiadającą dla wygody instalatora pięć nacięć, zabezpieczają one również przed utratą ciepła oraz tworzą ochronną warstwę akustyczną.

 

 

Calowe rozdzielacze mają od dwóch do dwunastu sekcji i posiadają przepływomierze z zaworami spustowo-odpowietrzającymi oraz odcinającymi do siłowników z gwintem M30 x 1,5. Niezmiernie dokładne zrównoważenie hydraulicznych pętli grzewczych uzyskane jest w nich przez rotametry z regulacją.

Grupy pompowe pozwalają na wykonanie niskoparametrowej instalacji ogrzewania podłogowego współpracującej z klasyczną, wysokoparametrową instalacją grzejnikową. Dzięki nim regulacja instalacji jest dokładna i w pełni optymalna, a wartość temperatury może być obniżona przykładowo z 80oC do 50oC.

 

Termostat pokojowy do systemu ogrzewania podłogowego Keller

W systemie ogrzewania podłogowego Keller znajdują się także siłowniki, moduły sterujące, termostaty i regulatory temperatury, umożliwiające uzyskanie oszczędności energii cieplnej. Korekta temperatury rzeczywistej i ustawianie potrzebnych programów cieplnych jest w nich niezmiernie proste między innymi dzięki zintegrowanej tarczy, podświetlanemu wyświetlaczowi i predefiniowanym programom z możliwością modyfikacji.

 

Termostat pokojowy do systemu ogrzewania podłogowego Keller

 

Ostatnie elementy omawianego systemu Keller to szafki podtynkowe i natynkowe (z obiegami w ilości od dwóch do dwunastu), nożyce oraz plastyfikator do betonu poprawiający plastyczność mieszanki bez potrzeby dodawania do niej wody.

 


Podsumowując: ogrzewanie podłogowe Keller to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań grzewczych, które sprawdzi się w praktycznie każdym domu. I mimo, że koszt jego zainstalowania w porównaniu z grzejnikami klasycznymi jest wyższy o około 30%, to szybko się on zwraca nie tylko w postaci realnych oszczędności energii, ale i poprzez podwyższony komfort cieplny, a więc i poprawę samopoczucia wszystkich mieszkańców.


 

Kontakt w sprawie produktów:

SBS Sp. z o.o.
tel. 42/663 54 00
www: www.grupa-sbs.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Planujesz bardziej rozbudowaną instalację, w której musisz połączyć różne... ¬ więcej...

 
Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Grupa SBS nie ustaje w podwyższaniu jakości oferowanych produktów. Świadczy... ¬ więcej...

 
Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Z końcem ubiegłego wieku ogrzewanie podłogowe uważane było za luksus i rozwiązanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet