gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Odprowadzanie kondensatu z kotłów kondensacyjnych

aktualizacja: 15-06-2021, 09:30 – artykuł promocyjny


W wyniku pracy kotłów kondensacyjnych powstaje kondensat, który musi zostać odprowadzony. Może on bowiem sprawiać spore problemy zwłaszcza w przypadku, kiedy instalacja kanalizacyjna znajduje się powyżej kotłowni.

Firma SFA posiada w swojej ofercie urządzenia przeznaczone do przetłaczania kondenstu powstałego w wyniku pracy kotłów kondensacyjnych (Sanicondens Mini, Sanicondens Plus), oraz specjalną pompę zaopatrzoną w neutralizator skroplin (Sanicondens Best). Nowością jest grawitacyjny neutralizator skroplin wraz ze złożem (Sanineutral.

Pompy Sanicondens Mini, Plus i Best zapewniają łatwe przyłączenie do wszelkiego typu kotłów kondensacyjnych, a także do klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych.

 

 

Sanicondens Mini jest najmniejszym urządzeniem, które przepompowuje skropliny do o wysokości 2 m i na odległość do 20 m, moc 35 W. Pompę można zainstalować na ścianie lub postawić na podłodze. Sanicondens Plus jest większym i mocniejszym urządzeniem o parametrach pompowania: 4,5 m w górę i do 50 m w poziomie. W przypadku tego urządzenia istnieje możliwość podłączenia alarmu, moc 60 W.

Sanicondens Best to pompa zaopatrzona w neutralizator skroplin, moc 60 W. Zapewnia podniesienie skroplin do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie. Urządzenie posiada 4 wejścia - po dwa przyłącza zarówno z prawej, jak i z lewej strony, dzięki czemu przystosowuje się do każdego typu instalacji. W komplecie znajduje się adapter umożliwiający przyłączenie pompy do rur o różnych średnicach oraz zawór zwrotny. Dodatkowy kabel umożliwia dołączenie urządzenia sygnalizującego awarię (np. żarówka, syrena, dzwonek 220 V). Pompa Sanicondens Best składa się z pompy Sanicondens Plus i pojemnika neutralizującego wypełnionego granulkami. Kwaśny kondensat przechodzi przez czynnik zobojętniający (węglan wapnia i magnezu), gdzie dalej tłoczony jest z neutralnym PH spełniając określone wymogi i normy UE.


Nowością w ofercie firmy SFA jest Sanineutral - urządzenie przeznaczone do neutralizacji kondensatu z kotłów kondensacyjnych. Produkt ten służy do eliminacji kwaśnego kondensatu przed jego odprowadzeniem do kanalizacji, szamba lub oczyszczalni ścieków. Działa na zasadzie grawitacyjnego przepuszczenia kondensatu przez złoże neutralizujące bez użycia pompy. Może być stosowane razem z pompami Sanicondens Mini i Plus. W przypadku zastosowanie razem z pompami Sanicondens MINI i Plus, Sanineutral musi zostać zamontowany jako pierwszy.  

Urządzenie do neutralizacji kondensatu z kotłów kondensacyjnych Sanineutral


Zobacz więcej informacji na stronie www.sfapoland.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

SFA Poland Sp. z o.o.
tel. (22) 732 00 32
www: www.sfapoland.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet