gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Grupy pompowe Esbe - przegląd

aktualizacja: 15-01-2015, 10:53 – artykuł promocyjny


W tym roku firm ESBE wprowadziła do oferty grupy pompowe. Dzięki zastosowaniu zaworu z progresywną charakterystyką, jedna grupa pompowa pasuje zarówno do małych instalacji jak i dużych. Wyposażenie grupo pompowych w obrotowy zawór trójdrogowy serii VRG431 o kvs = 8 z progresywną charakterystyką zminimalizowało ryzyko przewymiarowania zaworu a precyzja regulacji jest równie wysoka dla małych i dużych przepływów. Zawór VRG431, zastosowany w grupach pompowych ESBE, posiada bowiem charakterystykę progresywną, jest to charakterystyka zbliżona do zaworów liniowych (EQM). Grupy pompowe z tym zaworem (GRA100, GRC100, GRC200) mogą pracować z obiegiem grzewczym o mocy do 60kW (przy Δp systemu równym 15kPa i Δt = 20K).

GRA 100 - Grupa pompowa z siłownikiem ARA 661 - przeznaczona jest do instalacji wymagających regulacji temperatury czynnika grzewczego. GRA100 posiada siłownik serii ARA661, jest to siłownik o trzypunktowym sygnale sterowania, 230V AC i o czasie obrotu o 90o równym 120s. Parametry siłownika dają możliwość współpracy grypy GRA100 prawie z każdą dostępną automatyką kotłową dostępną na rynku.
GRC 100 - Grupa pompowa ze sterownikiem CRC100 - przeznaczona jest do instalacji wymagających regulacji temperatury czynnika grzewczego według temperatury zewnętrznej. GRC100 posiada sterownik z zintegrowanym siłownikiem CRC111, jest to sterownik pogodowy.
GRC 200 - Grupa pompowa ze sterownikiem 90C-1 - przeznaczona jest do instalacji wymagających regulacji temperatury czynnika grzewczego według temperatury zewnętrznej oraz wymagających dodatkowych funkcji regulacyjnych. GRC200 posiada sterownik z zintegrowanym siłownikiem 90C-1A, jest to sterownik pogodowy, posiadający 5 sygnałów wejściowych i 1 wyjściowy.


Ponadto w ofercie grup pompowych ESBE są również:


Grupy pompowe bezpośrednie (GDA100), z termostatycznym zaworem mieszającym (GFA100), z zaworem biwalentym (GBC200, GBA100). Ofertę grup pompowych uzupełniają rozdzielacze, które występują w dwóch wersjach z (GMA200) i bez (GMA100) sprzęgła hydraulicznego. Wszystkie rozdzielacze wyposażono w izolację termiczną. GMA100/200 dostępne są dla dwóch oraz trzech obiegów grzewczych.

Wyposażenie dodatkowe siłowników ARA600 oraz sterowników CRC/90C jest kompatybilne z grupami pompowymi w nie wyposażone. Z powodzeniem można rozbudować grupę pompową o czujnik temperatury wewnętrznej, wyłącznik pomocniczy lub modem GSM.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Esbe Hydronic Systems Sp. z o.o.
tel. (48 61) 851 07 28
www: www.esbe.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Wymiana kotła na nowy? Teraz jest najlepszy moment

Wymiana kotła na nowy? Teraz jest najlepszy moment

Jednym z głównych powodów, dlaczego warto wymieniać stałopalne źródła... ¬ więcej...

 
Kondensacyjny kocioł gazowy. Jaki wybrać?

Kondensacyjny kocioł gazowy. Jaki wybrać?

Kocioł gazowy kondensacyjny, choć jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, zdążył... ¬ więcej...

 
Grupy pompowe - przegląd oferty rynkowej

Grupy pompowe - przegląd oferty rynkowej

Grupy pompowe to kompaktowe i praktyczne urządzenia, które warto mieć w swojej... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet