gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Systemy regulacji pomp ciepła Dimplex

aktualizacja: 04-10-2021, 08:42 – artykuł promocyjny


Pompy ciepła, znajdujące się w ofercie firmy Dimplex, wyposażone są w system regulacji, dzięki któremu użytkownicy mają zapewniony dostęp do wszystkich funkcji, jakich oczekuje się od współczesnej automatyki, np.: kontrola ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody, a także zdecentralizowanych instalacji wentylacyjnych Dimplex. Dodatkową zaletą systemu jest jego łatwa obsługa - sterownik WPM umożliwia programowanie całej instalacji przy wykorzystaniu zaledwie jednego menu nawigacyjnego. Ponadto dzięki aplikacji HeatPumpApp użytkownik ma dostęp do instalacji wykorzystującej pompę ciepła przez 24 godziny na dobę, również poza domem, za pomocą przeglądarki internetowej czy smartfonu - np. w czasie podróży.

 

 

 

Wszystko pod kontrolą

 

Sterowniki pomp ciepła Dimplex WPM zaprojektowano z myślą o zoptymalizowanym energetycznie i oszczędnym ogrzewaniu, chłodzeniu i podgrzewaniu wody użytkowej, czy wody w basenie. Ponadto mogą one służyć do sterowania systemem w trybie biwalentnym, gdzie w miejsce wbudowanej grzałki przepływowej stosuje się np. kocioł grzewczy. Sterownik pompy ciepła umożliwia również zarządzanie bardziej rozbudowanymi systemami wykorzystującymi inne odnawialne zródła ciepła (biwalentny regeneracyjny tryb pracy) do przygotowywania ciepłej wody oraz ogrzewania.

 

 

Obsługa uproszczona do minimum

 

Do poprawnego działania pomp ciepła niezbędny jest nowoczesny sterownik, gdyż reguluje on pracę nie tylko samego urządzenia, ale całej, często bardzo skomplikowanej instalacji grzewczej. Co ciekawe sterowniki WPM + obsługiwane są zaledwie za pomocą 6 przycisków! Jednak to w zupełności wystarczy, gdyż Dimplex dba o to, aby wszystkie urządzenia były możliwe proste w obsłudze. Dodatkowo wyposażone są one w czytelne wyświetlacze LCD z menu tekstowym dopasowanym do danego urządzenia, w którym, dla większej przejrzystości niepotrzebne ustawienia zostają automatycznie ukryte. W zależności od typu, sterownik pompy ciepła może być wbudowany w obudowę urządzenia lub tez dostarczony wraz z pompa ciepła jako regulator do montażu ściennego.

 

 

Kontrola chłodzenia cichego i nie tylko

 

Jeśli system jest wyposażony w funkcje chłodzenia cichego z wykorzystaniem powierzchniowych systemów ogrzewania (chłodzenia) niezbędny jest regulator temperatury pomieszczenia Smart RTH z czujnikiem wilgotności. Za jego pomocą, poprzez pomieszczenie referencyjne można regulować temperaturę na zasilaniu w zależności od zmierzonej temperatury i wilgotności w tym pomieszczeniu.

 

 

Ogromne możliwości rozbudowy

 

System regulacji Dimplex zaprojektowany jest z myślą o rozbudowie w zależności od specyfiki systemu i indywidualnych potrzeb. Przy pomocy funkcyjnych modułów rozszerzających EWPM, LWPM 410 (rozszerzenie sterownika WPM za pomocą magistrali KNX/EIB), NWPM (rozszerzenie do zdalnej komunikacji za pomocą sieci Ethernet), system regulacji Dimplex daje ogromne możliwości - od podłączenia np. stacji pasywnego chłodzenia, przez kontrolę pracy instalacji solarnej (WPM Econ Sol), a skończywszy na w pełni zautomatyzowanym systemie zdalnego sterowania i monitoringu instalacji za pomocą przeglądarki internetowej czy smartfonu.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
tel. +48 61 842 58 05
www: dimplex.pl
dimplex24.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet