zwińgorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Stropy chłodzące/grzewcze Uponor

aktualizacja: 14-06-2018, 12:36 – artykuł promocyjny


Stropy chłodzące/grzewcze Uponor TABS to rozwiązanie, które nie tylko zapewnia komfort i zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach, ale pozwala także zmniejszyć zużycie energii. W odróżnieniu od tradycyjnych układów klimatyzacji, pracują w temperaturach bliskich otoczeniu, co sprzyja podwyższeniu efektywności źródła ciepła i chłodu.

Analiza przeprowadzona na przykładzie londyńskiego biurowca o łącznej powierzchni 1000 m2 wykazała, że stropy TABS zapewniają roczne oszczędności na poziomie od 12 aż do 31% w porównaniu z konwencjonalnymi instalacjami w postaci klimakonwektorów, wentylacji wyporowej czy belek chłodzących o podobnej wydajności.

 

Stropy chłodzące/grzewcze Uponor

 

 

Komfort, niskie koszty i wysoka efektywność energetyczna

 

System Uponor TABS daje architektom i projektantom wielkopowierzchniowych obiektów biurowych i komercyjnych większą swobodę realizacji zamysłów projektowych. Pozwala on bowiem na spełnienie wymogów dotyczących energooszczędności i zapewnienia zdrowego klimatu pomieszczeń.

 

W ciągu dnia schłodzony strop Uponor Tabs odbiera ciepło z pomieszczeń budynkustrop Uponor Tabs - w nocy

W ciągu dnia schłodzony strop odbiera ciepło       W nocy konstrukcja budynku jest schładzana
             z pomieszczeń budynku                        przez system stropów chłodzących/grzewczych

Stropy chłodzące/grzewcze Uponor TABS wykorzystują do działania masę termiczną budynku. W stropie betonowym umieszczane są rury transportujące chłodną i ciepłą wodę. W nocy system TABS doprowadza
chłód do stropów, a w ciągu dnia schłodzone powierzchnie odbierają ciepło z budynku i dzięki temu obniżają
temperaturę pomieszczeń.

System stropów chłodzących/grzewczych Uponor nie jest systemem klimatyzacyjnym i nie może zastąpić systemu wentylacyjnego. Po części przejmuje jednak ich funkcje, pozwalając zredukować do minimum działanie tradycyjnych technologii i zapewnić zdrowszy mikroklimat w pomieszczeniach. Mechanizm działania systemu jest bezgłośny i niewidzialny, dzięki czemu daje on ogromną swobodę aranżacji pomieszczeń. Ponadto system chłodzenia pomieszczeń Uponor TABS nie powoduje ruchu powietrza, unoszenia kurzu czy przeciągów, charakterystycznego dla tradycyjnych systemów HVAC. Instalacja nie wymaga przy tym czyszczenia, ani serwisowania. Uponor TABS pozwala zatem uniknąć ryzyka zachorowań na astmę i choroby górnych dróg oddechowych, co przekłada się to na wyższą efektywność pracy, zmniejszenie ilości zwolnień lekarskich i większe zadowolenie klientów.

 

 

Korzyści płynące ze stosowania systemu stropów chłodzących/grzewczych Uponor TABS

 

  • Wysoka jakość i niezawodność systemu stropów chłodzących/grzewczych Uponor, dzięki sprawdzonym rozwiązaniom. Stosowany od 1997 roku system stropów chłodzących/grzewczych Uponor sprawdził się w ponad tysiącu budynków, zlokalizowanych w różnych strefach klimatycznych.
  • Niskie zużycie energii, a dzięki temu niższe koszty. System stropów chłodzących/grzewczych Uponor umożliwia wykorzystanie źródeł ciepła lub chłodu o znacznie mniejszej wydajności. Zastosowanie źródeł energii odnawialnej istotnie obniża koszty eksploatacji.
  • Komfortowy i zdrowszy mikroklimat w pomieszczeniach. System stropów chłodzących/grzewczych Uponor jest cichy, nie powoduje unoszenia się kurzu, ani nie wywołuje przeciągów. Zapewnia doskonałe warunki, zarówno do odpoczynku, jak i do pracy.
  • Oszczędność kosztów, zarówno inwestycyjnych, jak i utrzymania budynku, które inwestor może przeznaczyć na inne zamierzenia. Poprzez eliminację konieczności montażu sufitów podwieszanych, możliwe jest zmniejszenie projektowanej wysokości kondygnacji i ilość potrzebnych materiałów. Ograniczeniu ulega także liczba urządzeń chłodniczych i grzewczych. 


System Uponor TABS może być stosowany w różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej: budynkach biurowych, muzeach i bibliotekach, budynkach wystawienniczych i innych. Ponadto doskonale nadaje się do nowoczesnych domów, budowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, wyposażonych w odpowiednią izolację.


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Uponor Sp. z.o.o.

Zobacz także
Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Planujesz bardziej rozbudowaną instalację, w której musisz połączyć różne... ¬ więcej...

 
Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Grupa SBS nie ustaje w podwyższaniu jakości oferowanych produktów. Świadczy... ¬ więcej...

 
Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Z końcem ubiegłego wieku ogrzewanie podłogowe uważane było za luksus i rozwiązanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet