gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Jak zredukować koszty ogrzewania i przygotowania c.w.u.

aktualizacja: 04-10-2021, 08:08 – artykuł promocyjny


Jednymi z podstawowych kosztów utrzymania budynku są wydatki na ogrzewanie, chłodzenie oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Aby je zmniejszyć możemy skorzystać z wielu rozwiązań, dostępnych na rynku. Propozycją, godną uwagi, są pompy ciepła typu split SPLYDRO firmy Glen Dimplex. Pozwalają one nie tylko zredukować koszty utrzymania domu, ale także zapewniają maksymalny komfort przez cały rok.

 

Pompa ciepła typu split SPLYDROSplydro stanowi inteligentne połączenie rewersyjnej pompy ciepła przeznaczonej do ogrzewania i chłodzenia z wieżą hydrauliczną Hydro Tower. Daje nam to możliwość korzystania z darmowego źródła ciepła, jakim jest powietrze zewnętrzne, przy minimalnych nakładach związanych z jego wykorzystaniem i instalacją do ogrzewania, chłodzenia i zaopatrywania w ciepłą wodę użytkową obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej czy komercyjnych przez cały rok. Maksymalna temperatura w trybie grzania wynosi w jej przypadku 55°C, a w trybie chłodzenia - 7°C, co sprawia, że idealnie sprawdza się w funkcji ogrzewacza wody zimą czy też chłodzenia powietrza we wnętrzu budynku latem.

pompa ciepła Splydro Dimplex

Pompa ciepła Splydro w połączeniu ze zbiornikiem ciepłej wody użytkowej o dużej pojemności gwarantuje nam pokrycie nawet dużego zapotrzebowania na ciepłą wodę bez konieczności stosowania dodatkowego źródła ciepła. Pompy ciepła SPLYDRO to wysokowydajne urządzenia typu powietrze/woda, które mogą być stosowane zarówno w przypadku nowo budowanych, jak i już istniejących budynków. Mogą one współpracować z dostępnymi generatorami ciepła, takimi jak np. kotły gazowe bądź olejowe.

 

System Splydro składa się z kompaktowej jednostki zewnętrznej, którą można ustawić bezpośrednio przy ścianie oraz udoskonalonej wersji sprawdzonej wieży hydraulicznej Hydro Tower instalowanej w budynku. Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z powietrza w otoczeniu, które następnie transportowane jest przewodami czynnika chłodniczego do wieży hydraulicznej Hydro Tower i tam oddawane do wody grzewczej. Oba komponenty charakteryzują się tym, że zajmują minimalną powierzchnię niezbędną do ich ustawienia. Dzięki temu przy niewielkim nakładzie pracy można stworzyć idealnie dopasowany układ grzewczy, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody.

 

Dodatkowo, dzięki aplikacji Dimplex HeatPumpApp do iPhona i Androida możliwy jest dostęp do instalacji z pompą ciepła przez 24 godziny na dobę, również podczas podróży.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
tel. +48 61 842 58 05
www: dimplex.pl
dimplex24.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet