zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kotły SAS na pelety

aktualizacja: 27-04-2015, 06:41 – artykuł promocyjny


Wybierając kocioł do ogrzewania naszego domu, zwracamy uwagę przede wszystkim na komfort jego użytkowania, tak aby nie wymagał on ciągłej obsługi. Dokonując zakupu pieca, chcemy mieć także możliwość zastosowania różnych paliw, co jest niezmiernie ważne przy obecnej niestabilności cen i jakości opałów. Kotły SAS MULTI lub SLIM wyposażone są w dwa wymienne palniki: retortowy do eko-groszku oraz w ruchomy ruszt do peletu MULTI FLAME.                      

kocioł SAS AGRO-ECO


Dzięki najnowszym rozwiązaniom zastosowanym w kotłach na paliwo stałe firmy ZMK SAS, możemy cieszyć się nie tylko wygodą, ale także czystością, jaka panować będzie w naszej kotłowni. Takie rozwiązanie osiągnięto w podajniku oferowanym przez ZMK SAS w kotle SAS AGRO-ECO oraz w palniku SAS MULTI FLAME montowanym do kotłów SAS MULTI (17-150 kW) i SAS SLIM (14-48 kW).

Transport paliwa z zasobnika opału do komory paleniskowej odbywa się tak, aby wyeliminować niebezpieczeństwo cofnięcia płomienia do zasobnika opału w trakcie normalnej pracy, postoju podajnika, jak również w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej (brak zasilania).

Piec SAS Slim - palnik Multi Flame


Kompaktowy model SAS SLIM łatwy do montażu w małej kotłowni uzyskał dodatkowy atut. Wyjście do komina wyprowadzone przez dekiel w górnej części kotła ( jak w kotle SAS AGRO-ECO) pozwala na łatwiejsze podłączenie do komina i ustawienie kotła nawet w niedużej kotłowni.

Nowatorskie rozwiązanie w palniku MULTI FLAME oparte o układ dwóch ślimaków z odpowiednio zestopniowaną prędkością podawania paliwa zwiększa bezpieczeństwo użytkowania kotła bez konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego. Standardowo kocioł posiada również zabezpieczenie elektroniczne w postaci czujnika temperatury podajnika.

Automatyczny zapłon paliwa dzięki wyposażeniu w komplet grzałek ceramicznych oraz system podtrzymania ognia po osiągnięciu żądanej temperatury sprawia, iż kocioł może w pełni sprawnie pracować nawet przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc cieplną. Standardowy system dostarczania paliwa do kotła można rozbudować o zewnętrzne podawanie z pomieszczenia pośredniego (np. zbiornik zewnętrzny) do właściwego zasobnika kotła. Sterowanie poziomem paliwa w koszu pozwala w pełni zautomatyzować dostarczanie paliwa bez konieczności ingerencji w ten proces przez cały okres grzewczy. Jeśli dodatkowo kocioł zostanie wyposażony w system automatycznego odpopielania to uzyskujemy układ o wiele bardziej ekonomiczny i bezobsługowy niż w przypadku automatycznych kotłów węglowych.

Odpowiednio prowadzony proces spalania biomasy - peletów - w znacznym stopniu eliminuje powstawanie sadzy i zanieczyszczeń w kotle a tym samym poprawia wymianę ciepła utrzymując stosunkowo długo deklarowaną sprawność kotła - wydłużając czas między niezbędnym okresowym oczyszczaniem wymiennika kotła. Oczywiście wynik poprawnego spalania paliw przekłada się także na efekt ekonomiczny wynikający z oszczędności zużywanego paliwa, jak i wydłużenia żywotności samego kotła.


 

Kontakt w sprawie produktów:

ZMK SAS Spółka z o. o.
tel. 041 378 46 19
www: www.sas.busko.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Pompy obiegowe MAGI 2 - najwyższa jakość z niezawodną gwarancją

Pompy obiegowe MAGI 2 - najwyższa jakość z niezawodną gwarancją

MAGI 2 to rozwiązanie spełniające większość oczekiwań Instalatorów. To... ¬ więcej...

 
Ekoprojekt 2022 - co oznacza i jakie normy wprowadza

Ekoprojekt 2022 - co oznacza i jakie normy wprowadza

Jakość powietrza oraz troska o środowisko naturalne to główne przesłanki... ¬ więcej...

 
Wodomierze, ciepłomierze, moduły komunikacyjne - nowe produkty w ofercie Apator Powogaz SA

Wodomierze, ciepłomierze, moduły komunikacyjne - nowe produkty w ofercie Apator Powogaz SA

Pierwsza połowa 2020 była czasem premier dla Apator Powogaz SA. W 2019 prowadzono... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet