Wodne ogrzewanie podłogowe - przegląd oferty rynkowej

artykuł promocyjny


Ogrzewanie podłogowe wykorzystujące wodę jako nośnik ciepła jest jednym z najbardziej popularnych typów ogrzewania powierzchniowego. Do ogrzania wody mogą być wykorzystane kotły gazowe, olejowe czy na paliwo stałe oraz pompy ciepła i kolektory słoneczne. Układ pętli grzewczych może znajdować się w całym domu lub tylko w niektórych pomieszczeniach. Do sprawnego działania tego systemu zaleca się używanie niskotemperaturowego zasilania pochodzącego między innymi z alternatywnych źródeł energii. Dzięki temu system ten uważany jest za bardzo korzystne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku połączenia go z tradycyjnym ogrzewaniem kaloryferami. Właściwe funkcjonowanie oraz korzystna wydajność uwarunkowana jest prawidłowym zaplanowaniem i wykonaniem, czyli rozprowadzeniem pętli grzewczych, elementów mieszających i rozdzielaczy.


Zestawienie produktów wodnego ogrzewania podłogowego prezentuje poniższy przegląd:

 

Wodne ogrzewanie podłogowe Roth

Rura grzewcza

System oparty jest na 5-warstwowej rurze X-PERT S5 + o wymiarach 16/17/20 mm, składającej się z rury bazowej z PERT, otoczonej warstwą antydyfuzyjną EVOH, a następnie warstwą ochronną również z PERT. Alternatywą dla rury Roth X-PERT S5 + jest rura z polietylenu PERT z warstwą antydyfuzyjną EVOH o nazwie X-PERT S5+ Maxipro o wymiarze 16 mm.

 

System grzewczy

  • Ogrzewanie podłogowe firmy Roth układa się w trzech krokach systemowych, zgodnie z dokładnymi obliczeniami i przy uwzględnieniu wszystkich przepisów
  • Wzdłuż wszystkich wznoszących się elementów konstrukcyjnych, takich jak: ściany, schody, filary, kolumny itd. zostaje ułożona taśma izolacyjna przyścienna. Następnie rozkładane są płyty izolacyjne. Zakładka płyt stwarza zamkniętą powierzchnię, która powoduje, że dodatkowa czynność polegająca na przykryciu całości folią staje się zbędna

  • Mocowanie systemowych rur grzewczych ROTH odbywa się przy pomocy spinek wbijanych bezpośrednio w płyty izolacyjne specjalnym urządzeniem. Nadrukowana na płytach siatka umożliwia precyzyjne dotrzymanie odstępów rur grzewczych - zgodnie z projektem
  • Po podłączeniu rury grzewczej ROTH do przewodu zasilającego i powrotnego rozdzielacza obwodów grzewczych oraz przed naniesieniem jastrychu instalacja zostaje sprawdzona pod względem szczelności podczas próby ciśnieniowej.   

Technika regulacji

System regulacji TOUCHLINE to:

  • rozdzielacze obwodów grzewczych (mosiężne belki zasilania i powrotu, z możliwą liczbą przyłączeń od 2 do 12, wyjścia boczne 1" GZ oraz króćce na zaworach belek powrotu)
  • termostat pokojowy (modele bezprzewodowe, przewodowe oraz z czujnikiem temperatury podłogi, montowane na ścianie lub do puszki)

Zobacz więcej na: www.roth-polska.com/pl/


 

Wodne ogrzewanie podłogowe Pipelife

Rura grzewcza

Rury wielowarstwowe RADOPRESS wykonane z PE-X z warstwą antydyfuzyjną (Al) oraz system złączek zaprasowywanych dostępne w różnych średnicach

System Radopress

System grzewczy

  • Kompletny system instalacji ogrzewania podłogowego z rur RADOPRESS
  • W skład zestawu wchodzi również specjalne urządzenie do mocowania płyt izolacyjnych
  • Oferowana płyta polistyrenowa jest pokryta siatką aluminiową, wytrzymującą maksymalne 

 

obciążenie 3,5 kN/m2 (350 kg/m2). Szerokość płyty wynosi 1 m, długość 10 m (łącznie 10 m2).
  • Układanie płyt zawierających wbudowaną folię aluminiową, eliminuje oddzielne układanie płyty oraz foli, co znacznie skraca czas montażu instalacji.
Zobacz więcej na: www.pipelife.pl/


System ogrzewania podłogowego KELLER

Rura grzewcza

System bazuje na rurach jednorodnych wykonanych z polietylenu PE-RT o znakomitej, podwyższonej odporności termicznej i wysokich właściwościach mechanicznych. Ze względu na wysoką trwałość i elastyczność umożliwia wykonanie każdego rodzaju instalacji ogrzewania podłogowego. Rury są montowane przy użyciu takera, folii wzmocnionej tkaniną polipropylenową, która odpowiada za trwałe przymocowanie spinek. Podczas montażu rury nie gniotą się. Są one dostępne w zwojach o długości sześciuset metrów.
Rura Keller
System grzewczy

Jest to kompletny system zawierający wszystkie elementy potrzebne do montażu sprawnego i ekonomicznego ogrzewania: rury, izolacje, rozdzielacze, szafki instalacyjne, automatykę i narzędzia.
Automatyka

siłowniki elektrotermiczne NC, moduły sterujące z kablem(6-strefowe), termostaty pokojowe, regulatory temperatury - we współpracy z rozdzielaczami pozwala jeszcze dokładniej sterować temperaturą pomieszczeń.
Automatyka Keller
Zobacz więcej na: www.grupa-sbs.pl/keller

 

System ogrzewania podłogowego KAN-therm

Rura grzewcza

System KAN-therm ultraLINE oparty jest na układzie trzech rodzajów rur i kształtek wykonanych z PPSU i mosiądzu oraz symetrycznej i nasuwanej tulei. System ten jest praktyczny i uniwersalny, a to za sprawą zastosowania różnego rodzaju rur, takich jak PERTAL2 z warstwą aluminium, PEXC i PERT2 z warstwą EVOH oraz kształtek w takiej samej formie i nasuwanej tulei z materiału PVPF.

System KAN?therm ultraLINE

System rurowy

System KAN-therm pozwala na łączenie wybranych elementów, wprowadzając praktyczne rozwiązania, takie jak złączka przejściowa/łącznik ultraLINE/PUSH. Umożliwia ona płynne przejścia z jednego systemu na drugi bez użycia połączeń skrętnych. Takie połączenie uważane jest za nierozłączne i może być bezpiecznie ukryte w betonie. Zestaw zawiera mosiężną złączkę, pozwalającą na łączenie elementów systemów KAN-therm PUSH i ultraLINE, jak również dwóch tulei przesuwnych o odpowiednich średnicach.

System KAN?therm ultraLINE

Zobacz więcej na: www.kan-therm.com

System ogrzewania podłogowego Purmo

Rura grzewcza

Podstawowym elementem systemu ogrzewania podłogowego Purmo są odporne na korozję, wytrzymałe i elastyczne rury z tworzywa sztucznego. Firma Purmo wprowadziła na rynek unikalną, niezawodną rurę do systemu ogrzewania podłogowego – PexPenta, na którą producent daje 100% gwarancję bezawaryjnego działania i aż do 30 lat.


Rura PexPenta PE-Xc

System grzewczy

System ogrzewania podłogowego Purmo gwarantuje idealny dla człowieka rozkład temperatury – więcej ciepła przy stopach i mniej na poziomie głowy. Ponadto równomiernie oddaje ciepło całą powierzchnią podłogi i może być zastosowany przy każdym jej rodzaju (m.in. parkiet, płytki ceramiczne, laminat i beton). System świetnie współpracuje z niskotemperaturowymi źródłami ciepła oraz z automatyką Unisenza, która pozwala na precyzyjne sterowanie temperaturą w pomieszczeniu.


Ogrzewanie podłogowe Purmo
Zobacz więcej na: www.purmo.com/pl-pl

 

 

Zobacz firmy z branży ogrzewanie podłogowe

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Roth, Pipelife, SBS sp. z o.o., KAN-therm, Purmo


Zobacz także
Najlepsza listwa centralna do podłogówki

Najlepsza listwa centralna do podłogówki

Ogrzewanie podłogowe wymaga automatyki sterującej. Wie o tym każdy instalator i każdy... ¬ więcej...
 
Energooszczędne i łatwo sterowalne zestawy ogrzewania podłogowego kanałowego REGULUS-SYSTEM

Energooszczędne i łatwo sterowalne zestawy ogrzewania podłogowego kanałowego REGULUS-SYSTEM

Zestawy REGULUS-system do ogrzewania podłogowego kanałowego znajdują zastosowanie w... ¬ więcej...
 
Niezawodne i efektywne ogrzewanie podłogowe

Niezawodne i efektywne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe, obok tradycyjnych grzejników, jest coraz częściej wybieranym... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook