zwińgorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Wodne ogrzewanie podłogowe - przegląd oferty rynkowej

aktualizacja: 25-06-2020, 06:00 – artykuł promocyjny


Ogrzewanie podłogowe wykorzystujące wodę jako nośnik ciepła jest jednym z najbardziej popularnych typów ogrzewania powierzchniowego. Do ogrzania wody mogą być wykorzystane kotły gazowe, olejowe czy na paliwo stałe oraz pompy ciepła i kolektory słoneczne. Układ pętli grzewczych może znajdować się w całym domu lub tylko w niektórych pomieszczeniach. Do sprawnego działania tego systemu zaleca się używanie niskotemperaturowego zasilania pochodzącego między innymi z alternatywnych źródeł energii. Dzięki temu system ten uważany jest za bardzo korzystne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku połączenia go z tradycyjnym ogrzewaniem kaloryferami. Właściwe funkcjonowanie oraz korzystna wydajność uwarunkowana jest prawidłowym zaplanowaniem i wykonaniem, czyli rozprowadzeniem pętli grzewczych, elementów mieszających i rozdzielaczy.


Zestawienie produktów wodnego ogrzewania podłogowego prezentuje poniższy przegląd:

 

Wodne ogrzewanie podłogowe Roth

Rura grzewcza

System oparty jest na 5-warstwowej rurze X-PERT S5 + o wymiarach 16/17/20 mm, składającej się z rury bazowej z PERT, otoczonej warstwą antydyfuzyjną EVOH, a następnie warstwą ochronną również z PERT. Alternatywą dla rury Roth X-PERT S5 + jest rura z polietylenu PERT z warstwą antydyfuzyjną EVOH o nazwie X-PERT S5+ Maxipro o wymiarze 16 mm.

 

System grzewczy

 • Ogrzewanie podłogowe firmy Roth układa się w trzech krokach systemowych, zgodnie z dokładnymi obliczeniami i przy uwzględnieniu wszystkich przepisów
 • Wzdłuż wszystkich wznoszących się elementów konstrukcyjnych, takich jak: ściany, schody, filary, kolumny itd. zostaje ułożona taśma izolacyjna przyścienna. Następnie rozkładane są płyty izolacyjne. Zakładka płyt stwarza zamkniętą powierzchnię, która powoduje, że dodatkowa czynność polegająca na przykryciu całości folią staje się zbędna

 • Mocowanie systemowych rur grzewczych ROTH odbywa się przy pomocy spinek wbijanych bezpośrednio w płyty izolacyjne specjalnym urządzeniem. Nadrukowana na płytach siatka umożliwia precyzyjne dotrzymanie odstępów rur grzewczych - zgodnie z projektem
 • Po podłączeniu rury grzewczej ROTH do przewodu zasilającego i powrotnego rozdzielacza obwodów grzewczych oraz przed naniesieniem jastrychu instalacja zostaje sprawdzona pod względem szczelności podczas próby ciśnieniowej.   

Technika regulacji

System regulacji TOUCHLINE to:

 • rozdzielacze obwodów grzewczych (mosiężne belki zasilania i powrotu, z możliwą liczbą przyłączeń od 2 do 12, wyjścia boczne 1" GZ oraz króćce na zaworach belek powrotu)
 • termostat pokojowy (modele bezprzewodowe, przewodowe oraz z czujnikiem temperatury podłogi, montowane na ścianie lub do puszki)


 

Wodne ogrzewanie podłogowe Pipelife

Rura grzewcza

Rury wielowarstwowe RADOPRESS wykonane z PE-X z warstwą antydyfuzyjną (Al) oraz system złączek zaprasowywanych dostępne w różnych średnicach

System Radopress

System grzewczy

 • Kompletny system instalacji ogrzewania podłogowego z rur RADOPRESS
 • W skład zestawu wchodzi również specjalne urządzenie do mocowania płyt izolacyjnych
 • Oferowana płyta polistyrenowa jest pokryta siatką aluminiową, wytrzymującą maksymalne 

 

obciążenie 3,5 kN/m2 (350 kg/m2). Szerokość płyty wynosi 1 m, długość 10 m (łącznie 10 m2).
 • Układanie płyt zawierających wbudowaną folię aluminiową, eliminuje oddzielne układanie płyty oraz foli, co znacznie skraca czas montażu instalacji.

Ogrzewanie podłogowe SKALAR

Rury grzewcze:
 • PE-Xb/AL/PE-Xb wielowarstwowa (Maksymalna temperatura pracy: 95°C, Maksymalna temperatura: 110°C, Maksymalne ciśnienie pracy 10 bar Współczynnik rozszerzalności: 0,026mm/m°C Współczynnik przewodności termicznej: 0,45W/m°C Kąt gięcia (minimalny): 5xø rury)
 • PE-RT/AL/PE-RT wielowarstwowa (Maksymalna temperatura pracy: 70°C Maksymalne ciśnienie pracy: 10 bar Współczynnik rozszerzalności: 0,026mm/m°C Współczynnik przewodności termicznej: 0,45W/m°C Kąt gięcia (minimalny): 5xø rury)
 • PE-RT/EVOH/PE-RT (Maksymalna temperatura pracy: 70°C Współczynnik rozszerzalności: 0,018mm/m°C Współczynnik przewodności termicznej: 0,40 W/°C Kąt gięcia (minimalny): 5 x ø rury)
Rura Skalar
Rura Skalar
System grzewczy

Firma Skalar posiada w ofercie również:
 • rozdzielacze
 • automatykę 
 • szafki do rozdzielacza
 • styropian
 • akcesoria (zawory, złączki, odpowietrzniki, folie oraz taśmy brzegowe)


System ogrzewania podłogowego KELLER

Rura grzewcza

System bazuje na rurach jednorodnych wykonanych z polietylenu PE-RT o znakomitej, podwyższonej odporności termicznej i wysokich właściwościach mechanicznych. Ze względu na wysoką trwałość i elastyczność umożliwia wykonanie każdego rodzaju instalacji ogrzewania podłogowego. Rury są montowane przy użyciu takera, folii wzmocnionej tkaniną polipropylenową, która odpowiada za trwałe przymocowanie spinek. Podczas montażu rury nie gniotą się. Są one dostępne w zwojach o długości sześciuset metrów.
Rura Keller
System grzewczy

Jest to kompletny system zawierający wszystkie elementy potrzebne do montażu sprawnego i ekonomicznego ogrzewania: rury, izolacje, rozdzielacze, szafki instalacyjne, automatykę i narzędzia.
Automatyka

siłowniki elektrotermiczne NC, moduły sterujące z kablem(6-strefowe), termostaty pokojowe, regulatory temperatury - we współpracy z rozdzielaczami pozwala jeszcze dokładniej sterować temperaturą pomieszczeń.
Automatyka Keller

 

 

Zobacz firmy z branży ogrzewanie podłogowe


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Roth, Pipelife, SBS sp. z o.o., Skalar

Zobacz także
Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Planujesz bardziej rozbudowaną instalację, w której musisz połączyć różne... ¬ więcej...

 
Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Grupa SBS nie ustaje w podwyższaniu jakości oferowanych produktów. Świadczy... ¬ więcej...

 
Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Z końcem ubiegłego wieku ogrzewanie podłogowe uważane było za luksus i rozwiązanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet