Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Wentylatory promieniowe - przegląd oferty producentów

aktualizacja: 22-05-2020, 04:50 – artykuł promocyjny


Głównym przeznaczeniem wentylatorów jako maszyn energetycznych jest wymiana gazów uzyskana dzięki wytworzonej różnicy ciśnień. Ze względu na sposób konstrukcji wentylatora rozróżnia się odele osiowe (normalne, śmigłowe, przeciwbieżne) oraz promieniowe (normalne, bębnowe, poprzeczne).

Wentylator promieniowy normalny w budowie przypomina dmuchawę lub sprężarkę promieniową. Energia przekazywana jest do gazu na promieniowym kierunku przepływu. Początkowo napływ jest osiowy i dopiero w komorze wlotowej wirnika przybiera układ promieniowy. Między średnicą wlotową, a wylotową występują różne prędkości obwodowe odpowiedzialne za powstanie efektu odśrodkowego zwiększającego przyrost ciśnienia. NA rynku dostępne są wentylatory promieniowe o różnej wielkości. 

 

Przegląd oferty rynkowej

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE EBMPAPST

 

Wentylator promieniowy z łopatkami do tyłu EBM PAPSTWentylator promieniowy z łopatkami do tyłu w wersji z płytą montażowąWentylator promieniowy z łopatkami do tyłu z wirnikiem typu Radical
   Wentylator promieniowy       Wentylator promieniowy       Wentylator promieniowy   
   z łopatkami do tyłu                z łopatkami do tyłu               z łopatkami do tyłu    
                                                 z płytą montażową             z wirnikiem typu RadiCal  
   

 

Wentylatory promieniowe z łopatkami do tyłu, o średnicy od 133 mm do 900 mm. Silniki jedno lub trójfazowe, dwu, cztero lub sześcio polowe lub EC (elektrycznie komutowany) z płynną regulacją prędkości. Wirnik metalowy lub plastikowy (modele mniejszej średnicy).
Wentylatory promieniowe z łopatkami do tyłu w wersji z płytą montażową i wspornikiem silnika w kształcie pająka, dla średnic od 630 mm do 900 mm w postaci modułowej z płytą zamontowaną na podstawie. Silniki EC (elektrycznie komutowany) z możliwością płynnej regulacji prędkości poprzez wyjście 0-10 V i RS485 MODBUS.
Wentylatory promieniowe z łopatkami do tyłu z nowym wirnikiem typu RadiCal, który w znacznym stopniu obniża hałas wentylatora w porównaniu do standardowego rozwiązania. Silniki jedno, trójfazowe lub elektrycznie komutowany (EC) z płynną regulacją prędkości.

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE METALPLAST

 

Wentylatory promieniowe Metalplast AA i WB

WA i WB

 

Wentylatory promieniowe typu WA i WB przystosowane są do przetłaczania powietrza czystego lub zanieczyszczonego o maksymalnym stężeniu zapylenia do 0,3g/m3 i temperaturze +40ºC. Znajdują zastosowanie w instalacjach wentylacyjnych (nawiewnych lub wywiewnych) w przemyśle, rolnictwie, budownictwie, przemyśle chemicznym, a także w różnych rodzajach obiektów użyteczności publicznej jak: laboratoria, magazyny, szpitale, szkoły, stołówki, baseny, oczyszczalnie ścieków itp. Wentylatory typu WA i WB wykonane są z twardego PVC.

 

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE ROSENBERG

 

Wentylatory promieniowe EPND

  EPND 160-2 RD

 

Wentylator promieniowy EPND 160-2 RD  przystosowany jest do transportowania lekko zabrudzonego powietrza i agresywnych mediów, takich jak np. opary kwasów czy rozpuszczalników. Znajduje on zastosowanie w instalacjach wyciągowych w petrochemiach, zakładach tekstylnych, drukarniach, laboratoriach, pralniach itp. Wentylator może być montowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Przeznaczony jest do pracy ciągłej.

 

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE VENTIA

 

Wentylator promieniowy HAVACO CHYWentylator promieniowy HAVACO CMRHAVACO CLB - Ventia

HAVACO CHY                             HAVACO CMR                   HAVACO CLB 

 

Wentylatory CHY znajdują zastosowanie w procesach technologicznych, w których potrzebna jest niewielka ilość powietrza o wysokim ciśnieniu, takich jak: układy palników gazowych, układy filtracyjne, maszyny drukarskie itp.
Wentylator HAVACO CMR przeznaczony jest do aplikacji, gdzie konieczny jest transport pyłu, trocin, drobnych elementów metalowych lub drewnianych, oraz we wszelakich instalacjach w których potrzebujemy niedużych ilości powietrza przy podwyższonym ciśnieniu statycznym.
Wentylatory CLB zostały zaprojektowane z myślą o instalacjach nadmuchowych  do kotłów C.O., ale równie znakomicie sprawdzają się w instalacjach chłodzenia elementów elektronicznych, instalacjach laboratoryjnych oraz mieszkaniowych.

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE VENTURE INDUSTRIES

 

Wentylatory promieniowe DEM Venture IndustriesPromieniowy wentylator LBB Venture IndustriesPromieniowy wentylator LBB Venture Industries

DEM                                        LBB                                      FSA

 

DEM to wentylator promieniowy, dwustronnie ssący z napędem bezpośrednim, który stosowany jest w centralach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, do chłodzenia szaf sterowniczych, modułów elektrycznych, elementów maszyn, nawiewu w procesach technologicznych, etc.
Promieniowe wentylatory niskociśnieniowe LBB, przeznaczone są do transportu gazów o niskim stopniu zapylenia, maksymalne zapylenie 0,3 g/m3. Znajdują zastosowanie w różnorodnych instalacjach wentylacji mechanicznej, do tłoczenia powietrza w procesach technologicznych, systemach wentylacji, urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych, suszarniach.
Wentylatory serii FSA przeznaczone są do tłoczenia lub wyciągania powietrza w procesach produkcyjnych, systemach wentylacji, w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych, suszarniach. Znajdują zastosowanie w centralach wentylacyjnych.

 

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE ALNOR

 

Alnor Systemy Wentylacji - wentylator promieniowy BORKAAlnor Systemy Wentylacji - wentylator promieniowy ALC

BORKA                                       ALC   


Wentylator promieniowy BORKA ma zastosowanie np w przemyśle włókienniczym, ceramicznym, cementowym itp.
Wentylator promieniowy ALC ma zastosowanie w chłodnictwie, wentylacji i instalacjach ogrzewania, gdzie wymagany jest duży przepływ powietrza przy minimalnym ciśnieniu.

 

Automatyka do wentylatorów

 

Automatyka pozwla na oszczędną pracę urządzeń oraz pozwala na regulację temperatury i obrotyów wentylatora w pomieszczeniu w korelacji z temperaturą na zewnątrz. Istnieje możliwość takiej konfiguracji urządzeń by ich praca była jak najbradziej wydajna i dopasowana do danych warunków.


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: ebm-papst Polska Sp. z o.o., Metalplast, Rosenberg, Venture Industries, Ventia, Alnor Systemy Wentylacji


Zobacz także
Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej...

 
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet