gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura  

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft      

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Domowa stacja uzdatniania wody

aktualizacja: 13-03-2018, 09:17 – artykuł promocyjny


Jakość wody w wielu regionach naszego kraju pozostawia wiele do życzenia. Właścicielom domów jednorodzinnych i działkowych często wydaje się, że podłączenie do lokalnej sieci wodociągowej zepchnie problem uzdatniania wody na zarządców wodociągów, ale niestety nie do końca tak jest. Ponadto, wykopanie własnej studni wcale nie gwarantuje lepszej jakości wody, która - wręcz przeciwnie, zawiera wtedy więcej żelaza i manganu. W takich przypadkach nie wystarcza założenie zwykłego filtra do wody, np. mechanicznego filtra wstępnego na magistrali zaopatrującej dom w wodę. Warto zaopatrzyć się w nieco bardziej specjalistyczne urządzenie do oczyszczania wody.

Aby zacząć oczyszczać, najpierw należy dowiedzieć się, co tak naprawdę należy usunąć z wody. W tym celu najlepiej zwrócić się do lokalnego przedsiębiorstwa wodociągowego albo do laboratorium terenowej stacji sanitarno - epidemiologicznej, które zbadają skład wody pod kątem jej podstawowych parametrów, a więc m. in. twardości, żelaza, manganu, czy bakterii.

 

 

Czy wodę warto zmiękczać?

 

Warto. Dzięki stosowaniu zmiękczonej wody zapobiegamy tworzeniu się osadu, który niszczy sprzęty kuchenne i armaturę. Szkło i sztućce umyte w miękkiej wodzie pięknie błyszczą, a sama woda zyskuje szlachetny i wyjątkowy smak. Zmiękczając wodę, uwolnimy się od osłabionych przez twardą wodę włosów i zablokowanych porów na skórze, a podczas kąpieli zanurzymy się w wannie pełnej piany (w twardej wodzie środki kosmetyczne źle się pienią). Nasze włosy staną się miękkie, a skóra wyraźnie gładsza. Uprane w zmiękczonej wodzie tkaniny są miękkie i dłużej pozostają białe - nie szarzeją od twardej wody, a co za tym idzie - dłużej  wyglądają ładnie.

 

 

Zmiękczanie, odżelazianie i odmanganianie w jednym procesie filtrującym

 

Nadmiernie twardą wodę z przekroczonymi normami zawartości żelaza i manganu można dziś łatwo oczyścić, używając domowej stacji uzdatniania wody serii AQUAPHOR WaterBoss, która kompleksowo i bez wymiany wkładów filtrujących, poradzi sobie z wątpliwej jakości wodą. WaterBoss (model 700 i 900) to samoregenerujące się bakteriostatyczne filtry do wody o właściwościach zmiękczających, odżelaziających i odmanganiających wodę.

 

domowa stacja uzdatniania wody serii AQUAPHR WaterBoss

 

Mogą być stosowane zarówno przy własnym ujęciu wody, jak i do filtrowania wody z miejskich sieci wodociągowych. Usuwają twardość wody, zawarte w wodzie żelazo, mangan oraz zapobiegają tworzeniu się kamienia kotłowego.

domowa stacja uzdatniania wody serii AQUAPHR WaterBoss

 

 

WaterBossy są praktycznie bezobsługowe, mają długa żywotność i dużą niezawodność. Można je łatwo i skutecznie regenerować przy użyciu soli tabletkowanej i wody, bez wymiany wkładów filtrujących.Kontakt w sprawie produktów:

Aquaphor Poland Sp. z o.o.
tel. +48 22 870 24 32
www: aquaphor.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet