System Rosenberg ECFanGrid

Bosch - patron


Zdalne sterowanie ogrzewaniem i aplikacje mobilne

artykuł promocyjny


Bardzo szybki rozwój systemów sterowania i nadzoru instalacjami grzewczymi sprawił, że na dobre zagościły one w naszych domach. Pozwalają użytkownikowi na łatwe nadzorowanie i sterowanie ogrzewaniem domu z dowolnego miejsca. Dużym plusem jest możliwość integracji systemu z serwisem. Co zyskujemy i jak działają tego typu rozwiązania?

fot.: Salus

 

Zdalne sterowanie - jak to działa

 

Większość systemów zdalnego sterowania funkcjonuje w połączeniu platformy internetowej z urządzeniami mobilnymi takimi jak smartfony, tablety i komputery. Z owej platformy mamy dostęp do zaawansowanych  informacji, które mają wpływ na zarządzanie parametrami instalacji.
 

Zdalny nadzór daje możliwość sterowania pracą ogrzewania, nie będąc na miejscu. W praktyce zyskujemy jeszcze jedno - zwiększamy oszczędną pracę instalacji, ponieważ operując nastawami, realnie manipulujemy wymaganą temperaturą w ogrzewanym budynku oraz wody użytkowej. Potrzebny jest nam jedynie dostępne do przeglądarki internetowe, by zmieniać programy czasowe, nastawy temperatur, czy sprawdzić, czy urządzenie aktualnie pracuje.

 

W wielu przypadkach możliwa jest m.in. zdalna konfiguracja i parametryzacja systemu, dostęp do adresów serwisowych, podłączenie dodatkowych czujników, zabezpieczeń czy liczników. Kolejny ważnym aspektem jest proces tworzenie trendów online, które pozwalą analizować pracę układu w dłuższym okresie.
 

Bezprzewodowy panel kontrolny do listwy L-8 - Tech Sterowniki

fot.: TECH STEROWNIKI - bezprzewodowy panel kontrolny do listwy L-8

Tak uzbrojona instalacja nadzorowana jest całą dobę, co oznacza, że w przypadku wystąpienia zakłócenia w pracy naszego urządzenia grzewczego lub gdy wystąpią inne czynniki wpływające na pracę ogrzewania, zostaniemy o tym poinformowani. Automatyczna diagnostyka skraca czas pracy serwisanta obniżając koszty czynności naprawczych i przeglądowych.

fot.: NTS-Energy

 

Aplikacje mobilne (app)

 

Innowacyjne programy dedykowane na mobilne urządzenia komunikacyjne cieszą się coraz większą popularnością. Przeznaczone dla iPhone, iPad lub telefonów komórkowych z Androidem, otwierają niezliczone możliwości zastosowań, ułatwiających życie i zwiększających komfort. Do konfiguracji systemu potrzebny jest regulator przy kotle grzewczym oraz dodatkowe urządzenie komunikacyjne. W zależności od instalacji może występować w wariantach przewodowej lub bezprzewodowej. Wymagany jest także stały dostęp do internetu.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem - aplikacja SALUS Smart Home
Bardzo poręcznym narzędziem jest też aplikacja SALUS Smart Home, która daje możliwość pełnej kontroli nad domem z dowolnego miejsca na świecie tylko przy użyciu smartfona* (z systemem Android, iOS), tabletu* lub komputera*. Dzięki aplikacji można w bardzo prosty sposób ustawić temperaturę w każdym pomieszczeniu osobno oraz skontrolować budynek i znajdujące się w nim urządzenia systemuiT600 Smart Home. Dzięki regułom OneTouch użytkownik może też skonfigurować system na miarę swoich potrzeb, tworząc spersonalizowane polecenia sterujące kilkoma urządzeniami, grupami urządzeń oraz tworząc zależności między nimi. I tak np. możnazaprogramować je na daną porę dnia, dni tygodnia czy też według indywidualnych preferencji. Z pomocą reguł OneTouch dane urządzenie może być włączane lub wyłączane czasowo albo w zależności od innego działania.

 

Zdalne sterowanie ogrzewaniem i aplikacje mobilne - JunkersHomeSterowanie pracą kotła i całego systemu grzewczego przez Internet to rozwiązanie, z którego można swobodnie korzystać w codziennym życiu, dzięki opracowanej przez firmę Junkers aplikacji JunkersHome. Umożliwia ona swobodne ustawianie żądanej temperatury w pomieszczeniach, z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza, pozwala zaprogramować tryb pracy ogrzewania (do wyboru są następujące tryby: automatyczny, dzienny, nocny i ochrona przeciwzamrożeniowa) oraz ustalić nawet sześć różnych programów ogrzewania, które uwzględnią zapotrzebowanie na określony poziom temperatur w poszczególnych porach i dniach tygodnia.

 

Aplikacja eModul Aplikacja eModul do zarządzania ogrzewaniem także przez Internet z poziomu smartfonu. Podstawowy zestaw należy wzbogacić o moduł ST-507 lub WiFi RS, a na telefonie zainstalować aplikację eModul. Dzięki niej można na bieżąco sprawdzać i zmieniać temperaturę oraz inne parametry bez ograniczeń miejsca oraz czasu i zużywać energię tylko wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebna.

 

 

 

Aplikacja DOMINUSAplikacja DOMINUS dedykowana jest do zdalnego zarządzania systemem grzewczym Immergas. Prosta i intuicyjna aplikacja pozwala na elastyczne dopasowanie ogrzewania do indywidualnego rytmu dnia czy nagłej zmiany planów. Użytkownik może dowolnie modyfikować temperaturę w mieszkaniu czy domu, w każdej chwili i z dowolnego miejsca na świecie. Taki rodzaj sterowania instalacją grzewczą poprawia jej wydajność i ekonomiczność, dzięki czemu jest energooszczędnym rozwiązaniem przyjaznym środowisku.

 

 

DD Home Control DD Home Control to aplikacja do zdalnego sterowania kotłami lub kaskadami kotłów wyposażonych w regulację Diematic marki De Dietrich. Obsługiwana przez urządzenia z systemem Android. Możliwość samodzielnego montażu modemu przewodowego lub bezprzewodowego. Jej zadaniem jest zdalna zmiana podstawowych ustawień kotła.

 

 

Aplikacja Daikin Online Control HeatingAplikacja Daikin Online Control Heating pozwala użytkownikom kontrolować i monitorować status systemu grzewczego z dowolnego miejsca, a także planować harmonogramy pracy. Sterowanie 24h/dobę to wygodne, bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie, idealne do nowoczesnych systemów grzewczych.

 

Z każdego miejsca można łatwo kontrolować i sterować instalacją ogrzewania. Za pomocą telefonu komórkowego lub przeglądarki internetowej mamy stały dostęp do naszego domowego układu grzewczego.

 

Przeczytaj również:


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: TECH STEROWNIKI, Daikin, De Dietrich, Junkers, Salus, Immergas, NTS-Energy


Zobacz także
Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Efektywne ogrzewanie domów stanowi wyzwanie dla każdego inwestora. Priorytetem... ¬ więcej...
 
Regulator temperatury ONE - oszczędny i nowoczesny

Regulator temperatury ONE - oszczędny i nowoczesny

Regulator temperatury ONE jest dostępny w wersji bateryjnej oraz zasilanej napięciowo... ¬ więcej...
 
Kocioł na drewno - nowoczesne piece 5 klasy zasilane drewnem zgodne z Ekoprojektem

Kocioł na drewno - nowoczesne piece 5 klasy zasilane drewnem zgodne z Ekoprojektem

Palenie paliwami stałymi to gorący temat, a wybór kotła jeszcze nigdy nie był... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook