gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Modernizacja c.o.w mieszkaniu - jaki kocioł wybrać

aktualizacja: 10-05-2017, 09:49 – artykuł promocyjny


W okresie wakacji, oprócz wypoczynku, wiele osób decyduje się na generalny remont swojego mieszkania podczas którego, oprócz modernizacji kuchni czy łazienki, często modernizowane jest ogrzewanie. Kocioł dwufunkcyjny, który aktualnie wisi w kuchni jest już przestarzały, zużywa dużo gazu i wymaga regularnych napraw. Szeroka oferta rynkowa stawia nas przed pytaniem: „Jaki kocioł wybrać?”. Oto kilka wskazówek.

 

Wiszący kocioł dwufunkcyjny kondensacyjny VICTRIX 26 2I Immergas

 

Poza niewielkimi wymiarami jakie ma mieć nasza kotłownia, o wyborze kotła głównie decyduje zużycie gazu. Dziś, kiedy ceny paliw nieustająco rosną, należy przede wszystkim myśleć o kotłach kondensacyjnych. Przy odpowiednio wykonanej instalacji CO kotły tego typu są w stanie zaoszczędzić nawet 30% paliwa w skali rocznej. Drugą ważną cechą jest jaką powinien wyróżniać się kocioł to szeroki zakres pracy. W nowoczesnym budownictwie często ilość ciepła, potrzebna do ogrzewania mieszkania, jest niewspółmiernie mała w stosunku do zapotrzebowania na ciepło do produkcji CWU. Dlatego oprócz mocy maksymalnej kotła, należy zwrócić uwagę na jego moc minimalną. Niska moc minimalna będzie zapewniała optymalne wykorzystanie gazu w okresach, kiedy zapotrzebowanie ciepła na potrzeby CO nie jest najwyższe, a kocioł z łatwością „dopasuje się” do aktualnego zapotrzebowania.

 

 

Dwufunkcyjne kotły kondensacyjne Immergas

 

Ofertę dwufunkcyjnych kotłów kondensacyjnych marki Immergas można podzielić na dwie podstawowe linie:

 

  • linia VICTRIX 2 - kompaktowe kotły wiszące dla użytkowników poszukujących sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań
     
  • linia SUPERIOR TOP - kotły wiszące z zaawansowaną elektroniką pozwalającą na optymalne dostosowanie pracy kotła do indywidualnych potrzeb

Wiszący kocioł kondensacyjny z serii Seria VICTRIX 2 Immergas
Victrix 2 - seria dwufunkcyjnych przepływowych, kondensacyjnych kotłów
wiszących o bardzo małych gabarytach.

 

VICTRIX 2 - kocioł dwufunkcyjny przygotowujący ciepłą wodę do celów użytkowych w sposób przepływowy. Cechą charakterystyczną tego kotła są jego wymiary. Kocioł o mocy 26 kW, koniecznej do przygotowywania odpowiedniej ilości wody, jest mniejszy od tradycyjnej szafki kuchennej, jeśli jednak zauważymy, że jego głębokość to zaledwie 25 cm, to okaże się że kocioł może być zamontowany praktycznie w każdej kuchni, czy nawet niewielkiej łazience. Konstrukcja wymiennika wykonanego ze stali INOX, oprócz wpływu na niezawodność i doskonałe parametry funkcjonowania, znacząco zwiększają jego żywotność. Victrix V2 cechuje się niespotykana na rynku modulacją osiągając moc minimalna 3,0 kW. Zastosowanie zintegrowanej grupy hydraulicznej z elektrycznym zaworem trójdrożnym zapewnia użytkownikom szybką produkcję ciepłej wody, a powiększona powierzchnia wymiany ciepła wymiennika wtórnego, wykonanego ze stali kwasoodpornej INOX gwarantuje wystarczającą jej ilość.

Victrix Superior TOP - kocioł dwufunkcyjny przepływowy Immergas
Victrix Superior TOP - kocioł dwufunkcyjny przepływowy gwarantujący dużą oszczędność w zużyciu gazu, charakteryzujący się szerokim zakresem modulacji od 3kW oraz systemem Aqua Celeris®pozwalającym na szybkie przygotowanie wody o oczekiwanej temperaturze


VICTRIX SUPERIOR TOP
- zaawansowane technologicznie dwufunkcyjne, przepływowe kotły gazowe, gwarantujące szeroką gamę korzyści dla użytkowników. Kocioł ten również cechuje się małymi wymiarami i niespotykana na rynku modulacją. Seria Victrix Superior TOP to niska emisja szkodliwych substancji dzięki specjalnemu systemowi redukującemu emisje CO i NOX. Według klasyfikacji Unii Europejskiej EN 297 rodzina Victrix Superior TOP została zakwalifikowana do 5 klasy najbardziej ekologicznych urządzeń. Wszystkie te czynniki sprawiają, że kotły Victrix Superior TOP to rozwiązania idealnie dopasowane do mieszkań oraz niedużych domów jednorodzinnych. Linia ta charakteryzuje się eleganckim panelem kontrolnym, pozwalającym na intuicyjne nastawianie i odczytywanie parametrów pracy kotła. W urządzeniach zastosowano opatentowany przez Immergas unikalny system Aqua Celeris gwarantujący praktycznie natychmiastowy dostęp do wody o oczekiwanej temperaturze. Dodatkowymi elementami wspomagającymi produkcję ciepłej wody jest bardzo dokładna kontrola temperatury za pomocą dwóch sond NTC oraz automatycznej regulacji przepływu utrzymującej pobór ciepłej wody o żądanej temperaturze na maksymalnym możliwym poziomie.

Nowoczesna elektronika wykorzystana w kotłach Victrix umożliwia ich współpracę z cyfrowymi sterownikami z serii CARV2, które w oparciu o pomiar temperatury zewnętrznej pozwalają na dokładne kontrolowanie temperatury pomieszczenia. Takie rozwiązanie zwiększa komfort użytkowania oraz w znacznym stopniu wpływa na ekonomikę pracy urządzenia. Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, iż kotły te to rozwiązania idealnie dopasowane do mieszkań oraz niedużych domów jednorodzinnych.


Więcej informacji na www.immergas.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet