Oświetlenie światłowodowe wnętrz i budynków

aktualizacja: 24-12-2020, 06:37 – artykuł promocyjny


Zastosowanie światłowodu pozwala łatwo i efektywnie rozwiązywać setki technicznych problemów, powstających przy opracowaniu świetlnych projektów, a w wielu wypadkach jest jedynym możliwym rozwiązaniem.

Oprócz fantastycznych świetlnych efektów przyciąga ekonomiczność tego systemu. System oświetlenia światłowodowego sprawdza się i w tych wypadkach, kiedy oświetlenie znajduje się w trudno dostępnych miejscach (podświetlenie kopuł, wysokich sufitów). Oświetlenie możemy stosować wraz z nietłukącymi i tanimi materiałami wykańczającymi (końcówki akrylowe) jak również z zakończeniami kryształowymi przez długi czas.

 

APM MORKOM - oświetlenie światłowodoweAPM MORKOM - oświetlenie światłowodowe

 

Mimo ogromnej różnorodności materiałów dekoracyjnych do wykończenia budynków i wnętrz, jest jednym z lepszych rozwiązań świetlnych. Systemy oświetleń światłowodowych pozwalają dosłownie zawiązać światło w węzeł, łącząc giętkość systemów z kolorowymi efektami neonu, efektownie podświetlić najtrudniejsze szczegóły wnętrza, zmienić sufit w gwieździste niebo, zaprojektować każdy napis, emblemat, logo mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. I to tylko mała część ich możliwości! Systemy światłowodowe pozwalają rozwiązywać każde artystyczne i techniczne zadania dekoracyjnego oświetlenia z dużą prostotą, efektywnością i pewnością przy porównywalnie niewysokich nakładach i minimalnej obsłudze.

 

APM MORKOM - oświetlenie światłowodoweAPM MORKOM - oświetlenie - oprawa sufitowa

 

Podstawowym elementem systemów światłwodowych zapewniającym niepowtarzalne właściwości, jest giętki światłowód (kabel optyczny). W zależności od typu pozwala on kierować światło w dany punkt (kabel czołowej fluorescencji) lub równomiernie rozdzielać światło po całej długości kabla (kabel bocznej fluorescencji). Dodatkowe możliwości gwarantuje szeroka skala zakończeń świetlnych (od krajobrazów i podwodnych punktów świetlnych do kryształowych zakończeń świetlnych znanej na całym świecie renomowanej firmy Swarovski). Źródło światła (generator) może być poza obrębem oświetlanego pomieszczenia, co powoduje zmniejszenie do minimum zagrożeniem elektrycznym i pożarowym. Lokalizacja źródła światła możliwa jest w każdym wygodnym dla obsługi miejscu, przy czym cała pozostała część systemu jest praktycznie bezobsługowa.

W światłowodzie nie występuje prąd elektryczny, tzn. w miejscu fluorescencji jest nieobecny.
W światłowodzie nie występują promienie ultrafioletowe, które niekorzystnie wpływają na większość materiałów.

 

żyrandole światłowodowe - APM Morkom

 

 

Mocne strony oświetlenia światłowodowego:

 

 • Światłowód nie przewodzi promieni cieplnych - nie ważne jak mocne światło przewodzi zawsze jest chłodny.
 • Światłowód posiada zdolność przesyłania dużych potoków świetlnych przy minimalnej średnicy kabla lub nici, co pozwala oświetlać tereny, które wcześniej były skomplikowane do oświetlenia i potrzebowały użycia dużych nakładów.
 • System Fibre Optics pozwala łatwo kontrolować zmianę koloru lub efektu świetlnego.
 • Możliwość uzyskania wyjątkowo równomiernego oświetlenia.
 • Możliwość rozmieszczenia zakończeń świetlnych w trudno dostępnych miejscach.
 • Niewielki rozmiar zakończeń świetlnych , przy mocnym źródle światła daje nieograniczone możliwości dla wzornictwa świetlnego.
 • Mały pobór energii (jedno źródło o mocy 150 W oświetli do 200m kabla).


Możliwość wykorzystania dwóch typów fluorescencji: światłowodu czołowego i bocznego z jednego źródła świata.

 

Oświetlenie dekoracyjne - żyrandol światłowodowyAPM MORKOM - lampa sufitowa

 

Zmiana koloru światłowodu (do kilku milionów barw) z zastosowaniem systemów RGB.

Czas eksploatacji światłowodu - powyżej 10 lat z lampami lub diodami stosowanymi w generatorach od 6 000 do 100 000 godzin!

Rozetki świetlne można stosować z nietłukących się i niedrogich materiałów (akryl), które służyć mogą niezmiernie długi czas, tworząc niezastąpione elementy w systemach Fibre Optics przy oświetleniu dworców, przejść, stadionów itd.

 

 

KOLOROTERAPIA - oświetlenie światłowodowe

 

Światłowody znalazły szerokie zastosowanie w grotach solnych, sypialniach, pokojach dziennych, restauracjach, salach konferencyjnych oraz w gabinetach zajmujących się koloroterapią. Dzięki efektowi zmiany kolorów oraz możliwości zatrzymania dowolnego koloru możemy oddziaływać na psychikę i wywoływać reakcje fizyczne, które mogą łagodzić lub usunąć nasze dolegliwości.

 

APM MORKOM - oświetlenie światłowodoweAPM MORKOM - oświetlenie światłowodowe, Gwiezdny Pył

 

Poprzez zmianę kolorów możemy osiągnąć równowagę oraz harmonię w naszym organizmie.Leczenie kolorami to uzyskiwanie właściwych proporcji pomiędzy kolorami jakie powinny być zachowane w naszym organizmie.
 

 • Kolor czerwony - jest to kolor najbardziej ogrzewający, pobudzający. Działając na sferę psychiczną - kolor czerwony wzmacnia wolę i odwagę, pomaga człowiekowi pokonać depresje i melancholię.
 • Kolor żółty - wzmacnia, usprawnia umysł oraz układ nerwowy. Wpływa bardzo korzystnie na pracę mózgu, przez co poprawia procesy logicznego myślenia.
 • Kolor biały - działa ogólnie harmonizując, tonując oraz zapewniając równowagę w organizmie.
 • Kolor niebieski - jest kolorem ochładzającym, mającym silne właściwości uspokajające.
 • Kolor zielony - silnie działa na psychikę, ośrodki nerwowe i powoduje wzmożenie koncentracji, ułatwiając percepcję zmysłom. Jest kolorem przyrody, uspokajającym, wprowadzającym harmonię do umysłu.
 • Kolor fioletowy - jest kolorem zimnym. Zmniejsza nerwowość, jest pomocny w leczeniu chorób psychicznych, usprawnia umysł, uśmierza ból, koi nerwy.


Dzięki generatorowi ze zmianą kolorów możemy w dowolny sposób zmieniać barwę światła i kreować otaczającą przestrzeń korzystając z leczniczego działania koloroterapii.

 Zobacz także
Jak wykorzystać linie światła we wnętrzu - profile LED z linii Astro

Jak wykorzystać linie światła we wnętrzu - profile LED z linii Astro

Coraz więcej osób postanawia wykorzystać oświetlenie LED w domu. Prym wiodą... ¬ więcej...

 
Lumeny i co dalej? Jak dobrać moc źródła światła do wnętrza?

Lumeny i co dalej? Jak dobrać moc źródła światła do wnętrza?

W czasach gdy coraz bardziej odpowiedzialnie podchodzimy do zagadnień związanych... ¬ więcej...

 
Mini generatory i efekty świetlne w samochodzie

Mini generatory i efekty świetlne w samochodzie

Oświetlenie to element wystroju, który potrafi całkowicie odmienić wnętrze... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet