www.centrumklima.pl


Nowoczesna linia technologiczna FORVENT

aktualizacja: 26-06-2017, 08:18 – artykuł promocyjny


Podstawą prawidłowej wymiany powietrza w każdym budynku jest instalacja wentylacyjna, której skuteczność uzależniona jest od właściwego doprowadzenia świeżego powietrza, zagwarantowania odpowiedniego przepływu pomiędzy pomieszczeniami i skutecznego usunięcia zanieczyszczonego powietrza.

Nowoczesna linia technologiczna FORVENT zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie produkcji stalowych elementów wentylacyjnych. Oferta produktowa jest bardzo szeroka co sprzyja kompleksowej realizacji zamówienia.

 

 

Oferta Forvent

 

W ofercie Forvent znajdują się:

 • Kanały i kształtki kołowe
  (rury spiralne; kolana; trójniki i czwórniki; redukcje; nyple; mufy; króćce; odsadzki; zaślepki)
 • Przewody elastyczne
  (elastyczne typu Alu i Sono; półelastyczne typu Flex)
 • Kanały i kształtki prostokątne
  (kanały; kolana i łuki; redukcje, dyfuzory; trójniki, czwórniki)
 • Akcesoria wentylacyjne
  (czerpnie i wyrzutnie dachowe; przepustnice wentylacyjne; króćce elastyczne; tłumiki; podstawy dachowe)
 • Filtry powietrza, klapy rewizyjne oraz systemy montażowe

 

Iglotech - ForventIglotech - kształtki Forvent

 

Produkowane elementy instalacji wentylacyjnej FORVENT są najwyższej jakości. Spełniają wymagania Polskich Norm oraz posiadają Atest Higieniczny PZH. 

Rury spiralne produkowane w zakresie od 80 mm do 1250 mm dają ogromne możliwości projektowe. Wykonane są z taśmy ocynkowanej DX51, I gatunek w klasie ocynku Z275 (zgodnie z Polską Normą) w standardowej długości 3m.

W celu zwiększenia sztywności i wytrzymałości na podciśnienie, w rurach od średnicy 250 mm stosuje się zewnętrzne przetłoczenie. Natomiast w rurach od średnicy 500mm przetłoczenie jest podwójne.  

Oczywiście istnieje możliwość wykonania rury pod indywidualne zamówienie Klienta (z innego materiału lub w innej długości).

Kształtki kołowe, jak również przewody i kształtki prostokątne produkowane są z blachy ocynkowanej DX51. Gwarancją jest zastosowanie  blachy I gatunku w klasie ocynku Z275.  

Kształtki kołowe produkowane w zakresie średnic 80 mm do 1250 mm można wykonać z innego materiału: kwasoodpornego bądź z aluminium.

 

 

Park maszynowy linii Forvent

 

Park maszynowy linii Forvent jest jednym z niewielu, który posiada niezwykle precyzyjne maszyny najwyższej klasy. Należą do nich:

 • maszyna do produkcji kanałów wentylacyjnych firmy Wammes. Jest to jedna z niewielu maszyn na rynku polskim, które produkują kanał wentylacyjny już z wywiniętą ramką. Maszyna zapewnia wyższą klasę szczelności kanałów oraz znacznie skraca czas produkcji.
   
 • maszyna do produkcji rur spiralnych firmy TORMEC typ TUBO- S. Niezwykła, szwajcarska precyzja wykonania maszyny sprawia, że produkt końcowy wyprodukowany jest z bardzo dużą dokładnością i starannością.
   
 • maszyna do produkcji kształtek kołowych renomowanej firmy SPIRO INTERNATIONAL SA. Maszyna zapewnia dokładne cięcie kształtek z wysoką powtarzalnością, brak utwardzonych krawędzi oraz idealnie gładkie krawędzie. Zakres produkowanych średnic od 200 do 1250mm.
   
 • prasa krawędziowa TrueBend Trumpf 3120 wyposażona została w sensorowy przyrząd do pomiaru kąta gięcia ACB oraz sterowanie numeryczne co gwarantuje precyzyjny kąt gięcia. Zastosowana technika sensorowa jest technologią opracowaną i opatentowaną przez firmę Trumpf. Maksymalna grubość giętych elementów wynosi 4mm, natomiast siła docisku jest równa 1200 kN. Dokładność maszyny wskazują parametry Oś Y  +/- 0,01mm, Oś X  +/- 0,05mm, Oś R  +/- 0,1 mm.
   
 • maszyna AUTO FOLD 516 służy do produkcji kanałów prostokątnych o szer. 1500mm z blachy o grubości do 1,6mm.
   
 • wycinarka plazmowa CNC STIG1500 firmy Stigal przeznaczona jest do kształtowego wycinania elementów z arkusza blachy z zastosowaniem technologii plazmowej. Max grubość ciętej stali wynosi 8mm. Dokładność pozycjonowania 0,05mm.

 

Iglotech - park maszynowy ForventIglotech - park maszynowy Forvent

Iglotech - park maszynowy Forvent

 

Inwestycja w nowoczesny park maszynowy umożliwia wyprodukowanie całego asortymentu niezbędnego do zmontowania kompletnej instalacji wentylacyjnej. Sprzyja to szybkiej realizacji zamówienia oraz całkowitej kontroli nad jakością wykonanych produktów.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Iglotech sp. z o.o.
tel. (55) 645 73 00
www: www.iglotech.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet