gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Pompy ciepła dla domów

aktualizacja: 01-10-2021, 11:24 – artykuł promocyjny


Pompy ciepła są nowoczesnymi i ekologicznymi urządzeniami służącymi do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Ich mechanizm działania bazuje na sprawdzonej metodzie odzyskiwania ciepła. Pompa ciepła stanowi tanie rozwiązanie układu ogrzewania - a wykorzystywanie ciepła ze źródła powietrznego jest uznawane za technologię odnawialnego źródła ciepła.

Jak działa pompa ciepła

 

Jak działa pompa ciepła

 

Daikin - jak działa pompa ciepłaPompa ciepła stanowi integralną część systemu klimatyzacji, przenosząc ciepło z jednego do drugiego środowiska za pośrednictwem czynnika chłodniczego. W przypadku trybu chłodzenia, działanie pompy ciepła polega na przenoszeniu ciepła z pomieszczenia lub przestrzeni wewnętrznej do powietrza zewnętrznego, co powoduje chłodzenie przestrzeni wewnętrznej. I odwrotnie, pompy ciepła mogą wydobywać utajone ciepło z powietrza zewnętrznego (nawet wtedy, gdy jego temperatura jest niższa od -20°C) i pompować je do wnętrza w celu ogrzewania przestrzeni wewnętrznych.

 

 

Sprawność pomp ciepła

 

Sprawność pomp ciepła wynosi około 300%. Oznacza to, że dla każdej jednostki energii zużytej przez pompę ciepła podczas pracy generowane są trzy lub więcej jednostek ciepła wykorzystywanych w budynku.

Ponieważ pompy ciepła działają na zasadzie wydobywania dostępnego ciepła z powietrza zewnętrznego, są one znacznie bardziej efektywne aniżeli najbardziej efektywne systemy ogrzewania działające w oparciu o paliwa kopalne. Pompy ciepła wyposażone w układy sterowania inwerterowego firmy Daikin wykazują szczególną efektywność we wszelkiego rodzaju układach ogrzewania przestrzeni wewnętrznych.

Stosowanie zintegrowanych rozwiązań z pompami ciepła zarówno w układach chłodzenia, jak i ogrzewania budynków może również oznaczać niższe początkowe nakłady inwestycyjne, a także uproszczenie procedur eksploatacji i konserwacji.    

Pompa ciepła Daikin Altherma 3

Pompa ciepła Daikin Altherma 3

 

Sterowanie 24h/dobę, gdziekolwiek jesteś

 

Aplikacja Daikin Online Control Heating pozwala użytkownikom kontrolować i monitorować status ich systemu grzewczego z dowolnego miejsca, a także planować harmonogramy pracy.

 

 

Pompy ciepła Daikin dla domów    

 

Daikin Altherma to seria rozwiązań systemów ogrzewania domów. Dostępne są opcje wysokotemperaturowe oraz niskotemperaturowe, dostosowane do wszelkiego rodzaju domów - nowych i starych, dużych i małych. Niskotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma jest innowacyjnym rozwiązaniem, którego zadaniem jest najlepsze sterowanie klimatem. Nadający się idealnie do remontowanych lub nowych domów, niskotemperaturowy system Daikin Altherma typu split można elastycznie skonfigurować z układem ogrzewania podłogowego, grzejnikami niskotemperaturowymi oraz klimakonwektorami. Wysokotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma przeznaczona jest dla domów już istniejących, do współpracy z grzejnikami wysokotemperaturowymi.

 

Daikin - wysokotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma

 

Obecnie, seria Altherma Flex Type oferuje unikalne, nowe rozwiązanie z pompami ciepła, przeznaczone dla apartamentowców oraz bloków mieszkalnych, które zapewnia ogrzewanie, ciepłą wodę użytkową w dużych ilościach i chłodzenie dzięki wysoko wydajnej pompie ciepła typu powietrze-woda.

Znajdź dystrybutora Daikin w swojej okolicy


 

Kontakt w sprawie produktów:

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
tel. (22) 319 90 00
www: www.daikin.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet