gorące tematy


tagi


partnerzy w dziale

   Werit

Ferdom

logotyp Faneco
PipelifeEko-Bio

logo sfa

logo armacell


Ferro
Grupa Armatura
   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

polecamy

Oczyszczanie wody za pomocą odwróconej osmozy

artykuł promocyjny


Oczyszczanie wody przy użyciu filtrów odwróconej osmozy pozwala osiągnąć krystalicznie czystą wodę, która nadaj się bezpośrednio do spożycia. Jednym z najtańszym w eksploatacji, a zarazem najskuteczniejszym z filtrów odwróconej osmozy, oferowanym na polsim rynku, jest AQUAPHOR Morion.

 

Aquaphor -filtr odwróconej osmozy Morion, czysta woda

 

 

Na czym polega filtracja wody metodą odwróconej osmozy?

 

Odwrócona osmoza to metoda filtracji polegająca na przepływie pod ciśnieniem wody przez specjalną membranę, przepuszczającą cząsteczki wody i całkowicie zatrzymującą rozpuszczone w niej zanieczyszczenia. Zastosowanie takiego sposobu uzdatniania wody  sprawia, że filtr zarówno zmiękcza wodę, jak i usuwa z niej wszystkie szkodliwe substancje i związki chemiczne.

Warto o tym pamiętać, gdyż docierająca do naszych domów i mieszkań woda wodociągowa często zawiera nie tylko nadmiar aktywnego chloru, czy metali ciężkich, ale także wiele innych zanieczyszczeń, powstających np. podczas przepływania przez stare, zardzewiałe rury. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale bardzo często pijemy wodę z przekroczonymi normami azotanów i substancji ropopochodnych, a jest to bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

 

Aquaphor -filtr odwróconej osmozy Morion, czysta woda

 

 

Filtr AQUAPHOR Morion M z mineralizatorem

 

W filtrze odwróconej osmozy AQUAPHOR Morion M z mineralizatorem jako ostatni moduł zastosowany został wkład mineralizujący. Jest to wkład, wewnątrz którego poza aktywnym węglem znajduje się także naturalne złoże dolomitowe. Podczas kontaktu wody z dolomitem, do wody przenikają jony wapnia, magnezu, sodu i potasu.

Po oczyszczeniu wody za pomocą filtra AQUAPHOR Morion M stężenie jonów wapnia i magnezu w wodzie  wynosi od 10 do 25 mg/l. Spożywanie takiej wody jest korzystne dla naszego organizmu i wspomaga autoregulację procesów fizjologicznych. Osiągany dzięki Morionowi M poziom mineralizacji jest taki sam jak skład mineralny wody płynącej w górskich potokach, na brzegach których żyją długowieczni ludzie, cieszący się doskonałym zdrowiem.

Aby osiągnąć pożądany poziom mineralizacji woda w filtrze AQUAPHOR Morion M, inaczej niż w innych filtrach odwróconej osmozy, przepływa przez mineralizator aż dwukrotnie. Pierwszy raz, kiedy oczyszczona przez membrana spływa do zbiornika kumulacyjnego, a następnie w momencie przepływania ze zbiornika do kranu. Jest to tzw. „Obieg Moriona”. Dzięki niej udaje się osiągnąć maksymalnie wydłużony kontakt wody z dolomitem.
W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów działania filtra, wkład mineralizujący należy wymieniać 1 raz w roku.

AQUAPHOR Morion doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Ten wygodny i łatwy w obsłudze filtr jest na tyle mały i kompaktowy, że bez problemu mieści się w każdej szafce pod zlewozmywakiem. Wysokiej jakości elegancka bateria, przeznaczona specjalnie do czystej wody, dodaje kuchni nowoczesności i powabu.

Warto też zaznaczyć, że Morion zapewnia dwa razy niższy koszt eksploatacji niż tradycyjne filtry odwróconej osmozy, a koszt filtra z pełnym zestawem podłączeniowym wynosi ok. 1300 zł.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Aquaphor Poland Sp. z o.o.
tel. +48 22 870 24 32
www: aquaphor.pl
mail: marketing@aquaphor.pl


Zobacz także
Inwestycja, która pozwala zaoszczędzić pieniądze

Inwestycja, która pozwala zaoszczędzić pieniądze

Koszty życia niestety stale rosną i nie mamy na to żadnego wpływu. Możemy jednak... ¬ więcej...
 
Komfort filtrowanej wody prosto z kranu

Komfort filtrowanej wody prosto z kranu

Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, by urządzić kuchnię z wykorzystaniem... ¬ więcej...
 
Wodostacja. Nowy wymiar nawodnienia od Dafi

Wodostacja. Nowy wymiar nawodnienia od Dafi

Polski lider butelek i dzbanków filtrujących do wody kranowej Dafi zaprezentował... ¬ więcej...
 

All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


Facebook