gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

Cedor

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Oczyszczanie wody za pomocą odwróconej osmozy

aktualizacja: 24-05-2017, 10:56 – artykuł promocyjny


Oczyszczanie wody przy użyciu filtrów odwróconej osmozy pozwala osiągnąć krystalicznie czystą wodę, która nadaj się bezpośrednio do spożycia. Jednym z najtańszym w eksploatacji, a zarazem najskuteczniejszym z filtrów odwróconej osmozy, oferowanym na polsim rynku, jest AQUAPHOR Morion.

 

Aquaphor -filtr odwróconej osmozy Morion, czysta woda

 

 

Na czym polega filtracja wody metodą odwróconej osmozy?

 

Odwrócona osmoza to metoda filtracji polegająca na przepływie pod ciśnieniem wody przez specjalną membranę, przepuszczającą cząsteczki wody i całkowicie zatrzymującą rozpuszczone w niej zanieczyszczenia. Zastosowanie takiego sposobu uzdatniania wody  sprawia, że filtr zarówno zmiękcza wodę, jak i usuwa z niej wszystkie szkodliwe substancje i związki chemiczne.

Warto o tym pamiętać, gdyż docierająca do naszych domów i mieszkań woda wodociągowa często zawiera nie tylko nadmiar aktywnego chloru, czy metali ciężkich, ale także wiele innych zanieczyszczeń, powstających np. podczas przepływania przez stare, zardzewiałe rury. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale bardzo często pijemy wodę z przekroczonymi normami azotanów i substancji ropopochodnych, a jest to bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

 

Aquaphor -filtr odwróconej osmozy Morion, czysta woda

 

 

Filtr AQUAPHOR Morion M z mineralizatorem

 

W filtrze odwróconej osmozy AQUAPHOR Morion M z mineralizatorem jako ostatni moduł zastosowany został wkład mineralizujący. Jest to wkład, wewnątrz którego poza aktywnym węglem znajduje się także naturalne złoże dolomitowe. Podczas kontaktu wody z dolomitem, do wody przenikają jony wapnia, magnezu, sodu i potasu.

Po oczyszczeniu wody za pomocą filtra AQUAPHOR Morion M stężenie jonów wapnia i magnezu w wodzie  wynosi od 10 do 25 mg/l. Spożywanie takiej wody jest korzystne dla naszego organizmu i wspomaga autoregulację procesów fizjologicznych. Osiągany dzięki Morionowi M poziom mineralizacji jest taki sam jak skład mineralny wody płynącej w górskich potokach, na brzegach których żyją długowieczni ludzie, cieszący się doskonałym zdrowiem.

Aby osiągnąć pożądany poziom mineralizacji woda w filtrze AQUAPHOR Morion M, inaczej niż w innych filtrach odwróconej osmozy, przepływa przez mineralizator aż dwukrotnie. Pierwszy raz, kiedy oczyszczona przez membrana spływa do zbiornika kumulacyjnego, a następnie w momencie przepływania ze zbiornika do kranu. Jest to tzw. „Obieg Moriona”. Dzięki niej udaje się osiągnąć maksymalnie wydłużony kontakt wody z dolomitem.
W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów działania filtra, wkład mineralizujący należy wymieniać 1 raz w roku.

AQUAPHOR Morion doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Ten wygodny i łatwy w obsłudze filtr jest na tyle mały i kompaktowy, że bez problemu mieści się w każdej szafce pod zlewozmywakiem. Wysokiej jakości elegancka bateria, przeznaczona specjalnie do czystej wody, dodaje kuchni nowoczesności i powabu.

Warto też zaznaczyć, że Morion zapewnia dwa razy niższy koszt eksploatacji niż tradycyjne filtry odwróconej osmozy, a koszt filtra z pełnym zestawem podłączeniowym wynosi ok. 1300 zł.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Aquaphor Poland Sp. z o.o.
tel. +48 22 870 24 32
www: aquaphor.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni jest wiodącym producenta ciepła... ¬ więcej...

 
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet