www.centrumklima.pl


Praktycznie darmowa klimatyzacja - GWC GROUND-THERM i VENTIFLEX

aktualizacja: 08-12-2017, 11:07 – artykuł promocyjny


Skuteczną alternatywę dla tradycyjnych klimatyzatorów stanowi układ gruntowego wymiennika ciepła Ground-Therm GWC wraz z mechaniczną wentylacją opartą na systemie elastycznych kanałów VENTIFLEX, który wykorzystuje energię zgromadzoną w gruncie i dostarcza ją do naszego domu, biura, hali czy innego obiektu, zapewniając komfortowy i zdrowy klimat do wypoczynku i pracy. W zimie, ciepło z gruntu można wykorzystać do podgrzania powietrza dostarczanego do domu. Stanowi to dodatkowe, stabilne źródło oszczędności.

 

 

Źródło odnawialnej energii

 

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że w gruncie, tuż pod naszymi stopami znajduje się praktycznie niewyczerpane źródło energii. System GROUND-Therm pozwala ją wykorzystać i dostarczyć do naszego domu, biura, hali czy innego obiektu.

 

Jak działa GWC w lecie

 

 

Jak działa GWC w zimie

 

 

Komfort mieszkania - zdrowy klimat

 

Dobrze wietrzone wnętrze budynku to podstawa jego dobrego klimatu. Takiego komfortu jaki daje system GWC GROUND-THERM + VENTIFLEX nie zapewni żaden tradycyjny klimatyzator. Powietrze wychodzące z gruntowego wymiennika ciepła latem nie jest przesuszone jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych klimatyzatorów. Takie powietrze, rozprowadzone po wnętrzu budynku systemem VENTIFLEX tworzy w nim komfortowy klimat, przyjemny do pracy i do wypoczynku.

 

Ground-Therm - system GWC GROUND-THERM + VENTIFLEX

 

Dodatkową zaletą jest to, że po przejściu przez filtr wstępny, powietrze jest pozbawione wszelkich insektów. Zimą gruntowy wymiennika ciepła w połączeniu z systemem rekuperacji, pozwala zapewnić stały dopływ świeżego powietrza, praktycznie bez strat na jego ogrzewanie. Zastosowana w systemach GWC GROUND-THERM oraz VENTIFLEX unikalna warstwa bakteriobójczo-grzybobójcza, na bazie mikrosrebra, gwarantuje wysoką higienę powietrza wprowadzonego do budynku oraz eliminuje powstawanie stęchlizny i przykrych zapachów.

 

Ground-Therm - system GWC GROUND-THERM + VENTIFLEX

 

Praktycznie darmowa klimatyzacja

 

Gruntowy wymiennik ciepła może zastąpić klimatyzator dla całego budynku. Warunkiem jest wybudowanie budynku jako niskoenergetycznego oraz odcięcie nadmiaru słońca ogrzewającego budynek latem. Gruntowy wymiennik ciepła w wersji rurowej może zapewnić schłodzenie powietrza wchodzącego do budynku z +35 do nawet + 18 stopni Celsiusza!

 

 

Realne oszczędności

 

Zastosowanie gruntowego wymiennika ciepła może obniżyć nawet o 30% koszty ogrzewania budynku zimą, a niemal całkowicie wyeliminować koszt chłodzenia latem. Dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych, jak również biurowców, hal produkcyjnych lub magazynowych. Przy wykorzystaniu GWC do podgrzewania powietrza w zimie i schładzania latem, jego koszt zwraca się po 3-5 latach

Ground-Therm - system GWC GROUND-THERM + VENTIFLEX

 


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Ground-Therm sp. z o.o.


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet