Sposoby na obudowanie wanny

artykuł promocyjny


Większość wanien można zabudować. Istnieje wiele sposobów obudowania wanny. Jednak poza tymi najbardziej popularnymi - ścianki murowanej i konstrukcji z płytami gipsowo-kartonowymi, możemy wybrać specjalne panele do obudowania wanien marki KOŁO. Zabudowa wanny przy ich użyciu nie jest skomplikowana. Dzięki prostej konstrukcji możliwy jest nawet ich samodzielny montaż.

Wanna asymetryczna SPLIT z obudową do wanny SPLIT

fot.: Wanna asymetryczna SPLIT z obudową do wanny SPLIT 160 dostępną w wersji lewa frontowa i boczna

Panele są estetyczną formą wykończenia, która pasuje do każdego stylu i wnętrza. Obudowa do wanny wygląda elegancko i minimalistycznie. Taka konstrukcja zyskuje lekkość i neutralność. Panele mają dokładnie taki sam kolor jak wanna, co czyni je idealnie zgranym duetem.

 

Obudowa wanny - zrób to sam

 

Panelami można obudować wanny różnego typu m.in. narożne, asymetryczne i prostokątne. W ten sposób zakrywa się wszystkie podłączenia instalacyjne oraz konstrukcję wsporczą wanny. Dzięki estetycznej obudowie wanna wygląda jak efektowny mebel, który może się stać ozdobą łazienki. Nie jest konieczne korzystanie z pomocy fachowców do wymurowania ścianki czy ustawienia konstrukcji pod płyty g-k. Panele KOŁO można zamontować samodzielne. Montaż jest prosty i intuicyjny. Opiera się na systemie wkrętów i klipsów, dzięki czemu może być wykonany bez pomocy fachowców. Wystarczy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją, aby w krótkim czasie cieszyć się obudowaną wanną. Taką obudowę można łatwo zdjąć, jeżeli konieczne jest dokonanie naprawy lub wymiany podłączeń instalacyjnych.

 

Sanitec Koło - zabudowa wanny narożnej MaximaSanitec Koło - zabudowa wanny narożnej RewiaSanitec Koło - zabudowa wanny narożnej Neo Plus

Maxima                                             Rewia                                              Neo Plus


WAŻNE! O czym trzeba jeszcze pamiętać? Otóż każda wanna musi być na czymś ustawiona. W niektórych przypadkach trzeba oddzielnie dokupić zestaw nóżek oraz zestaw odpływowo-przelewowy. Wannę można także wzbogacić o dodatkowe akcesoria, jak na przykład parawan nawannowy, zagłówek lub siedzisko.
 

 

 

Obudowa na każdą wannę

 

Do wanien narożnych, asymetrycznych, czy owalnych pasują specjalne obudowy dokładnie odwzorowujące jej kształt. Panele te wykonane są z tworzywa sztucznego o takim samym kolorze co wanna. W zależności od wersji wanny, są odmiany obudów „prawa” lub „lewa”.

Sanitec Koło - zabudowa wanny aymetrycznej ElipsoSanitec Koło - zabudowa wanny owalnej Furora

       Elipso                                                                  Furora


Do wanien prostokątnych KOŁO można wybrać obudowę serii UNI w kolorze białym lub wenge. Obudowy składają się z dwóch paneli - frontowego i bocznego. Dzięki temu wanna może być ustawiona zarówno w narożniku, przy ścianie lub we wnęce. Duży wybór wymiarów paneli, praktycznie umożliwia zastosowanie ich do różnej wielkości wanien.

 

Gotowe panele do obudowy wanny - właściwości

 

Obudowy do wanien wykonane są z polistyrenu lub wilgocioodpornych płyt MDF wykończonych PCV, dzięki temu są estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Biały kolor ma ten sam odcień co wanny KOŁO. Kontrastowy kolor paneli wenge, do wanien prostokątnych, stwarza możność dopasowania ich do mebli lub innego wystroju łazienki. 

Obudowa na każdą wannę - panele dopasowane do danego modelu wannyWanna obudowana gotowym panelemGotowe panele do obudowy wanny

Wanna asymetryczna z obudową CLARISA, wanna prostokątna COMFORT PLUS oraz wanna prostokątna PERFECT z panelem bocznym i frontowym UNI2


Kontakt w sprawie produktów:

Koło Grupa Geberit Sp. z o.o.
tel. +48 22 376 01 02
www: www.kolo.com.pl
mail: info@kolo.com.pl
Zobacz także
System CERTA dla przemysłu ciężkiego

System CERTA dla przemysłu ciężkiego

Firma Thale, właściciel marki Niczuk, wprowadza linię CERTA, w skład której... ¬ więcej...
 
Instalacje szyte na miarę gwarancją efektywności i niskich kosztów

Instalacje szyte na miarę gwarancją efektywności i niskich kosztów

Rozwiązania systemowe – to termin, który zaczyna zyskiwać na popularności... ¬ więcej...
 
Podatek od deszczu 2023 - kto zapłaci?

Podatek od deszczu 2023 - kto zapłaci?

Opłata deszczowa weszła w życie już na początku 2018 roku. Jest to podatek za zmniejszenie... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


Facebook