gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Systemy zaprasowywane Viega do wszystkich rodzajów instalacji

aktualizacja: 21-08-2015, 08:03 – artykuł promocyjny


Instalacje wody użytkowej, grzewcze, gazowe, hydrantowe, tryskaczowe, czy instalacje sprężonego powietrza - firma Viega oferuje niezawodną technikę łączenia w każdej sytuacji. Złączki z profilem SC-Contur pozwalają na szybki i bezpieczny montaż. Ta sama uniwersalna zaciskarka umożliwia wykonywanie połączeń we wszystkich systemach.

Firma Viega to pionier i światowy lider w dziedzinie technologii zaprasowywania. Technika ta sprawdziła się w milionach instalacji na całym świecie, zarówno w budynkach prywatnych, jak i w obiektach publicznych i przemysłowych. Jej główne zalety to: szybszy montaż - w zależności od średnicy rur zaprasowywanie zajmuje od 30 do 50% mniej czasu w porównaniu z lutowaniem, oraz wyższy poziom bezpieczeństwa podczas pracy - unikamy operowania otwartym ogniem. Dodatkowym zabezpieczeniem jest profil SC-Contur, w który wyposażone są wszystkie kształtki Viega. Gwarantuje on natychmiastowe wykrycie niezaprasowanych połączeń podczas napełniania instalacji.
 

Viega - Firma Viega oferuje optymalne rozwiązania do wszystkich rodzajów instalacji. Zaprasowywanie zajmuje znacznie mniej czasu niż lutowanie, a profil SC-Contur gwarantuje maksimum bezpieczeństwa.  Viega - Firma Viega oferuje optymalne rozwiązania do wszystkich rodzajów instalacji. Zaprasowywanie zajmuje znacznie mniej czasu niż lutowanie, a profil SC-Contur gwarantuje maksimum bezpieczeństwa.

fot.: Viega - Firma Viega oferuje optymalne rozwiązania do wszystkich rodzajów instalacji. Zaprasowywanie zajmuje znacznie mniej czasu niż lutowanie, a profil SC-Contur gwarantuje maksimum bezpieczeństwa.

 

 

Profipress i Profipress G

 

Profipress charakteryzuje się największą wszechstronnością ze wszystkich systemów firmy Viega. Decyduje o tym zarówno materiał - miedź, jak i niezwykłe bogactwo oferty - ponad 800 artykułów o rozmiarach od 12 do 108 mm, do najróżniejszych zastosowań. Wysokiej jakości element uszczelniający z EPDM użyty w złączkach wytrzymuje długotrwałą eksploatację. System Profipress może być stosowany niemal do każdego rodzaju instalacji: od wody użytkowej i ogrzewania, przez kolektory słoneczne, instalacje przeciwpożarowe, sprężonego powietrza, gazów obojętnych, parowe niskoprężne, przewody wody chłodzącej, aż po instalacje przemysłowe, okrętowe i samochodowe. Kształtki wykonane z miedzi i gwintowane z brązu przeznaczone są do łączenia klasycznych rur miedzianych zgodnych z normą PN-EN 1057.

 

Viega - Profipress to najbardziej wszechstronny z systemów Viega. Po prawej fragment instalacji CO wykonanej w tym systemie w jednym z warszawskich bloków. Viega - Profipress to najbardziej wszechstronny z systemów Viega. Po prawej fragment instalacji CO wykonanej w tym systemie w jednym z warszawskich bloków.

fot.: Profipress to najbardziej wszechstronny z systemów Viega. Po prawej fragment instalacji CO wykonanej w tym systemie w jednym z warszawskich bloków.


Profipress G to sprawdzony system łączenia rur miedzianych zgodnych z normą EN 1057 o wymiarach od 12 do 54 mm. Przeznaczony jest do budowania bezpiecznych i wydajnych instalacji gazowych oraz do układania przewodów w warunkach utrudnionych. Wszystkie złączki wyposażone są w najwyższej jakości element uszczelniający z HNBR.
 

Viega - System Profipress G przeznaczony jest do budowania bezpiecznych i wydajnych instalacji gazowych. Viega - System Profipress G przeznaczony jest do budowania bezpiecznych i wydajnych instalacji gazowych.

fot.: Viega - System Profipress G przeznaczony jest do budowania bezpiecznych i wydajnych instalacji gazowych.

 

 

Sanpress i Sanpress Inox

 

Sanpress jest uniwersalnym systemem kształtek zaprasowywanych z brązu przeznaczonych do łączenia rur ze stali nierdzewnej zgodnych z normą PN-EN 10312. To optymalne rozwiązanie w instalacjach wody użytkowej, a także w instalacjach przemysłowych i technologicznych. System doskonale wykorzystuje wszystkie zalety brązu. Materiał ten jest znakomitą opcją jeśli zależy nam na higienicznej i bezpiecznej instalacji, która bez problemu wytrzymuje długotrwałe obciążenia. Ponadto brąz zwiększa odporność antykorozyjną układu złączka-rura poprzez wytworzenie ochronnej warstwy katodowej na wewnętrznej powierzchni przewodu.

 

Viega - Sanpress jest uniwersalnym systemem kształtek zaprasowywanych z brązu przeznaczonych do łączenia rur ze stali nierdzewnej. Po prawej fragment instalacji wody użytkowej na stadionie Pepsi Arena w Warszawie. Viega - Sanpress jest uniwersalnym systemem kształtek zaprasowywanych z brązu przeznaczonych do łączenia rur ze stali nierdzewnej. Po prawej fragment instalacji wody użytkowej na stadionie Pepsi Arena w Warszawie.

fot.: Viega - Sanpress jest uniwersalnym systemem kształtek zaprasowywanych z brązu przeznaczonych do łączenia rur ze stali nierdzewnej. Po prawej fragment instalacji wody użytkowej na stadionie Pepsi Arena w Warszawie.

Sanpress Inox jest systemem wykonanym w całości ze stali nierdzewnej. Obejmuje złączki o średnicach od 15 do 108 mm i ekonomiczne rury ze stali 1.4521. To najlepsze możliwe rozwiązanie do instalacji wody użytkowej, gwarantujące najwyższy poziom higieny. Doskonale sprawdza się również w instalacjach grzewczych i przemysłowych.

 

 

Prestabo

 

Prestabo to system rur i złączek ze stali czarnej ocynkowanej zewnętrznie lub dwustronnie. Stanowi atrakcyjne pod względem ekonomicznym rozwiązanie dla instalacji grzewczych, zamkniętych obiegów chłodniczych i instalacji sprężonego powietrza. Elementy ocynkowane dwustronnie mogą być używane również w instalacjach tryskaczowych i hydrantowych. System składa się z rur i złączek zaprasowywanych o wymiarach od 15 do 54 mm. W ofercie są również wielkości XL - od 64 do 108 mm. Dzięki temu Prestabo idealnie nadaje się do stosowania zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach użyteczności publicznej czy urządzeniach przemysłowych.

 

Viega - Prestabo to system rur i złączek ze stali czarnej ocynkowanej zewnętrznie lub dwustronnie. Po prawej fragment instalacji CO. Viega - Prestabo to system rur i złączek ze stali czarnej ocynkowanej zewnętrznie lub dwustronnie. Po prawej fragment instalacji CO.

fot.: Viega - Prestabo to system rur i złączek ze stali czarnej ocynkowanej zewnętrznie lub dwustronnie. Po prawej fragment instalacji CO.

 

 

Pexfit Pro

 

Pexfit Pro to system rur wielowarstwowych PeXc/Al/PeXc i złączek zaprasowywanych z PPSU - tworzywa sztucznego o doskonałych parametrach. Może być stosowany bez ograniczeń w instalacjach wody użytkowej i grzewczych, a jego okres użytkowania przekracza okres eksploatacji budynku. Złączki o średnicy do 25 mm nie wymagają pierścienia samouszczelniającego o przekroju okrągłym (o-ring). Po zaprasowaniu tworzą trwałe i szczelne połączenie przy korpusie złączki. Rura po przycięciu nie wymaga kalibracji, usuwania zadziorów lub rozpęczniania. Złączki o średnicy od 14 do 25 mm wykonane są z PPSU, a te o średnicy od 32 do 63 mm z niezwykle wytrzymałego brązu, podobnie jak wszystkie złączki gwintowane.

 

Viega - Pexfit Pro to system rur polietylenowych i złączek zaprasowywanych z PPSU ? tworzywa sztucznego o doskonałych parametrach. Po prawej instalacja wody użytkowej w domu jednorodzinnym w Brodnicy. Viega - Pexfit Pro to system rur polietylenowych i złączek zaprasowywanych z PPSU ? tworzywa sztucznego o doskonałych parametrach. Po prawej instalacja wody użytkowej w domu jednorodzinnym w Brodnicy.

fot.: Viega - Pexfit Pro to system rur polietylenowych i złączek zaprasowywanych z PPSU - tworzywa sztucznego o doskonałych parametrach. Po prawej instalacja wody użytkowej w domu jednorodzinnym w Brodnicy. 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Viega Sp. z o.o.


Zobacz także
Co oznacza R na wodomierzach? O klasach dokładności pomiaru

Co oznacza R na wodomierzach? O klasach dokładności pomiaru

Klasyfikacja wykorzystująca oznaczenie R jest stosunkowo nowym standardem. Usankcjonowała... ¬ więcej...

 
Systemy instalacyjne Nibco - sprawdź, jak powstają

Systemy instalacyjne Nibco - sprawdź, jak powstają

Zakład produkcyjny NIBCO już od ponad 25 lat specjalizuje się w produkcji instalacji... ¬ więcej...

 
Multigebo - NOWOŚĆ marki GEBO

Multigebo - NOWOŚĆ marki GEBO

Multigebo to innowacyjne rozwiązanie all-in-one do napraw i połączeń rur wielowarstwowych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet