Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Rekuperatory dachowe - zastosowanie, sposób działania

aktualizacja: 28-07-2017, 10:44 – artykuł promocyjny


Panująca obecnie moda na ekologię nie ominęła systemów grzewczych. Jednym z ekologicznych urządzeń są rekuperatory dachowe, które służą do uzyskiwania czystego, oczyszczonego powietrzu we wnętrzach pomieszczeń, w których je zamontowano. Stanowią one podstawowy element odnoszący się do odzyskiwania energii służącej do ocieplania pomieszczeń, ale też doskonale oczyszczają powietrze. Miejscem ich montażu jest strych, poddasze lub dach.

 

 

Rekuperatory dachowe - sposób działania

 

Najogólniej ujmując rekuperatory dachowe, to wymienniki ciepła. Sposób działania rekuperatorów dachowych można opisać, jako czynność polegającą na chwilowym zatrzymaniu powietrza wydmuchiwanego z pomieszczeń i ogrzaniu go przy pomocy uzyskiwanej energii cieplnej (z tegoż powietrza), a następnie wydmuchaniu powietrza z powrotem do pomieszczeń. Urządzenia te nie tylko odzyskują ciepłe powietrze, ale też potrafią nawilżać je i oczyszczać. Rekuperatory dachowe działają, więc na zasadzie wymiany ciepła. Jest to zgodne z doskonale wszystkim znanym prawem fizycznym, kiedy to dwa ciała o różnej energii cieplnej w momencie zetknięcia przekazują między sobą energię, aż do momentu wyrównania. Rekuperatory dachowe zapewniają odpowiednie nawilżanie powietrza i wentylację pomieszczeń.

 

ASK - rekuperator dachowy bezkanałowy TX3000

 

 

Zastosowanie

 

Rekuperatory dachowe mają zastosowanie praktycznie we wszystkich nowoczesnych systemach wentylacyjnych. Ich siłą jest ekologiczność i ekonomiczność. Rekuperatory dachowe znajdują w szczególności zastosowanie w:

 

  • sklepach, marketach, salonach samochodowych
  • salach sprzedaży, biurach 
  • halach sportowych, salach gimnastycznych, fitnessach
  • restauracjach, pubach, salach weselnych
  • magazynach, warsztatachTo właśnie one umożliwiają oszczędzenie nawet 80 procent energii wykorzystywanej do ogrzania danego pomieszczenia. Nic, więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na ich zakup i montaż. Rekuperatory dachowe, doskonały sposób na oszczędność i ograniczenie zanieczyszczeń powietrza.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: ASK


Zobacz także
Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej...

 
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet