gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

   Werit

  Schell

Ferdom

logotyp Faneco
PipelifeEko-Bio

logo sfa

logo armacell


Ferro
Grupa Armatura
   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

polecamy

Co zamiast brodzika - wpusty, odpływy prysznicowe

artykuł promocyjny


Wybór właściwego urządzenia odwadniającego podłogę w łazience nie zawsze jest łatwy. Przed przyszłym użytkownikiem stoi nie lada wyzwanie. Przede wszystkim musi on dokonać właściwego wyboru spośród szerokiej oferty wpustów i odpływów liniowych dostępnych na rynku. Firma KESSEL tworzy produkty indywidualnie dopasowywane do potrzeb użytkowników.  Jedyne ograniczenia jakie stoją przed potencjalnym klientem to grubość portfela, własne potrzeby, gusta, oczekiwania i … możliwości zabudowy. 

 

Kessel - odpływ ścienny ScadaKesselKessel - Kratka łazienkowa ze wzorem Sticks

 

 

Odpływy liniowe

 

Chcąc zamontować w łazience odpływ liniowy można natrafić na ograniczenie w postaci niskiej podłogi uniemożliwiającej głęboką zabudowę. Wyboru należy wówczas dokonać spośród najniższych dostępnych na rynku odpływów. Takim rozwiązaniem jest Linearis Compact KESSEL, posiadający minimalną wysokość zabudowy wynosząca 80 mm (wysokość zabudowy do kołnierza wynosi tylko 65mm). Korpus połączony jest tutaj trwale z nasadką a jednocześnie zapewniony jest swobodny dostęp do rewizji. Wyjmowana pokrywa oraz syfon zapewniają komfort czyszczenia i konserwacji odpływu. Mimo niezwykle niskiej konstrukcji odpływ ten radzi sobie z przepływem wynoszącym 36 l/min. Maksymalna grubość płytek wynosić może 10mm. Odpływ może zostać zabudowany przy ścianie lub od strony pomieszczenia. Przy zabudowie od strony pomieszczenia nóżki montażowe mogą zostać skrócone po lewej lub prawej stronie.
 

Kessel - odpływ liniowy Linearis CompactKessel - Wyjmowany syfon zapewnia łatwe czyszczenie odpływu


Większe możliwości zabudowy daje Linearis Comfort. Odpływ ten składa się z korpusu i nasady i w przeciwieństwie do wersji Compact posiada regulowaną na wysokość ramę i nasadę. Dzięki temu odpływ dopasowuje się do różnych wysokości podłogi oraz płytek od 8 do 22mm. Nadaje się tym samym do stosowania w przypadku kamienia naturalnego do grubości 20mm. Zabudowa przebiega podobnie jak przy odpływie Linearis Compact, z tym że nóżki montażowe podczas zabudowy przy ścianie można dowolnie odchylać bez konieczności przycinania. Odpływy Linearis Compact oraz Linearis Comfort posiadają pokrywę ze stali nierdzewnej, która po odwróceniu można przykryć płytkami.
 

Kessel - Dwustronne przykrycie odpływu Linearis Compact i Comfort  - ze stali nierdzewnej

fot.: Dwustronne przykrycie odpływu Linearis Compact i Comfort - ze stali nierdzewnej

Kessel - lub - po odwróceniu pokrywy - do zabudowy płytkami

fot.: lub - po odwróceniu pokrywy - do zabudowy płytkami

 

Linearis Comfort dostępny jest również ze świecącą jednolitym światłem pokrywa Light, zasilaną niskonapięciowymi diodami LED oraz z niezwykle ekskluzywną pokrywą Crystal z 3 komorami wypełnionymi kryształkami Swarovskiego.
 

Kessel - Linearis Comfort Light (podświetlany)Kessel - Linearis Comfort

 

Najstarszy w rodzinie odpływów liniowych KESSEL, ale wciąż cieszący się dużym zainteresowaniem jest odpływ Linearis Standard. Jest on niezwykle wąski - posiada pokrywę o szerokości 40 mm, a jedocześnie bardzo estetyczny.  Dostęp do rewizji jest zamaskowany płytką podłogową i tworzy estetyczną całość z powierzchnią posadzki.

 

Kessel - Odpływ liniowy LINEARIS Standard - wąski i  estetyczny

fot.: Odpływ liniowy LINEARIS Standard - wąski i  estetyczny

 

 

Odpływy ścienne

 

Innowacyjnym rozwiązaniem, dającym nowe możliwości kształtowania przestrzeni w łazience jest odpływ ścienny Scada. Odpływ ten po raz pierwszy został zaprezentowany podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie a w sprzedaży dostępny będzie od kwietnia br. Jako pierwszy producent KESSEL oferuje wariant podświetlany (LED) w czterech kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym oraz RGB. Do wyboru są 3 pokrywy: prosta ze stali nierdzewnej, ze wzorem Wave oraz z powierzchnią do przyklejenia płytek. Pokrywa Wave sprawia, ze powierzchnie zakrzywione wydają się optycznie większe, natomiast pokrywa do przyklejenia płytek czyni odpływ praktycznie niewidocznym. W zależności od wymagań użytkownika pokrywy są dostępne z podświetleniem LED jak i bez podświetlenia. Odpływ ścienny Scada może zostać zabudowany na trzy sposoby:  w płycie gipsowej, w ścianie murowanej oraz przy pomocy gotowego modułu podłogowego. Całkowita wysokość odpływu wynosi zaledwie 80 cm a przepustowość oscyluje w granicach 0,5 l/s.
 

Kessel - odpływ ścienny Scala Wave LEDKessel - odpływ ścienny Scada Wave z nożkami montażowymi

 

 

Odwodnienia punktowe

 

Alternatywnie do odpływów liniowych można zastosować w łazience odwodnienie punktowe. Kolekcja wpustów łazienkowych KesselDesign obejmuje osiem wzorów kratek ze stali nierdzewnej, łączących w sobie techniczny know – how z elegancją i wysoką jakością wykonania. Kratki występują w klasie obciążenia K3 (do 300kg)  lub L15 (do 1,5 t). Dostępne są zarówno z systemem Lock&lift umożliwiającym równoczesne zamykanie i zdejmowanie kratki, jak i bez tego systemu.

Specjalny typ nasadki z tworzywa sztucznego z powierzchnią do przyklejania płytek maskuje odpływ, dając efekt pełnej posadzki. Odpływ odbywa się poprzez boczne szczeliny. Nasadka posiada ramę ze stali nierdzewnej oraz system ryglujący, jest odpowiednia dla grubości płytek 10 mm.

 

Kessel - Odwodnienia punktowe

 

 

Ochrona łazienek przed nieprzyjemnymi zapachami

 

Odpływy i wpusty  łazienkowe mogą zostać dodatkowo wyposażone w suchy syfon Mulistop chroniący przed nieprzyjemnymi zapachami powstałymi na skutek wysychania wpustów. Problem ten dotyczy najczęściej łazienek rzadko używanych np. przeznaczonych dla gości oraz łazienek z ogrzewaniem podłogowym. Suchy syfon można zamontować w już zabudowanych odpływach - wystarczy wyjąć z odpływu syfon wodny i w jego miejsce włożyć syfon Multistop. Zasada działania jest bardzo prosta: syfon posiada klapkę, która otwiera się samoczynnie podczas przepływu ścieków i pozwala na ich swobodny odpływ. Następnie klapa powraca do pozycji podstawowej (zamkniętej) i zapobiega w ten sposób przedostawania się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji. Opcjonalnie wpusty i odpływy KESSEL można wyposażyć także  w sitko na zanieczyszczenia.

 

Kessel - Suchy syfon Multistop - osprzęt do odpływu Linearis Compact i Linearis Comfort

Suchy syfon Multistop - osprzęt do odpływu Linearis Compact i Linearis Comfort

 

Zobacz więcej produktów KESSEL na www.kessel.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

Kessel Sp. z o.o.
tel. (71) 774 67 60
www: kessel.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Sanifos 110 - nowa wysokowydajna przepompownia do ścieków szarych i czarnych

Sanifos 110 - nowa wysokowydajna przepompownia do ścieków szarych i czarnych

W ofercie SFA pojawiła się nowa przepompownia o wysokiej wydajności do odprowadzania... ¬ więcej...

 
DAB Divertron. Nowy wymiar sprawności elektronicznych wielostopniowych zatapialnych pomp głębinowych
 
Co to jest hydrofor i do czego służy?

Co to jest hydrofor i do czego służy?

Hydrofor przydaje się głównie w przypadkach, kiedy budynek nie jest podłączony... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook