zwiń


gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Podłogowe ogrzewanie kanałowe

aktualizacja: 15-01-2018, 09:25 – artykuł promocyjny


Rola i wygląd grzejnika na przestrzeni lat uległa znacznej zmianie. Dawniej grzejnik był kojarzony jako żeliwny kaloryfer montowany pod oknem na ścianie. Przestał on już pełnić tylko i wyłącznie funkcję grzewczą. Obecnie grzejniki traktowane są na równi z innymi elementami wyposażenia wnętrza i powinny komponować się stylistycznie z otoczeniem.

 

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

Użytkownicy oczekują także dynamicznej i precyzyjnej pracy, przy zachowaniu możliwie najniższych kosztów ogrzewania i znakomitej jakości - grzejnik to przecież zakup na lata. Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL spełnia wszystkie te  wymagania, oferując produkty znakomicie dostosowane do aktualnych trendów, dostępne finansowo i łatwe do zastosowania zarówno w obiektach nowych, jak i remontowanych.

 

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

 

Podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system - prosta konstrukcja i montaż

 

Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL składa się z miedziano-aluminiowego grzejnika, tzw. wymiennika kanałowego, wanny z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo oraz podestu. Wanna zabudowana jest w kanale w posadzce, wewnątrz wanny umieszczony jest wymiennik oraz najczęściej także wentylator wspomagający jego pracę i zapewniający odpowiednią dynamikę precyzyjnie sterowanego procesu grzania. Kanał przykryty jest ażurowym drewnianym lub metalowym podestem. Jedynym widocznym elementem systemu jest więc estetyczna kratka (podest).

 

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

Montaż kanałów grzewczych jest prosty, wystarczy przygotować otwór dobrany parametrami do wymiarów wybranego zestawu. Należy jedynie pamiętać o zachowaniu kontynuacji warstw posadzki obok i pod wanną kanału grzewczego. Nie oznacza to jednak, że system ogrzewania kanałowego musi być zaplanowany na etapie projektu architektonicznego - w dowolnym momencie można zastosować wersję z wentylatorem REGULUS-system CANAL VENT o grubości zaledwie 8 cm!

 

Dynamika i oszczędność energii z wymiennikami kanałowymi REGULUS-system

 

Wymiennik kanałowy REGULUS-system różni się od innych systemów dostępnych na rynku. Przede wszystkim cechuje go mała pojemność wodna, która decyduje o dynamice pracy. Grzejnik bardzo szybko reaguje na zapotrzebowanie na ciepło, będąc jednocześnie elementem łatwym do zastopowania i sterowania. Dzięki dynamiczności pracy oszczędności energii są oczywiste - grzejnik dostarcza dokładnie tyle ciepła, ile potrzeba do utrzymania zadanej temperatury.

Korzystając z systemu kanałów grzewczych, można ogrzewać wybrane, newralgiczne segmenty obiektu, pomijając pozostałe - tzw. ogrzewanie strefowe. Odpowiednio rozmieszczając i dobierając typ wymienników kanałowych (grzejników), można podzielić przestrzeń na strefy o różnym stopniu nagrzania, a nawet pominąć wybrane. Rozwiązanie to przydaje się zwłaszcza w przypadku wnętrz wielofunkcyjnych, gdzie w różnych strefach jest różne zapotrzebowanie na ciepło.

 

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

 

Wysoki komfort użytkowania grzejników kanałowych

 

Grzejniki kanałowe mogą ogrzewać pomieszczenia samodzielnie lub pełnić funkcję ogrzewania wspomagającego i być używane okresowo poza sezonem grzewczym. Rozlokowane wzdłuż przeszkleń działają jako kurtyna ciepłego powietrza i chronią pomieszczenie przed napływem zimnego powietrza z tarasu, balkonu, przed dużymi przeszkleniami, w wiatrołapach i korytarzach.

Zastosowanie wentylatora powoduje, że ruch powietrza wywołany przez grzejnik z wentylatorem zapewnia zaplanowany rozkład temperatury i wspomaga wentylację, a cichy wentylator gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Pielęgnacja i utrzymanie czystości wewnątrz wanny kanału jest bardzo łatwe: wystarczy unieść podest, by oczyścić grzejnik i wannę odkurzaczem. Można też przetrzeć elementy systemu szmatką z dodatkiem delikatnego detergentu. Istotne jest również to, że nawet jeśli do wanny kanału dostanie się woda, nie ma zagrożenia korozją - grzejniki REGULUS-system są wykonane z miedzi i aluminium, a wanna z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo lakierem epoksydowym do stosowania na zewnątrz, są więc odporne na działanie wody i środków piorących.

 

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

 

Ogrzewanie podłogowe kanałowe - estetyka i nowatorskie rozwiązania

 

Ogrzewanie podłogowe kanałowe pozwala zaoszczędzić miejsce, które do tej pory zajmowały grzejniki ścienne, a atrakcyjne wzornictwo ażurowych podestów doskonale komponuje się zarówno z otoczeniem o nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce. We wnętrzach o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych świetnie sprawdza się wersja z wentylatorem REGULUS-system CANAL VENT. To zestawy o mniejszej wielkości, które zdecydowanie łatwiej rozmieścić.

REGULUS-system poleca również podest posezonowy - innowacyjne i oparte na unikatowej koncepcji rozwiązanie. Płytki metalowy podest wstawiany jest w miejsce podestu ażurowego, użytkownik wypełnia go materiałem, z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga, lub w inny dowolny sposób. Podest posezonowy chroni wymiennik kanałowy przed zabrudzeniem po sezonie grzewczym, a przy tym znakomicie maskuje kanał grzewczy.

 

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

 

Uniwersalne zastosowanie systemu podłogowego ogrzewania kanałowego

 

Systemy podłogowego ogrzewania kanałowego świetnie się sprawdzają w budynkach  jedno- i wielorodzinnych, apartamentowcach, obiektach sportowych, budowlach sakralnych, zabytkowych, a także w lokalach usługowych, salonach wystawienniczych, samochodowych i innych, w których poza funkcją grzania, istotnym celem jest stałe utrzymanie dobrej widoczności przez witryny wystawowe.

Parametry charakterystyki cieplnej REGULUS-system CANAL, ich wysoka dynamika grzania, duża wydajność w niskiej temperaturze czynnika grzewczego, długa żywotność, lekkość, estetyczny design, szybka dostępność i korzystna cena sprawiają, że jest to oferta uniwersalna i optymalna do zastosowania w dowolnej instalacji c.o.

 

Zobacz także:


Jak zamontować zestaw kanałowy REGULUS-system Canal


 

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Chłodzenie i grzanie pomieszczeń - grzejniki ścienne REGULUS®-system

Chłodzenie i grzanie pomieszczeń - grzejniki ścienne REGULUS®-system

System, w którym pracują pompa ciepła oraz grzejniki rewersyjne daje nam znacznie... ¬ więcej...

 
Grzejniki dekoracyjne Imers - wybierz swój model

Grzejniki dekoracyjne Imers - wybierz swój model

Urządzanie mieszkania jest wyzwaniem, ale też daje nam wiele radości. Swój... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie hybrydowe z grzejnikiem wodno-elektrycznym Convector

Ogrzewanie hybrydowe z grzejnikiem wodno-elektrycznym Convector

Ogrzewanie hybrydowe to dwa niezależne systemy ogrzewania wbudowane w jeden grzejnik.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus