Sterownik dotykowy EkoTouch

aktualizacja: 19-10-2015, 08:20 – artykuł promocyjny


Sterownik EkoTouch jest panelem dotykowym przeznaczonym do komunikacji ze sterownikiem Ekozefir Standard i Ekozefir Digital pozwalającym na przyjazną dla klienta zmianę parametrów centrali bez „skakania” po menu sterowników. W przejrzysty sposób wyświetlane są aktualne parametry pracy centrali wraz z temperaturami na podłączonych do centrali czujnikach. W przypadku podłączenia do sterownika Ekozefir Digital wyświetlą się wszystkie pola z temperaturami, a w przypadku podłączenia do standardowego Ekozefir – pola odpowiadające czujnikom niepodłączonym nie będą wyświetlane.
 

Ekoklimax - sterownik EkoTouch

 

 

Sterownik grupowy

 

W przypadku podłączenia więcej niż jednej centrali na wyświetlaczu pojawi się ekran podzielony na cztery, gdzie wyświetlane będą symbole podłączonych central. Po naciśnięciu na daną centralę otworzy się ekran dla danej centrali. Powrót do ekranu grupowego nastąpi odpowiednim przyciskiem na panelu dolnym.

Dwa sterowniki – 3,5” i 5,7”
Oba sterowniki – mały i duży będą miały takie same funkcje.

 

 

Funkcje sterownika grupowego EkoTouch

 

Sterownik grupowy EkoTouch służy do sterowania od 1 do 4 central ze sterowaniem w wersji 9.6 (Standard) i 4.04 (Digital-E i Digital-O). Za pośrednictwem sterownika EkoTouch można zmieniać następujące parametry pracy centrali:
 

  • temperaturę zadaną (włącznie z kontrolą regulowanego czujnika);
  • wydajność wentylatorów;
  • sterowanie wyborem czerpni/obejściem/recyrkulacją;
  • załączyć tryb program oraz funkcję kominek;
  • przełączyć funkcję centrali (grzanie/chłodzenie/auto/odzysk).

 

 

Dwa ekrany sterownika

 

Sterownik dla każdej centrali posiada 2 ekrany: uproszczony i profesjonalny.
Ekran uproszczony pozwala na zmianę wydajności wentylatorów oraz wartości temperatury zadanej, bez ingerencji w tryb zadawania tej temperatury.

Ekran profesjonalny jest podobny do ekranu ze sterownika Digital, tzn. na ekranie wyświetlane są wszystkie temperatury dookoła wymiennika odzysku, temperatura nawiewu do pomieszczeń oraz temperatura w pomieszczeniu (jeśli chcemy regulować temperaturę w pomieszczeniu). Ponadto zawarte są informacje o włączonej nagrzewnicy/chłodnicy, nagrzewnicy wstępnej oraz obliczona wartość odzysku ciepła. W przypadku zastosowania wyboru czerpni, obejścia lub recyrkulacji za pomocą "zwrotnic" w sposób graficzny przedstawiona jest aktualna ścieżka przepływu powietrza (np. przez wymiennik gruntowy albo przez obejście wymiennika). Uzupełnieniem informacji jest informacja o aktualnie wybranej centrali (jeśli jest ich więcej niż 1), sygnalizacja zabrudzenia filtrów oraz aktywacja trybu programowego, funkcji Kominek, ZZPP czy też odszraniania wymiennika odzysku.

 

 

Wygaszacz sterownika EkoTouch

 

W przypadku nieużywania sterownika przez określony czas, na ekranie pojawi się wygaszacz, czyli przesuwające się w interwałach czasowych informacje o wydajnościach wentylatorów i temperaturze regulowanej oraz aktualny czas.

 

 

Menu Pomoc

 

Wszystkie przyciski, ikonki oraz procedury zmiany parametrów centrali są opisane w menu pomocy, które jest wywoływane poprzez naciśnięcie przycisku ze znakiem zapytania.

 

 

Podłączenia sterownika EkoTouch

 

Sterownik EkoTouch należy podłączyć ze STEROWNIKIEM CENTRALI (nie centralą) za pomocą przewodu 4x0,75 mm (z tyłu pilota jest 4-pinowe gniazdo). Oprócz tego do sterownika EkoTouch należy doprowadzić zasilanie i podłączyć do zasilacza w puszce sterownika.

 

 

UWAGI !

 

  • Nie ma możliwości współpracy sterownika EkoTouch z centralą bez pilota Standard lub Digital!
  • Wszystkie posiadane sterowniki należy przesłać do Ekoklimax w celu zmiany oprogramowania do współpracy z EkoTouch
     
Kontakt w sprawie produktów:

Ekoklimax-Projekt sp.j.
tel. (052) 321 24 53
www: ekoklimax.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Nowy katalog Komfovent do pobrania

Nowy katalog Komfovent do pobrania

Firma VENTIA, generalny dystrybutor rekuperatorów Komfovent w Polsce udostępniła... ¬ więcej...

 
Nowe rekuperatory na rynku AIR EXPERT 400V i 600 V

Nowe rekuperatory na rynku AIR EXPERT 400V i 600 V

W tym roku odbyła się premiera nowych rekuperatorów polskiego producenta firmy... ¬ więcej...

 
Instalacja rekuperacji - na co zwrócić uwagę

Instalacja rekuperacji - na co zwrócić uwagę

W nowoczesnym energooszczędnym a przede wszystkim szczelnym domu dostarczenie odpowiedniej... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet