gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Instal-Projekt - grzejniki


Jaki grzejnik - stalowy, żeliwny, aluminiowy czy kamienny

aktualizacja: 28-09-2021, 10:57 – artykuł promocyjny


Grzejnik jest końcowym elementem instalacji centralnego ogrzewania w domu. Jest również jedynym elementem tej instalacji widocznym w pomieszczeniu. Dlatego też oprócz sprawności cieplnej równie ważny jest jego wygląd. Grzejniki są wykonywane z różnych materiałów, występują grzejniki żeliwne, stalowe, kamienne, ale również drewniane. Produkowane są w wielu rozmiarach oraz kolorach, mają różną efektywność cieplną, różnią się sposobem montażu i przyłączenia.

 

Grzejnik stalowy

 

Grzejniki stalowe przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, użyteczności publicznej i usługowych, w których nie występuje oddziaływanie środków korozyjnych. Grzejniki wykonane są z automatycznie zgrzewanych, uprzednio odpowiednio wytłoczonych (profilowanych) arkuszy blachy stalowej walcowanej na zimno, odtłuszczane, fosforanowane i gruntowane farbą podkładową. Następnie powlekane są metodą napylania elektrostatycznego, epoksydowo-poliestrową farbą proszkową farbą proszkową w kolorze białym z wysokim połyskiem, według normy RAL 9003.
 

Stalowy grzejnik Logatrend marki Buderus Grzejnik Instal-Projekt Tubus w kuchni

       Buderus - Logatrend                                                Instal-Projekt - Tubus        

Imers - grzejnik AriesIMERS - grzejnik Sizer chromRadox Aramis

                                              fot.: Imers                                      fot.: RADOX Radiators    

 

Grzejnik żeliwny

 

Grzejniki żeliwne mają żywotność do pięćdziesięciu lat. W porównaniu do stali mają większą objętość wody oraz większą bezwładność. Oznacza to, powoli się nagrzewają ale i powoli stygną. Żeliwne grzejniki są przydatne zwłaszcza w przypadku starszych budynków, gdzie ściany są grubsze. Ich zaletą jest bardzo silna konstrukcja. Szczególne zastosowanie maja w przypadku potrzeby utrzymania charakteru pomieszczenia utrzymanego w stylu Retro.

Radox KonstancjaRadox ClassicItaly Direct - grzejnik żeliwny retro Vetto - model DaisyItaly Direct - grzejnik żeliwny retro Vetto - model Deco

fot.: Radox Radiators                                                 fot.: Vetto             

 

Grzejnik aluminiowy

 

Grzejniki aluminiowe przeznaczone są dla dowolnego rodzaju instalacji grzewczych systemu zamkniętego takich jak: instalacje samodzielne, instalacje centralne, instalacje jedno- lub dwururowe. Grzejniki można montować w instalacjach zawierających między innymi elementy wykonane ze stali, żeliwa, miedzi, mosiądzu, aluminium oraz tworzyw sztucznych. Łączenie grzejników z rurami z miedzi powinno odbywać się przez złączką z żeliwa lub stali, a uszczelnienie połączenia za pomocą taśmy teflonowej.

 

Regulus - grzejnik do salonu SOLLARIUS PLANArmatura Kraków - grzejnik G 500 FGrzejnik aluminiowy ALICE PLUS - SBS

REGULUS-system                                   KFA                                               SBS          

 

WARTO WIEDZIEĆ - Nowa technologia wśród grzejników to grzejnik aluminiowy z jonami srebra jaki oferuje marka KFA Armatura. Specjalna powłoka Interpon AM firmy AkzoNobel z certyfikowaną technologią przeciwdrobnoustrojową BioCote® zwalcza bakterie i inne drobnoustroje. Jest to środek z aktywnymi jonami srebra, który zapobiega rozmnażaniu się i przetrwaniu drobnoustrojów, takich jak bakterie, grzyby oraz pleśnie. Opatentowana technologia działa również antywirusowo, między innymi przeciw wirusowi grypy H1N1. Czytaj więcej....

 

Grzejnik drewniany

 

Innym materiałem, z którego może być wykonany grzejnik jest drewno. Drewniane grzejniki są niewątpliwie zadziwiającym, innowacyjnym i kuszącym elementem wystroju każdego wnętrza. Drewno jest od niedawna popularnym tworzywem wśród projektantów. Materiał ten daje wiele nowych możliwości projektowania grzejników ozdobnych.

 

Jaga - grzejnik KnockwoodJaga - grzejnik Knockonwood z systemem DBE

Jaga - grzejnik Knockonwood

 

 

Grzejnik kamienny, marmurowy i betonowy

 

Drewno i kamień towarzyszyły człowiekowi od początku istnienia. Łatwo dostępne, naturalne, ekologiczne służyły do wykonywania narzędzi i przedmiotów codziennego użytku. Wraz z rozwojem przemysłu i wynalezieniem nowych, atrakcyjnych użytkowo materiałów zostały nieco zapomniane. Grzejniki mogą byż także wykonane z naturalnych materiałów.

 

Stiebel Eltron - kamienne płyty grzewcze KomfothermBrem Graffi

Stiebel Eltron - kamienna płyta grzwcza        fot.: BREM - Graffi

Luxbud - grzejnik marmurowyJaga - grzejnik Heatwave

        Fenix - grzejnik marmurowy                               Jaga - grzejnik Heatwave

 

 

 

Grzejniki szklane

 

Szkło to materiał, który dobrze akumuluje i oddaje ciepło, dlatego coraz częsciej wykorzystuje się go w produkcji grzejników. Zasilane elektrycznie, szklane grzejniki szybko się nagrzewają i jeszcze długo po odłączeniu od źródła zasilania emitują ciepło. Dzięki temu, iż oddają one ciepło całą swoją powirzchnią, równomiernie rozprowadzają energię. Szklane grzejniki doskonale sprawdzą się w domu, w którym mieszka alergik. Dzięki właściwościom antystatycznym szkła, nie ma probemu z kurzem, alergenami i roztoczami. Grzejnik ze szkła doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Oferowany jest w wielu wersjach kolorystycznych. Dodatkowo do wyboru są modele gładkie lub z dekoracyjnym frontem.

 

szklany grzejnik DASRadox - grzejniki szklane Nova GlassLuxrad

fot.: Instal-Projekt              fot.: Italy Direct.pl                    fot.: Radox Radiators                          fot.: LUXRAD

 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Jaga, Instal-Projekt, Vetto, REGULUS-system, Imers, Buderus, KFA, Fenix, Stiebel Eltron, Italy Direct.pl, Radox Radiators, SBS, Brem, LUXRAD


Zobacz także
Przede wszystkim natura - nowości od Instal-Projekt

Przede wszystkim natura - nowości od Instal-Projekt

Stworzone zgodnie z najnowszymi trendami i rozwiązaniami. Zaprojektowane dla tych,... ¬ więcej...

 
Grzejniki ze stojakiem od Diamond - funkcjonalność i design

Grzejniki ze stojakiem od Diamond - funkcjonalność i design

Grzejnik nie musi być tylko praktycznym elementem wyposażenia domu, odpowiedzialnym... ¬ więcej...

 
Zawory termostatyczne bez ołowiu*

Zawory termostatyczne bez ołowiu*

Najnowszą propozycją firmy ESBE są termostatyczne zawory mieszające z serii VTA320.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
regulus